Skocz do zawartości

CrossfireX 6850 dla początkującego - kilka pytań


Recommended Posts

Witajcie!

 

Tak jak w temacie chciałbym pograć sobie na dwóch kartach graficznych w CrossfireX, lecz zanim się za to zabiorę chciałbym uzyskać kilka informacji.

 

1) Na wszelki wypadek pytanie: Czy zasilacz 750W udźwignie mi 2x 6850 lub 6850+6870?

 

Mój sprzęt:

- Intel Core i5 760 2,8 Ghz 1156

- 4GB Ram DDR3 1600

- Dysk: 500 GB (niedługo będzie zmiana na SSD + 1TB WD Green)

- MB: Gigabyte GA-P55A-UD3

- 6 wentylatorów 120mm

- kontroler obrotów śmigieł

- Grafika Asus 6850 DirectCU

 

2) Dowiedziałem się - jak pisałem wcześniej - że mogę połączyć 2x 6850 lub 6850+6870. Czy to muszą być karty tych samych producentów? Czy mogę np. połączyć Asusa z MSI, Gigabyte lub innym producentem?

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

1# zasilacz 750W tak oczywiście, ale jakiej marki ?
2# możesz łączyć karty różnych firm to nie problem, bo chip graficzny jest taki sam,jedyny wymóg to czy np. HD6850 można łączyć z HD6870. Tutaj tabelka: 
http://sites.amd.com/PublishingImages/Public/Graphic_Illustrations/WebBannerJPEG/AMD_CrossfireX_Chart_1618W.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi!

 

1) Corsair RM750 Gold

2) Super wiadomość :) Przy czym jeśli chciałbym wziąć 6870 to chyba lepiej wsadzić 6870 w slot PCI-E 16x, gdzie aktualnie mam Asusa 6850, prawda?

 

Mam jeszcze jedno pytanie

Załóżmy już, że mam zamontowaną drugą kartę graficzną (przyjmijmy że od MSI). Czy w związku z tym muszę instalować jakieś sterowniki, albo cokolwiek podobnego? Czy też można skorzystać z innych programów np. GPU-Z czy Catalyst Control Centre? Jak to w ogóle wygląda, bo tutaj nie mam bladego pojęcia :D

 

Edit: Dokładka: Jak karty mają różne taktowania, to szybsza, zwalnia do poziomu wolniejszej? Jeśli tak, to "z automatu", czy trzeba zrobić to manualnie?

Edytowane przez Blue Devil
Link to post
Share on other sites

Jak masz już jedną kartę to wkładasz w drugi slot drugą i oczywiście łączysz je mostkiem CrossFire, zależy od płyty jak będą działać, zazwyczaj jest to x8/x8, posiadasz już sterowniki więc nic nie musisz instalować, sterownik wykrywa drugą kartę, jednak obsługa tego i konfiguracja pod gry to musisz gdzieś poczytać o tym.

Edytowane przez EvilOverlorD
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja płyta to 16x i 4x - przed momentem wyczytałem. Podejrzewam, że nie będzie to może demon wydajności, ale i tak lepiej niż dotychczasowy "singiel" :)

Jeszcze jedna kwestia: jeśli nie zechcę korzystać z drugiej karty, to można ją jakoś "wyłączyć"? Albo chociaż na tyle "spacyfikować", żeby pracowała na minimalnych parametrach?

Link to post
Share on other sites

 

 

1) Na wszelki wypadek pytanie: Czy zasilacz 750W udźwignie mi 2x 6850 lub 6850+6870?

Bez najmniejszego oporu 


 

 

Czy to muszą być karty tych samych producentów?

Nie 


 

 

Podejrzewam że jak jest wszystko ładnie podłączone i pracuje to nie da się tak o programowo wyłączyć.

Podobno w ccc można ale ile w tym prawdy .Dawno już nie ma cf bo głośno było  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...