Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mój problem polega na zbyt wysokiej temperaturze praktycznie całego pc'ta
Procesor ze świeżą pastą nie daje efektu, podczas grania np w cod4 gdy dzieje się naprawdę dużo temperatura ma 130 stopni na rdzeniu lecz gdy wyłączę to na momencie (10 sekund) spada do 60-70 stopni. Podobnie z płytą główną mostki mają temperaturę bardzo podobną do tej z procesora (pewnie przez to ).
Próbowałem już chyba wszystkiego i zastanawiam się czy nie zdjąć Ihs'a bo kiedys były takie same problemy lecz nowa pasta i odkurzenie wystarczyło,ale teraz nic to nie daje a pasty na rdzeniu nie wymieniałem od nowości ( 7 lat http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/zeby2.gif )


Mój złom:

GA-M61SME-S2
athlon 64 x2 4200 +
Zasilacz być może tu jest problem bo Modecom 350atx działa od 7 lat

 

 

 

Zmienić napięć nie można płyta nie ma takiej możliwości bios najnowszy, chyba że da się zrobić to z windowsa
Obudowa otwarta

Screen z hw monitor

 

http://www65.zippyshare.com/v/77773577/file.html

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Temperatury rzeczywiście masz wysokie. Zapytam jeszcze o kilka inny spraw, żeby mieć lepszy obraz sytuacji. Jaką grafiką dysponujesz. Jakie ma chłodzenie aktywne, pasywne i czy wszystkie wentylatory w obudowie się obracają. Jak trzeba sprawdź to dotyczy zasilacza, grafiki itp. Rodzaj chłodzenia procesora oryginalny(box) czy coś innego?  Zasilacz może być problemem jeśli karta grafiki jest prądożerna. Moim zdaniem to ten zasilacz powinieneś już dawno wymienić, cud, że tyle podziałał. To zasilacz z czarnej listy z bardzo złą opinią.  

Link to post
Share on other sites

Temperatury rzeczywiście masz wysokie. Zapytam jeszcze o kilka inny spraw, żeby mieć lepszy obraz sytuacji. Jaką grafiką dysponujesz. Jakie ma chłodzenie aktywne, pasywne i czy wszystkie wentylatory w obudowie się obracają. Jak trzeba sprawdź to dotyczy zasilacza, grafiki itp. Rodzaj chłodzenia procesora oryginalny(box) czy coś innego?  Zasilacz może być problemem jeśli karta grafiki jest prądożerna. Moim zdaniem to ten zasilacz powinieneś już dawno wymienić, cud, że tyle podziałał. To zasilacz z czarnej listy z bardzo złą opinią. 

Jak napisałem obudowa jest na stałe otwarta chłodzenie jest oryginalne boxowe a wentylator jest tylko na procesorze i karcie graficznej

Grafika to gf 7600gs 128 bit 256 mb (aktywne) która pobiera według hwmonitor 1.100 v w stresie maxymalna jej temperatura to 53 stopnie

 

Myśle ciągle nad tym ihs'em bo kiedys czyszczenie komputera starczyło teraz już nie dodam także jak gram np w MOHAA to gdy ustawie koligacje na 1 rdzeń to komputer grzeje sie znacznie dłużej tak do 1 godziny jak gra chodzi na 2 rdzeniach to efekt jest znacznie szybszy do 15 minut

Edytowane przez reaperek
Link to post
Share on other sites

A jaką temperaturę ma cpu w biosie ? 

bo przy 103 *C  to radiator powinien być strasznie gorący a jeśli nie jest to niema kontaktu z procem 

Przy 100 + *c radiator jest dosyć ciepły/gorący ale można na nim rękę trzymać cos jak kaloryfer na piątke ;d

Link to post
Share on other sites

Ten Athlon jest na pewno klejony?

Jest klejony .

 

No to ma około 45 *C  a  w biosie sprawdzałeś ? 

bo może program nie prawidłowo wyświetla 

bios pokazuje takie same temperatury

Jak byś mógł sprawdzić napięcie na screenie to nie wydaje ci się że 1.3 v na procesorze który nie wiadomo czemu sam podkręcił sie do 2ghz (1.8 fabrycznie) jest zbyt duże i to może powodować temperatury. Szperałem w biosie,wszedłem do zaawansowanych opcji cpu i parę pozycji było na auto co słyszałem że lepiej dać na enable. Napięć na tej płycie zmienić nie mogę bo opcje są zablokowane.

A odczyt z CPUID HWMONITOR pokazuje że te napięcia skaczą i nie są stałe.Być może podczas aktualizacji BIOS procesor sam się podkręcił nie mam pojęcia co o tym myśleć

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Pasta to jedno, a przyleganie to drugie. Czasem radiator potrafi sie poluzowac i nie do konca przylega. Sam tak mialem, z tym ze w Intelu. Przy zmianie pasy nie naloz jej za grubo bo efekt nie bedzie pozytywny.

Na wymiane kup jakas dobra na bazie srebra.

 

Napisz jutro jak to wyglada ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy 100 + *c radiator jest dosyć ciepły/gorący ale można na nim rękę trzymać

jeśli możesz na nim trzymać rękę to coś dziwne aby np. radiator miał ponad 100st.

 

 

 

Czasem radiator potrafi sie poluzowac i nie do konca przylega

w tym momencie radiator nie odbierałby całego ciepła, przez co byłby chłodniejszy, więc to może być taki przypadek (chłodzenie źle przylega do procesora).

Zdejmij i jeszcze raz dokładnie dopasuj.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem paste na na rdzeniu chłodzenie założone chyba dobrze bo gdy się rozgrzał do 90*c był ciepły i po 5 sekundach trzymania na nim ręki parzyło. Nie mam pojęcia może musze odczekać jakiś czas po zmianie pasty żeby zobaczyć efekt bo temperatury są niższe jak były i to o około 10*c ale gdy grałem zaraz po podłaczeniu komputera on rozgrzał się szybciej niż przed wymianą pasty.

Link to post
Share on other sites

Jak paste nalozyles ? Jaka pasta ? Czasem paste trzeba wygrzac.

Jednakze wnioskuje, ze nalozyles za grubo paste. Sprobuj nalozyc mala "krople" i rozsmaruj np. karta kredytowa rownomiernie po procesorze. To ma byc bardzo cienka warstwa, tyle by zakryc te mikro nierownosci radiatora i procka. Sam tak mialem i teraz juz jestem mistrzem zmiany pasty :D

Link to post
Share on other sites

Jak paste nalozyles ? Jaka pasta ? Czasem paste trzeba wygrzac.

Jednakze wnioskuje, ze nalozyles za grubo paste. Sprobuj nalozyc mala "krople" i rozsmaruj np. karta kredytowa rownomiernie po procesorze. To ma byc bardzo cienka warstwa, tyle by zakryc te mikro nierownosci radiatora i procka. Sam tak mialem i teraz juz jestem mistrzem zmiany pasty :D

Pasta mx-2

Wiem jak się paste nakłada nie robię tego pierwszy raz ;d Jest dobrze położona ciągle coś mysle być może box zle przylega bo cały ten uchwyt (plastik) się rusza. Jutro wyjmę płyte główną i sprawdze czy nie jest wygięta gdy chlodzenie na niej siedzi.

Link to post
Share on other sites

A cooler jak pociagniesz do siebie lekko porusza sie ? Jesli tak to zle przylega. Kazdy mm luzu decyduje.

Hmm teraz odkryłem że cooler się rusza na boki czego wczesniej nie było. i myśle ze to wina tego mocowania (plastik pod coolerem)

Więc muszę to jakoś rozwiązać tylko nie wiem jak, masz może jakis pomysł ?

Link to post
Share on other sites

Dawno nie widzialem coolera od AMD. Te mocowania na pewno dobrze zalozone ? Zdejmij go i obejzyj dokladnie. Metoda prob i bledow jest skuteczna, ale nie uzywaj zbyt duzo sily :) Napisz co i jak tam wyglada, a ja rano pomysle co dalej :)

Link to post
Share on other sites

1. Wyczyść kompa,

2. Nałóż tubę i zamknij obudowę

3. z przodu 1 wiatrak z tyłu drugi zrób wentylacje

4. zmniejsz taktowanie procesora i sprawdź jak bedzie wygladalo to w praktyce

5. Jeżeli chłodzenie się rusza i twierdzisz ze mogą być połamane zaciski to leć na allegro i kup,

5a. Jeżeli chłodzenie się rusza i twierdzisz że mogą być poluzowane śruby to leć po podkładki ( gumowe ) i podłóż a następnie przykręć 

5.b Jeżeli twierdzisz że chłodzenie się rusza i twierdzisz że może to być od metalu coolera to czas sprawdzić swojemu staremu przyjacielowi normalne chłodzenie :)

 

Aaa i zapomniałem, zawsze istnieje możliwość że po prostu spalił się czujnik i nie pokazuje normalnych temp ( miałem tak przy c2d, tylko ze to była wada wrodzona )

 

Btw. mi gdy phenom podczas grania osiągał 70 stopni ( po  3 latach niezmieniania pasty ) to all wyczyściłem, odkurzyłem, wydmuchałem, przeruszyłem patyczkami do uszu, zmieniłem pastę, ustawiłem dodatkowe chłodzenie. Osiągi ? Na boxie 43 stopni w stresie, w normal 31-32 :)

Natomiast jeżeli chodzi o drugi komputer ( ten z którego pisze ) to po zmianie coolera max 40 stopni w stresie ( athlon 4200+ )

Edytowane przez Jozio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Usztywniłem chłodzenie że się już nie rusza przylega na 100 % dobrze a temperatury są jeszcze większe cooler także gorący .

 

Nie wiem juz nie mam pomysłu TMPIN2 juz na wejściu ma 60*C


Dziś rozebrałem całego pc co się okazało

1.Płyta jest wygięta przez oryginalny backplate (plastik) <<Czy dostane metalowy w każdym sklepie komputerowym? jeśli nie to prosze link allegro bo niby są lecz nie jest napisane czy metalowy.

2.Radiator chipsetu dokładnie umyłem,wymieniłem pastę lecz radiator teraz się rusza bo zeszła ta taśma stabilizująca tu także pytanie gdzie ją mogę dostać.

Edytowane przez reaperek
Link to post
Share on other sites

Odkryłem coś co według mnie jest trochę dziwne, wiem że programy czasami lubią wprowadzić w błąd ale postanowiłem że się podzielę i ktoś mi powie czy tak być powinno.

 

http://www33.zippyshare.com/v/74700177/file.html

 

Zobaczcie Core 1 i core 2 wtf ! Karta zintegrowana jest wyłączona

Edytowane przez reaperek
Link to post
Share on other sites

Core 2 jest to temperatura rdzenia gpu, wartość dubluje się z "gpu". Dobrze nałożyłeś pastę pod ihs'em?

Tak pasta nałożona jest prawidłowo,Jak już napisałem prawdopodobnie chłodzenie nie przylega bo backplate jest plastikowy i płyta sie wygina nawet przy boxie.Czekam teraz aż mi przyślą i powiem co i jak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...