Skocz do zawartości

Wentylatory 7950


Recommended Posts

Witam, mam w zasadzie szybkie pytanie:

 

Posiadam w domu radeona 7950 z chłodzeniem Dual X

Od pewnego czasu cos w nim "drapało" na wiekszych obrotach.

dzisiaj po włączeniu zobaczyłem ze jeden z wentylatorów nie pracuje, natomiast drugi jak należy

i tutaj moje pytanie czy ten drugi włączy sie pod obciążeniem czy jest z nim cos nie tak ?

przed odpaleniem choćby Furmarka wole sie spytać, bo jeżeli ten wentylator ma pracować to było by głupim włączać Furmarka 

 

Komputera nie używam ja, stoi w salonie tak wiec nie zwróciłem na to wcześniej uwagi.

Mam też druga kartę z tym chłodzeniem (7970) i tam pracują oby dwa, stad moje pytanie :)

 

Pozdrawiam Alpi

 

Link to post
Share on other sites

O dziwo wentylator znowu pracuje :/ po ponownym uruchomieniu, jak uda sie zaskoczyc to dziala jak nie to nie :D w kazdym razie jak nie zaskoczy to recznie nie da sie mu pomóc 

 

 

Edit: znowu przestał pracować, tak z nikąd gdy działał :( temperatura to 29st

Problemem może być afterburner ?

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Nie da rady jakos tego wyczyscic ?

, rozumiem ze karta moze pracowac jezeli temperatury nie beda powyżej powiedzmy 75st skakać ?

 

Nie orientuje sie ktoś ile może trwać reklamacja ? (techplanet)

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa, wentyl chodzi bez oporow tak samo jak drugi, startuje normalnie, poczym sie wylacza, odpalam furmarka nagrzewam grafe do 60st poczym go wylaczam, gdy grafika schodzi do 30stopni wentylator wlacza sie i chodzi normalnie :/

 

Jakies pomysly ? mozliwe ze nakombinowalem cos od strony systemowej ?

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Przy włączeniu trybu awaryjnego wentylator dzialal dluzej ale i tak wie wylaczyl

 

ogolnie ciezko bedzie 2 tyg bez grafiki ;/

 

/w amd overdrive nie dziala funkcja regulacji recznej predkosci wentylatora ;/ 

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

 

 

/w amd overdrive nie dziala funkcja regulacji recznej predkosci wentylatora ;/ 

Miałem tak jak coś zr sterownikiem było ale2 went działały tak cz ysiak .Gigabyte miało taki system ze działały went na zmiane ale raz ty nie masz a dwa raczej nie w hd7950 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przejrzalem dokladnie karte, wtyczka do 2 wentylatorow jest jedna, ale rozdziela sie na 2 wiazki ... po czym do nie dzialajacego wentylatora jest cos jakby przedluzka, a do dzialajacego leci bezposrednio. i nie widze zeby bylo z nia cos nie tak. a wentylator jak sie juz wlaczy to kreci sie nawet na minimalnych obrotach bez problemu i startuje z zatrzymania ;/ tak wiec nie mam pojecia co sie dzieje :D

 

Napisalem do serwisu techplanet, jak nie dojde do tego co jest grane to przejade sie we wtorek i zareklamuje.

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Gigabyte wydaje sie być całlkiem dobrym wyborem, i zmiesci sie do obudowy ... :D (planuje zmiane, gdyż brutus 410 nie jest za dobry, nawet nie moge porzadku z kablami zrobić :) )

 

Swoja drogą ciekaw jestem co z ta kartą było nie tak, ze z powodu niepracujacego wentylatora dostalem zwrot ;)

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie, tak jak wspomniał szembor5 wziąłbym "Evcię" właśnie ze względu na serwis i warunki gwarancji. 

To, że Gigabyte jest cichy nie znaczy, że Evga urwie łeb hałasem wentylatorów. Zresztą miałem kiedyś karty obu producentów i moim zdaniem Gigabyte nie ma co startować...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak ma sie sprawa z r9 280x ? wiadomo mantle i inne bajery, chociaż po ostatnich problemach z AMD i sterownikami chyba jednak wole nvidie i też sie na nia zdecyduje :)


czym roznia sie te dwie karty poza numerkiem i ceną ?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-dual-bios-2048-mb-ddr5-dp-hdmi-02g-p4-2776-kr-608489/

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/evga-geforce-gtx770-sc-acx-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,38811.html

Link to post
Share on other sites

tez nie mogę doszukaćsie roznicy poza innym kodem producenta, ogolnie wystepuje w róznych cenach w tym samym sklepie,

 

Ten sam kod producenta co ta z tech planet i jest drozsza od tej co podalem wczesniej 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-2gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-02g-p4-2774-kr-581993/

 

Jedna to : 02G-P4-2776-KR (tansza)

 

Druga to : 02G-P4-2774-KR (droższa)

 

 

 

// Znalazłem Wersja 2776 posiada Dual bios (i jest tańsza ?)  jest to jedyna różnica. W tym wypadku biore te tańsza chyba, że lepszym wyborem bedzie ta droższa ?  :)

 

Dzieki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...