Skocz do zawartości

Zestaw Intel do £4 000 - £4 500 (~22 500 PLN)


Recommended Posts

 

 

w.nwk złożył naprawdę fajny zestaw
 

 

Nie bardzo wiem, w którym miejscu. Pomijając fakt, że temat to na 99% trolling, to za takie pieniądze można złożyć komputer nie tylko super wydajny, ale również wyjątkowo estetyczny. W podanym zestawie dosłownie każdy element jest z innej parafii - wieś tańczy i śpiewa na całego.

 

Jako użytkownik R.A.T.'a 9 bardzo go sobie chwalę, ale nie jest to gryzoń, którego można polecać bez osobistego z nim kontaktu. Ja zwracałem uwagę jedynie na ergonomię, pod względem sensora jest na rynku pierdylion lepszych modeli.

 

 

 

Moja propozycja

 

To już w ogóle pominę i tylko dlatego, że sam niezbyt poważnie podchodzę do tego tematu, nie wlepię solidnego warna za brak argumentacji i proponowanie podzespołów, które kompletnie nie mają sensu. 


 

 

RAID 0 z tych dysków mógłby być alternatywą dla dużego SSD.

 

Nie bardzo. Czas dostępu nadal nie będzie miał startu do SSD. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Myszka, klawa, podkładka i ten kontroler obrotów wrzucone bez większych przemyśleń.
 Dlatego właśnie nie brałem ich pod uwagę oceniając zestaw, takie dodatki muszą być bardziej sprecyzowane przez autora żeby dokładnie dobrać je pod jego wymagania. 

 

 

 

Może to być równie dobrze kiepski trolling z jego strony.

Też o tym pomyślałem, bo ja wybierając zestaw za taki budżet dokładnie bym to przemyślał i napisał o swoich oczekiwaniach zaczynając taki temat, a autor sprecyzował się najmniej jak tylko mógł.

 

 

Co ta myszka ma takiego, że jest typowo do grania? Sam nie wiem...

Jeśli na myszce się dobrze gra to będzie się robić także inne czynności.

Wiesz, producenci określają mysz jako "mysz do gier", to sporo ludzi myśli, że nic innego nią nie zrobisz :P 

 

@Nowaj - no dobra, poniosło mnie z tym, że bardzo fajny. Po dokładniejszym przyjrzeniu się na ten zestaw rzeczywiście można by go złożyć znacznie lepiej, człowiek całe życie się uczy. 

Link to post
Share on other sites

temat to na pewno troll :P nie wiem jak można zlozyc zestaw do gier za 20tys drobna przesada za to rozsadna osoba by sobie samochod kupila ale jeśli to nie jest trolling to kto autorowi zabroni kupic np. MSI Z87-GD65 Gaming 200zl więcej niż za podobna plyte (podobna nie lepsza! ) 200zl z  20tys to mało a wygląd tez się trochę liczy bo nikt raczej by nie chciał np. zielono-zoltej plyty glownej w niebieskiej obudowie :P 

może po prostu polecicie mu zestaw jak każdemu innemu do photoshopa tylko z wieksza obudowa i chłodzeniem wodnym

Edytowane przez SuperDragons
Link to post
Share on other sites

@tangon

Ile będzie gier i Photoshopa? Obróbka grafiki zaawansowana? Jesteś w tej kwestii poczatkujący, czy może zajmujesz się tym zawodowo?

Tworze layouty stron www oraz obrabiam zdjecia amatoro- modelek. Co do gier to nie wiem co mi się spodoba to bede grał :D

@Nowaj Wybacz ale to nie jest troll, możesz wziąść pod uwagę to że mieszkam za granicą oraz pracuje za granicą, a ponadto dobrze zarabiam.

Link to post
Share on other sites

@Autor

Podałem różne zestawy komputerowe, które mógłbyś kupić.

Najlepsza propozycją będzie mój pierwszy zestaw, który oferuje bardzo dużą wydajność (mocne cztery rdzenie + możliwość OC)

, a dodatkowo bardzo wydajna karta graficzna, która poradzi sobie z każdą grą.

Link to post
Share on other sites

Tworze layouty stron www oraz obrabiam zdjecia amatoro- modelek. Co do gier to nie wiem co mi się spodoba to bede grał :D

 

To wiadomo, że będzie potrzebny porządny  monitor, może dwa, z pivotem.

Do tego i5/i7, 16gb ram, ssd+hdd, jakaś 780tka.

W szczegóły zagłębiał się nie będę, przynajmniej na razie, bo jeszcze mnie zagryzą, że taki a nie inny model.

Wątek dość ciekawy.

PS: nie zapomnijcie systemu, słuchawek(jeśli autor sobie życzy) itp.

Link to post
Share on other sites

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/xr-gajtcculucixfdjhumzr.jpg

Tak wyglądałby przykładowy, potężny zestaw, resztę budżetu można przeznaczyć na porządne szkiełka i peryferia.

Dostajesz tutaj 6-rdzeniową i7 z odblokowanym mnożnikiem, dobrą płytę, SLI GTX 780, bardzo szybki SSD, 4x1TB HDD(macierze), świetny zasilacz.

Alternatyw nadal jest wiele. Można chociażby dołożyć do obudowy(np. Phanteks Enthoo Primo) i zbudować zestaw chłodzenia cieczą. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@LaRoiDuCiel - mi wytykałeś, a sam złożyłeś jeszcze mniej przemyślany.

 

Co do zestawu Mrozinho - fajny, ale sam bym się skłaniał w stronę SSD Samsung 840 PRO 256 GB - najwydajniejszy obecnie dysk na rynku.

Do autora - przywiązujesz wagę do wyglądu? Chcesz utrzymać kompa w konkretnej kolorystyce? Myślałeś nad chłodzeniem wodnym? Oczywiście dyski spięte w RAID?

Link to post
Share on other sites

@LaRoiDuCiel - mi wytykałeś, a sam złożyłeś jeszcze mniej przemyślany.

 

Co do zestawu Mrozinho - fajny, ale sam bym się skłaniał w stronę SSD Samsung 840 PRO 256 GB - najwydajniejszy obecnie dysk na rynku.

Do autora - przywiązujesz wagę do wyglądu? Chcesz utrzymać kompa w konkretnej kolorystyce? Myślałeś nad chłodzeniem wodnym? Oczywiście dyski spięte w RAID?

Autorowi to bez różnicy - przynajmniej tak jest napisane w pierwszym poście.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być SLI i porzadny monitor to Monitor LED Eizo FG2421-PL

Sugerując się dwoma recenzjami tego monitora, trochę bałbym się polecić go do obróbki fotografii, ze względu na nienajlepsze odwzorowanie kolorów.

 

źrodła: http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269

http://www.purepc.pl/monitory/test_monitora_eizo_foris_fg2421_matryca_va_i_240_hz

 

do gier jest świetny, ale do pracy już niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sugerując się dwoma recenzjami tego monitora, trochę bałbym się polecić go do obróbki fotografii, ze względu na nienajlepsze odwzorowanie kolorów.

Praktycznie wszystkie inne monitory 120Hz to matryca TN, a więc nawet gorsze odwzorowanie kolorów. Chyba. że weźmiemy FF2421 do gier, a np NECa EA244WMi do pracy i wtedy wilk syty i owca cała.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Tak poglądowo: http://i.imgur.com/l9IBSUG.png 

Wystarczy dać kilka monitorów dobrej klasy, SLI, drogie akcesoria (klawiatura, mysz, wentylatory, kontroler obrotów) i cena rośnie baardzo szybko.

 

ps. autorze - nie sugeruj się tym co złożyłem, ale sam ciekaw jestem czy taka opcja którą podałem byłaby godna zainteresowania.

 

edit: niepotrzebnie dałem 2 zasilacze, już jest ok.

 

Beznadziejny zestaw, nie bierz go pod uwagę.

 

Do photoshopa minimum 16GB ramu, przy takim budżecie możnaby zainstalować np. 2x GTX 780 TI Ghz w SLI + chłodzenie wodne na cpu i 2x gpu oraz platofrmę pod 2011.

 

Myszki R.A.T. Nie polecam! Bierz Logitech G9X lub Razer Death Adder 2013.

 

Preferujesz monitor do gier czy do obróbki graficznej?

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/xr-gajtcculucixfdjhumzr.jpg

Tak wyglądałby przykładowy, potężny zestaw, resztę budżetu można przeznaczyć na porządne szkiełka i peryferia.

Dostajesz tutaj 6-rdzeniową i7 z odblokowanym mnożnikiem, dobrą płytę, SLI GTX 780, bardzo szybki SSD, 4x1TB HDD(macierze), świetny zasilacz.

Alternatyw nadal jest wiele. Można chociażby dołożyć do obudowy(np. Phanteks Enthoo Primo) i zbudować zestaw chłodzenia cieczą. 

 

 

Wrzuciłbym 2x Gigabyte GTX 780 Ghz edition i zastanowił się nad porządnym zestawem chłodzenia cieczą na 2x gpu i cpu.

Obudowy fajniejsze ma Fractal Design - kwestia gustu.

 

@up - przeczytaj zanim zaczniesz odpisywać. Będziesz miał też wyjaśnienie skąd się wziął ten post który cytowałeś.

 

 

Przeczytałem i oceniłem Twoją propozycję - kiepska.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie takie teksty, bo w przeciwnym razie twoja kariera na tym forum skończy się dość szybko. W kontekście tego tematu twoje pytanie było delikatnie mówiąc dziwne...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...