Skocz do zawartości

Windows XP do szafy?


Recommended Posts

Mam do was pytanie. Czy starego windowsa tzn. XP Home Edition można sprzedać np. na allegro? Za niedługo będzie wymiana na winde 7 i nie wiem co zrobić ze starym XP bo raczej nie widzi mi się wrzucenie go do szafy żeby tam wegetował. Istnieje możliwość sprzedania tego systemu lub zrobienie z nim cokolwiek użytecznego aby się nie zmarnował po upgrade na winde siódemkę ?

Link to post
Share on other sites

A kiedyś znajoma pisała na GG z informatykiem i powiedział jej to samo co ja teraz.

 

Nie wiem

 

Lecz wersja OEM moim zdaniem różni się tylko opakowaniem.

 

No to wciskasz kita że się popsuł i tyle.

 

To skoro mój system jest nielegalny (została zmiana płyty i proca- nie zgłoszona) to zaraz instaluje win7 z lapka

Ta jeszcze we wakacje będę płytę zmieniał, będzie dożywocie ;)

 

Trzeba sprawdzić to. Może na stronie ms jest?

Link to post
Share on other sites

exon681 Sztab Antypiracki informuje, że uzyskanie programu komputerowego (gry komputerowej) bez licencji (bez zgody podmiotu uprawnionego) – np. jego ściągnięcie lub instalacja w komputerze – w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega odpowiedzialności karnej w postaci kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

 

Podstawa prawna: art. 278 § 2 Kodeksu karnego.

 

Ponadto czyn taki podlega odpowiedzialności cywilnej przewidzianej w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskimi i prawach pokrewnych, w tym obowiązku zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści.

 

Policja oraz Prokuratura na bieżąco realizują swoje zadania wynikające z ochrony praw autorskich. O wynikach można przeczytać tu: http://www.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art6931,tanie-windowsy-z-sieci.html

Link to post
Share on other sites

Aha instalacja oraz ściągnie np użytkowanie to nie jest korzyść majątkowa a więc można piracić?

Używanie płatnego programu za darmo nie nazwiesz korzyścią majątkową?

 

Nie schodźmy tutaj na temat piractwa - kontynuujmy wątek możliwości wersji EOM WinXP Pro.

Link to post
Share on other sites

ja tam nie wiem mam wersje oem xp 32 bity zmieniłem w grudniu płyte procka ram i ostanio grafike instalowałem ten sam sytem dałem uaktualnij dane przez internet i jakoś nie widze problemu chyba mi nie powiecie że używam nielegalnie systemu? przeciez za niego zapłciłem mam papiery, naklejke...jnie kopiuje nie rozpowszechniam bez przesady...

Link to post
Share on other sites

Złamałeś postanowienia licencji MS, bo OEM jest przypisany do komputera. Jeśli zmieniłeś płytę główną to powinieneś kupić nowego Windowsa. Co innego w przypadku gdy stara płyta główna na której miałeś system po prostu ci się zepsuła - wtedy zmiana płyta jest uzasadniona i możesz dalej używać OS-u.

 

To czy używasz teraz takiego systemu to kwestia twojej uczciwości. Jeśli ktoś chce często zmieniać podzespoły w komputerze powinien kupować wersję box. Moim zdaniem OEM-y sprawdzają się tylko na laptopach.

Link to post
Share on other sites

to jak przyjdzie policja to mimo iz mam naklejke papiery to będzie wiedziała że mam nielegala? czy wystarczy że powiem że płyta sie spaliła i kupiłem nową? co za kraj... co za prawo bez sensu...nie uważam się za pirata uzywam jednego systemu za który uczciwie zapłaciłem

Link to post
Share on other sites

to jak przyjdzie policja to mimo iz mam naklejke papiery to będzie wiedziała że mam nielegala? czy wystarczy że powiem że płyta sie spaliła i kupiłem nową? co za kraj... co za prawo bez sensu...nie uważam się za pirata uzywam jednego systemu za który uczciwie zapłaciłem

a ty myślisz, że do walki z piractwem wysyła się panów śledczych od zabójstw a do morderstw informatyków? myślisz, że tylko forumowicze wiedzą co to komputer i Windows?

generalnie nie masz czym się przejmować (no chyba, że masz upierdliwego sąsiada i na ciebie doniesie :) ), ale twój Win w tym momencie nie różni się niczym od wersji torrentowej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...