Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem fanem serii Unreal Tournament i chcialbym zastapic moja wysluzona Logitech V220 czyms co zapewni mi lepszy komfort w graniu w gry fps. Od razu podkreslam ze nie bedzie to mysz tylko i wylacznie do grania, wiekszosc czasu bedzie uzywana do pracy biurowej.

 

Szukalem kilku rangingow myszy przeznaczonych dla graczy ale te ktore znalazlem wydaja sie byc troche nieaktualne. Zwracam sie wobec tego z prosba o polecenia dobrej myszy gamingowej nadajacej sie rowniez do codziennej pracy z kwota nie przekraczajaca 100zl.

 

Jesli to konieczne (np nie ma lepszych od obecnie przeze mnie posiadanej w tym przedziale cenowym) moglbym rozszezyc budzet o okolo 50zl

 

Dziekuje z gory

Link to post
Share on other sites

sam posiadam A4Tech i jest myszką bardzo dobrą, rewelacyjnie układa się w ręce ma programowanych 6 przycisków + rolę też się da skonfigurować więc 8 :P, ma możliwość 3x strzał, co jest przydatne i w grach i w photoshopie ( kto się bawi wie ocb przy PT:P ). Więc polecam X740 jak coś mogę ci zdjęcia porobić ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Coby nie zakładać nowego tematu zrobię lekki odkop i podepnę się pod ten, gdyż mój problem jest bardzo podobny.

 

Poszukuję myszki dla gracza do 200 zł. Gram zarówno w RTSy, jak i dynamiczne FPSy, w rozdzielczości 1024x768 (za rok lub dwa przejdę na FullHD i nie chcę wymieniać przy tej okazji gryzonia) i jestem low-sensem. Od myszy wymagam dobrej precyzji, trwałości, dodatkowych/programowalnych przycisków, porządnej rolki (mój obecny gryzoń: Genius Ergo 525 to pod tym względem tragedia) i kabelka - mysz musi być przewodowa.

 

Początkowo myślałem o czymś tanim (A4Tech 748K), ale jednak zdecydowałem się sypnąć groszem i zaopatrzyć się w gryzonia z wyższej półki.

Sporo dobrego naczytałem się o Gigabyte M8000X i właśnie tego gryzonia planuję zakupić. Czy do 200 zł to najlepszy wybór? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

To ja zaproponuje "swój" produkt, myszka Steelseries Kinzu, obecnie można zakupić za ok 100zł, bardzo duże dpi (3200), zarówno lewo-prawo ręczna, na firmowej podkładce steelseries (20 zł) smiga przepięknie. Ta myszka była reklamowana przez zawodowych graczy CS'a i SC'a. Nie wiem czy takiego produktu szukasz, ale jako przeciętny kowalski nigdy bym nie wydał za myszke 200zł. Po dokładną specyfikacje odsyłam do strony producenta i testy na youtube :-)

 

http://www.steelseries.com/int/products ... nformation

Link to post
Share on other sites

@exon681

Już od dawna zastanawiam się nad Logitechem MX518, ale wydaje mi się że teraz, kiedy zwiększyłem budżet lepiej wziąć coś nowszego... Choć z drugiej strony nie wiadomo jak z trwałością tego Gigabyte'a, a MX518 to jednak mysz przetarta w bojach. G9 sobie odpuszczę ze względu na kształt i cenę, a G5 z tego co się orientuje ma słabszy sensor od MX518? IE również odpada ze względu na niskie DPI.

 

@Valus

Wygląda ładnie, ale brak dodatkowych przycisków ją dyskwalifikuje.

 

@kowdipapo

Czytałem już tą recenzję, kawał dobrej roboty ;).

Nie zakładałem nowego tematu, bo po co robić bałagan na forum? Tak w ogóle to myślę, że przydałby się tu jeden zbiorczy wątek gdzie można by pytać o gryzonie i podkładki, ale jestem na forum od dwóch dni, więc nie chcę się rządzić.

 

Wracając do tematu, to obecnie waham się między następującymi modelami: Logitech MX518, Microsoft SideWinder X5/X8, Razer DeathAdder Respawn, iCon7 Z500 i Gigabyte M8000X. Ta ostatnia jest moim faworytem, a Wy którą byście wybrali? Może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Proszę uargumentować swoją opinię :D.

Link to post
Share on other sites

Ja z twoich wybrańców zastanowił się nad

Gigabyte m8000x

MX518

 

Musisz sobie wybrać która ci się bardzie podoba

do MX518 kupić SteelSeries QcK + i do teog ślizgacze na zapas

do Gigabyte kupić to samo co do mx518 ;) tylko że z gigabyte będziesz miał problem kupić do niego ślizgacze a więc pozostaje wycinanie a i ta mysz jest trudno dostępna na allegro jest 0

Link to post
Share on other sites

@exon681

 

Wracając do tematu, to obecnie waham się między następującymi modelami: Logitech MX518, Microsoft SideWinder X5/X8, Razer DeathAdder Respawn, iCon7 Z500 i Gigabyte M8000X. Ta ostatnia jest moim faworytem, a Wy którą byście wybrali? Może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Proszę uargumentować swoją opinię ;).

Mi podobają się mychy z serii SideWinder

http://realitynet.pl/e107_plugins/conte ... ontent.395

 

tutaj masz porównanie dwóch najpopularniejszych modeli: SideWinder Mouse i SideWinder X8

 

nie będę się rozpisywał, przeczytaj sobie tę recenzję. SW Mouse dostał rekomendację ;-)

Link to post
Share on other sites

GB dodaje dodatkowe ślizgacze ;)

 

Bałagan sie wlasnie tworzy, jak w jednym czyims temacie "Myszka do 100zł" inna osoba pyta o "myszke do 200zł". Dwie zupelnie inne kategorie sprzetu. Po to jest cały dział na to, żeby każdy mogl sobie temat osobny zalozyc i dyskutować na temat jakistam myszek.

Link to post
Share on other sites

Na innym forum doradzono mi, abym zakupił optyka - Logitech MX518 lub gryzonia opartego na laserowym sensorze Avago ADNS-9500 - Gigabyte GM-8000X (189 zł), Ozone Smog (189 zł), Cyber Snipa Silencer (brak w sprzedaży?), Qpad 5k (219 zł), Steelseries Xai (240 zł), Logitech G9x (258 zł).

Dwie ostatnie wolałbym sobie odpuścić ze względu na cenę, pozostaje więc jeszcze pięć gryzoni i tu pytanie do Was - czy ktoś miał z nimi styczność? Szczerze przyznam, że nawet nie słyszałem o takich modelach jak Ozone Smog, Cyber Snipa Silencer czy Qpad 5K, a w recenzjach wypadają różnie. Osobiście najbardziej skłaniam się ku MX518 lub Gigabyte GM-8000X. Proszę o pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Na innym forum doradzono mi, abym zakupił optyka - Logitech MX518 lub gryzonia opartego na laserowym sensorze Avago ADNS-9500 - Gigabyte GM-8000X (189 zł), Ozone Smog (189 zł), Cyber Snipa Silencer (brak w sprzedaży?), Qpad 5k (219 zł), Steelseries Xai (240 zł), Logitech G9x (258 zł).

Dwie ostatnie wolałbym sobie odpuścić ze względu na cenę, pozostaje więc jeszcze pięć gryzoni i tu pytanie do Was - czy ktoś miał z nimi styczność? Szczerze przyznam, że nawet nie słyszałem o takich modelach jak Ozone Smog, Cyber Snipa Silencer czy Qpad 5K, a w recenzjach wypadają różnie. Osobiście najbardziej skłaniam się ku MX518 lub Gigabyte GM-8000X. Proszę o pomoc w wyborze.

 

JA mam :P

MX518 fajny mouse :D

Kolega miał a4tech oscara i też mi go polecał kupiłem MX518 przyszedł pograł i zbierał kase na MXa.

Przyjemnie się gra, ja nie odczułem żadnej akceleracji, testy też to ukazują :menda:

 

Druga mysz to był G9 pięknie leży w dłoni mimo swego wyglądu :hahaha: Wygląda jak klocek a idealny profil (ta mysz prawdopodobnie będzie po moim mxie jak się popsuje)

 

A i do tego kup sobie podkładkę steelseries QcK normal (tania a dobra) ja mam za 32 zł i mysz świetnie pływa a podkładka się nie przemieszcza ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...