Skocz do zawartości

Wentylator 120mm - cisza przede wszystkim


Recommended Posts

A ja robię podobny myk i dziś do mnie dotarły trzy enermaxy 120mm, co ciekawe mające nominalnie 900rpm. Też jestem ciekaw temperatur, bo mam podobnie termowydajny procek i również planowałem schłodzić go enermaxem, ale 120mm.

 

I myślę, że zamiast tego może jednak lepiej kupić jakieś średnio-wydajne niskoprofilowe (np Zalman 8900 Quiet albo Scythe Shuriken), bo Fera to juz przy tym wielka krowa.

Edytowane przez radekone
Link to post
Share on other sites

Enermax 120mm wg mnie jest najlepszy w tych trzech (biorąc pod uwagę 92/120/140). I Cichutki i świetnie wieje. No mi niestety na Spartana 120-tka nie wejdzie. Screenów nie zrobiłem, bo nie miałem czasu przenieść komputera do warunków "domowych" (w "pracowni" temperatura +/- 15 stopni).

 

Mimo to wczoraj zauważyłem coś dziwnego w pomiarach OCCT pod obciążeniem. Puściłem test i temperatura dla jednego rdzenia zrobiła pika na 127'C i tak się w OCCT utrzymywała. Zamknąłem OCCT, otworzyłem i temperatura wróciła do "normy" dla tego rdzenia. Później miałem identyczny przypadek, tyle że 60'C dla pierwszego rdzenia. Restart programu i pokazywało normalnie. O co w tym chodzi to nie wiem. 

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites

Enermax 120mm wg mnie jest najlepszy w tych trzech (biorąc pod uwagę 92/120/140). I Cichutki i świetnie wieje. No mi niestety na Spartana 120-tka nie wejdzie. Screenów nie zrobiłem, bo nie miałem czasu przenieść komputera do warunków "domowych" (w "pracowni" temperatura +/- 15 stopni).

Zamontowałem jednego enermaxa 120 z przodu ponad dyskami, uprzątnąłem kable i mam 30-35C w idle przy wymontowanych zupełnie wiatrakach z tyłu i na górze (czekam jeszcze na filtry), a sama płyta ma jeszcze mniej! Kręci się cichutko (1000rpm), ale jednak cośtam go słychać. W takiej sytuacji może pasywne chłodzenie na cpu da radę.

 

I tak najbardziej hałasują dyski :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...