Skocz do zawartości

Rower miejski/trek do 800 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,
tym bardziej witam Was głośno i ciepło, gdyż to mój pierwszy post :D

 

Mam do was pytanie takie jak w/w temacie - czy za 800 zł da się kupić "dobry" rower miejski lub trekkingowy ?

Mam 190cm wzrostu oraz 105kg wagi.

Rower będzie mi potrzebny przede wszystkim do jazdy po mieście oraz utwardzonych duktach leśnych - z punktu A do punktu B.

Bardzo mi zależy, aby rower był lekki i przyjemny (wygodny) w prowadzeniu.

Co do osprzętu - NIE CHCĘ żadnych przerzutek....co najwyżej 3 biegi  z przodu - ważne aby napęd był jak najmniej awaryjny.

Dobrze by było jak by rower posiadał 28' koła oraz 21' ramę.

Dodatkowe bajery jak dynamko, czy błotniki mile widziane. Dyamo jest dodatkowym hamulcem, ale ja  ścigać się z nikim nie będę :P.

Proszę tylko nie odpowiadać w stylu "dołóż 5000zł i kup coś lepszego" bo mnie to i tak nie pomoże. Mam ustalony budżet na rower i będę się go trzymać.

Mam dla siebie pewną propozycję, ale się waham - chyba za mała rama:
http://allegro.pl/rowery-lekki-rower-miejski-romet-delta-zenith-28-i4029648376.html

 

Aha...mam jeszcze jedną propozycję :P
http://allegro.pl/rower-miejski-holender-men-28-1-bieg-black-i4034212564.html

 

Znalazłem jeszcze takie cudo:

http://primarowery.pl/rowery-miejskie-i-wycieczkowe/bingo-amazon-28-3sp-detail

 

Co myślicie ? Może jakieś inne propozycje ?

Edytowane przez newkarol
Link to post
Share on other sites

Bez dwóch zdań rower bomba - jak na ten przedział cenowy. Osprzęt Zenitha (Delta-Romet) nie umywa się nawet do tego Drakara. Jednak ja nadal będę postulował o rower PROSTY i NIEZAWODNY w konstrukcji - NAJLEPIEJ BEZ PRZEŁOŻEŃ - tak jak w starych PRLowskich składakach. Nie mam ochoty jeżdzić od serwisu do serwisu z przerzutkami.

Tak w ogóle to są jeszcze produkowane rowery bez przerzutek ? moze od tego zacznę pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Trochę odkopie temat mam starego Treka 800 i zastanawiam się czy go naprawić czy kupić nowy budżet około 1000zł .Lista rzeczy do naprawienia/kupienia :(cały napęd + malowanie ramy bo rdzewieje)

-opony x2

-możliwe ,że przerzutki

-zębatki x2 + łańcuch

-koła do scentrowania 

-malowanie

Link to post
Share on other sites

Trochę odkopie temat(...)

bez przesady, aż tak stary to on nie jest :) Przepraszam was wszystkich za brak obecności, ale miałem "zarąbany" cały tydzień.

 

Osobiście nie rezygnowałbym z przerzutek, które jednak są bardzo przydatne.

Przeglądałem ostatnio różne fora oraz artykuły rowerowe i ... masz rację ;) wybiłem już sobie pomysł kupowania roweru bez przerzutek. Nawet w mieście te 3 przyłożenia bardzo się przydają. Mój pomysł kupna roweru bez przerzutek wział się niestety ze złych doświadczeń z przerzutkami shimano jak i sram.

 

To co podałem będzie dużo lepszy i do tego nowy .

Co do przerzutek jeśli są markowe a w nim są to nic nie powinno się dziać .

Myślę że raz na rok lub raz na dwa lata dasz do regulacji za dyszkę to nie nadwyręży budżetu .

Co do DRAKARA. Tak jak pisałem na samym początku tematu, poszukuję rowerka miejskiego lub treka. Przypomnę:

"Rower będzie mi potrzebny przede wszystkim do jazdy po mieście oraz utwardzonych duktach leśnych - z punktu A do punktu B.

Bardzo mi zależy, aby rower był lekki i przyjemny (wygodny) w prowadzeniu." Nie potrzebny mi ani MTB, ani cross.

 

j/w

 

 

Trochę odkopie temat mam starego Treka 800 i zastanawiam się czy go naprawić czy kupić nowy budżet około 1000zł .Lista rzeczy do naprawienia/kupienia :(cały napęd + malowanie ramy bo rdzewieje)

Na chłopski rozum - jak stać cię na nowy to kup nowy. Mnie póki co nie stać na nówki które bym chciał.

A co powiecie na ten rowerek ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...