Skocz do zawartości

na co zamienić SLI, jaki będzie dobry kierunek "upgrejdu"


Recommended Posts

Cześć.

Miesiąc temu złożyłem sobie SLI dokupując drugą 670tke Evga FTW OC 2GB i wymieniając zasiłkę na Thermaltake Smart SE Modular 730 (poprzednio xfx core 550). Nie jestem zadowolony. Kombinacji mnóstwo, gry działają raz lepiej raz gorzej. Płynność animacji różna, wrażenie robią wyniki w benchmarkach i niektóre gry. Co warto byłoby zmienić w zestawie? Kupić 780/780Ti? Czekać na maxwella? A może 2500k wysłać na emeryturę i wziąć 3770k?

2500k@4,4Ghz 1.36v -> dalej nie idzie
Zalman Performa
Gainward gtx670 2GB referent (założone Accelero Mono Plus)
msi z77g45 (wcześniej asrock z77pro4, wymiana ze względu na słabą sekcję)
4x2 kingston hyperX 1333
ssd plextor m5s 128GB
Regnum L50
LG 27" IPS M2752-PZ

gotówka na upgrade po sprzedaży kart 1500zł (myślę, że 750 dostanę za każdą)+ jakieś 1000zł

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze zmiana na i7 3770k do gier jest bezsensowna i5 2500k wciąż jest mocnym cpu ,w tej chwili 2x 670x to konfiguracja wydajna  w zależności od gry jak już byś chciał coś wydajnego to albo pojedynczego 780 albo z dopiskiem TI ale czy warto dokładać tyle kasy?na pewno na pojedynczej karcie komfort grania jest lepszy niż na sli .Z mojej strony bym poczekał co pokaże maxwell a jedna z 670 odpowiednio wcześniej bym sprzedał zanim straci na wartości.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedna 780 na razie starczy do FHD. W razie niedosytu wystarczy dokupić drugą i ten problem na pewno zniknie :) Ja sam bym odczekał miesiąc może dowiemy się czegoś o Maxwellu. Sprzedaj jedną 670 póki jest warta swoje pieniądze a potem drugą i zakupisz 780/870/880, o ile cena nie będzie olbrzymia. Ach te czasy kiedy za topową kartę dawało się 1000zł.


procesora nie musisz wymieniać, i7 do gier to głupi pomysł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A może 2500k wysłać na emeryturę i wziąć 3770k?

 

Jeśli kompa używasz jedynie do gier to taka zamiana nie ma sensu.

 

Jeśli nie jesteś zadowolony z SLI to celuj w 780/780Ti. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z mojej strony polecam 780 TI. Moją MSI kupiłem w Morele.net za 2509zł + wysyłka, także budżet wykorzystasz na maxa. Karta podkręciła się wprawdzie gorzej niż w testach redakcyjnych (rdzeń 1080 w boost dobija do 1228 MHz; pamięci 7600 MHz) ale i tak wymiata w każdej grze. Po ustawieniu "swojej" mapy pracy wentylatorów w EVGA precissionX nie przekracza w grach 70 stopni, przy rozsądnym poziomie głośności. Generalnie na żadną pojedynczą kartę oprócz 780 TI bym się nie przesiadał - inaczej w grach przyjaznych SLI wydajność spadnie w porównaniu z obecną konfiguracją.

 

Procesor 2500k jest wąskim gardłem jedynie w Crysis 3 (mapa welcome to the jungle - u mnie spada do 35 fps, gdy do kumpla przełożyłem moją kartę na 4670k @ 4,5 minimalny fps to 48), resztę gier ogarnia z tą kartą na 100% użycia GPU. Swoją drogą trochę słabą sztukę CPU trafiłeś. Mój robi 4,6 na 1,3 V a na Twoim napięciu 4,7. Może spróbuj go trochę pokatować mocniej, do SLI na pewno te 4,7 by się przydało.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...