Skocz do zawartości

Laptop do grafiki 3D za ok. 3000 PLN


Recommended Posts

Potrzebuję siedemnastocalowego laptopa na uczelnię. Moim hobby jest blenderowanie, szukam zatem laptopa o kryteriach podanych poniżej.

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 3100 PLN
2) Rozmiar matrycy: 17,3"
3) Główne zastosowanie: praca w Blenderze; renderowanie grafiki trójwymiarowej przy użyciu nVidia CUDA; kompilowanie większych projektów programistycznych; oglądanie filmów; nie gram w gry komputerowe
4) Miejsce użytkowania: przeważnie "w domu"; dwa, trzy razy w tygodniu na uczelni
5) Wymagania specjalne: ergonomiczna klawiatura z blokiem numerycznym; solidne wykonanie; 6+ GB pamięci operacyjnej
6) Osobiste preferencje: brak
7) System operacyjny: najlepiej bez SO
8) Własna propozycja: Zastanawiam się nad zakupem MSI CX70. Rozważałem też zakup Lenovo G700/G710/Z710. Nie jestem jednak pewnien czy lapopty te odpowiadają moim potrzebom.

Zdaję sobie sprawę że za trzy tysiące trudno o laptopa spełniającego powyższe kryteria. Mam jednak nadzieję że doradzicie mi jaki model wybrać.

Link to post
Share on other sites

Dasz radę dołożyć do Lenovo Z710 z i7 i GT745? i7 obowiązkowo przy Twoich wymaganiach, będzie Ci potrzebna duża moc obliczeniowa. Z510 to solidnie wykonany laptop, dużo lepiej niż podany przez Ciebie MSI, ma też podświetlaną klawiaturę.

Edytowane przez brozinho
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy MSI CX70 a Lenovo Z710.
 

z710 to taki sam hardware co cx70.

Nie wiem który z tych dwóch laptopów byłby dla mnie bardziej odpowiedni. W Z710 zastosowane CPU i GPU mają wyższe numerki, ale zdaję sobie sprawę że nie zawsze oznacza to wzrost wydajności. Wydaje mi się że CX70 posiada wygodniejszą klawiaturę. Wiem również, że błyszczącą matrycę Z710 charakteryzują lepsze parametry w porównaniu z matową matrycą MSI. To trudny wybór i nie wiem na który produkt się zdecydować. Co sugerujecie? Tak, wiem, mam problemy z podejmowaniem decyzji. ;)

Link to post
Share on other sites

Podany DELL Inspiron posiada kartę graficzną od AMD co samo w sobie dyskwalifikuje go do moich potrzeb. Niemniej dziękuję za zainteresowanie.
 
Interesuje mnie różnica w wydajnościach procesorów i7-4700MQ (Lenovo Z710) i i7-4702MQ (MSI CX70) oraz kart graficznych GT 745M (Lenovo Z710) i 740M (MSI CX70).

 

-----

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4702MQ-vs-Intel-Core-i7-4700MQ#differences

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GT-745M-vs-GeForce-GT-740M#differences

Dziękuję za pomoc, zdecydowałem się na Lenovo.

Edytowane przez schopp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...