Skocz do zawartości

Asus r9 290 - system nie znajduje karty?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rica1,

Recommended Posts

Witam. Dziś kumpel składał kompa i po  zainstalowaniu windowsa, windows nie znajduje mu karty graficznej. Domyślnie zainstalowała się karta Intel Graphics 4000. Płyta główna to ASRock z87 extreme 4. Próbował zainstalować sterowniki do karty asusa, ale wyskoczył jakiś błąd jeden, jednak instalacja się skończyła i system poprosił o ponowne uruchomienie systemu. Na karcie świeci się zielona i czerwona dioda. Wiecie  o co może chodzić?

Link to post
Share on other sites
A moim zdaniem kolega nie wlaczyl w uefi zeby system startowal najpierw z karty dedykowanej z pcie

A to czasem nie zmienia się automatycznie? Mi się automatycznie zmieniło. Tak jak wyżej zobacz czy dobrze ja podlaczyles, lub kartą jest uwalona.

Lecz może jednak sprawdź w biosie która karta ci startuje, wyciagnij i włóż kartę spowrotem, oczywiście przy wyłączonym pc, potem może włącz kompa bez karty na integrze, i wyłącz go całkowicie, włóż kartę i odpal, i w biosie wyłącz opcję igpu.

 

Edytowane przez decoyek
Link to post
Share on other sites

Poprawiłem kable i teraz obie lampki swieca sie na zielono, ale po podlaczeniu monitora ten nie ma sygnału. Jak odepne jeden kabel i swieci sie karta na  zielono i czerwono to monitor dziala normalnie. Dodam, że jeden kabel PCI nie  jest podlłączony, bo jeden(ten od karty  ktory byl w zestawie wsadzilem drugą konćówką do tego  co idzie od zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Chwileczka, bo chyba moj  kumpel jest kretynem. Podlaczyl kabel ten niebieski od monitora do tego wejscia w plycie glownej. Zaden kabel od monitora nie jest podlaczaony do karty graficznej. Zapewne dlatego jak odepnie jeden kabel  pcie w srodku od karty to dziala monitor, bo bierze grafike z karty zintegrowane. Jezeli jakis kabel musi byc wsadzony z monitora do karty graficznej to prosilbym o nazwe takiego kabla. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

do tej karty niema tylko cyfrowe wyjścia  zobacz http://pclab.pl/art55886-2.html monitor podpina się pod :

  • wyjścia wideo: 2x DVI-D, HDMI 1.4a, DisplayPort 1.2

 

https://drive.google.com/file/d/0B3tAXKQ5h1ImNVBIRHpmWlZoNnc/edit?usp=sharing

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-radeon-r9-290-directcu-karta-cena-specyfikacja.html

Edytowane przez m2434
Link to post
Share on other sites

Ok. Wyjąłem kabel HDMI z konsoli i podłączyłem do monitora i karty i monitor działa. Zainstalowałem również sterowniki do karty i chyba też jest ok, bo po restarcie pojawił mi się program, gdzie mogę obserwować temp, zmieniać taktowanie itd. 

 

 http://www.ufast.eu/pics/292570Untitled.png

 

Teraz mam jedynie problem, bo mam ustawioną maksymalną rodzielczość. a ekran nie jest HD i jest jakby zwężony, a po bokach i na górze jest są czarne ściany.  W ustawieniach montiora nie mogę tego zmienić. 

Link to post
Share on other sites

Poszukaj przycisku AUTO na monitorze być może wina jest monitora i źle dobiera proporcje :)


Ewentualnie pobaw się ustawieniami monitora.


jeśli to nic nie da to wina tkwi na 100% w karcie a czasami szukamy usterki tam gdzie nie trzeba :)

Link to post
Share on other sites

Diody ok. taktowania możesz mieć niskie gdy karta nie jest zajęta, dopiero gdy włączysz jakąś aplikacje typu gra która Ci ją obciąży to taktowania pójdą w górę. Co do sterowników to nie mają one zbyt dużo do tej usterki (ściągałeś sterowniki od producenta który by nie pozwolił sobie na takie zachowanie się GPU). Więc jest to albo zasilacz albo karta. wstaw screena z Afterburnera od razu po zminimalizowaniu jakiejś gry.

Edytowane przez gural23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...