Skocz do zawartości

Zakup trzeciej karty graficznej czy to ma sens pod moją płytę główna ?


Recommended Posts

Witam 

Zastanawiam się nad zakupem 3-ciej  karty graficznej ale zastanawiam się czy moja płyta da sobie z tym radę i czy wzrost wydajności będzie warty zakupu 3-ciej karty :?: 

Sprzęt głównie służy do gier 

Obecna konfiguracja to

 

Procesor i5 4670K OC 4,6 GHz

Karty Asus Radeon R9 290 

Płyta Asus Maximus VI Formula

 

Karty napędzają 3 monitory Asus VG248QE

 

Czy może lepiej poczekać na Maxwell-a GTX 8XX :) ?

Za pomoc dziękuję  :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli masz 2x290 po OC i narzekasz ? Przecież ten sprzęt powinien bez problemu dawać radę w każdej grze. Wiadomo kolejna karta to kolejny wzrost lecz pamiętaj że na dwóch-trzech-czterech kartach nie masz 100% przyrost mocy z jednej karty :) taki urok SLI/CF.

Link to post
Share on other sites

 

 

czy wzrost wydajności będzie warty zakupu 3-ciej karty

 

3-way CF to pomysł dość kiepski. Taka konfiguracja sprawdzi się raczej jedynie w benchmarkach.  

Link to post
Share on other sites

powiem tak

1karta wykorzystasz 90-100 %

2 karta wykorzystasz 40-70 % ( 90 % w benchmarku)

3 karta wykorzystasz 20-30 %

pod sumując w twoim przypadku nie ma sensu kupować 3 karty bo jej nie wykorzystasz przy 3 monitorach lepiej zostawić kasę

Link to post
Share on other sites

 

 

a jaki masz zasilacz?

Corsair RM 850 ale tym się najmniej martwię :) 

 

 

 

100% przyrost mocy z jednej karty taki urok SLI/CF.
 

To wiem  :)

 

 

 

Taka konfiguracja sprawdzi się raczej jedynie w benchmarkach.
 

Wczoraj przełożyłem kartę do 3-ciego portu PCI na próbę i odpaliłem 3D Mark-a Fire Strike 1.1 wyszło dobrze http://www.3dmark.com/3dm/2579947

Można powiedzieć że wynik był praktycznie identyczny gdy karta była w drugim porcie PCI .

Jak spróbowałem zagrać to już inna bajka w BF4 pokazywało ponad 80 FPS-ów a gra chodziła jak by było 20 FPS-ów 

Frametime dochodziło nawet do 50ms test za pomocą Afterburner , nie dało się grać przełożyłem kartę w 2 portu PCI i było o wiele lepiej .

Prawdopodobnie dołożenie trzeciej karty mogło by spowolnić i niekorzystnie wpłynąć na granie .

 

Najbardziej mnie denerwuje że mino takiego komputera to i tak na Ultra nie da się grać we wszystkie gry typu BF 3 i 4,a o Crysis 3 to nie mówię.

 

Na 2 gtx 780 crysis 3 pomykał pięknie na 3 monitorach nie powiem BF3 tez niczego sobie BF4 testowałem betę nie było wtedy dobrych sterowników i 3 trzech monitorach była kaszana 

 

Zobaczymy jak wyjdą nowe sterowniki od AMD , ostatnia wersja beta jest porażką nie da się grać i niebieskie okna tylko dobrze generują 

 

 

Chyba odpuszczę 3-cią kartę i po prostu zjadę z AA i będę się cieszyć tym co mam  :)

Link to post
Share on other sites

Nie w tym, rzecz, ze sobie przestawiles karte ze slota 2 do 3 i wydajnosc spadla, tylko w tym, ze przestawiajac karte zmniejszyles jej przepustowosc na szynie z x8 na x4 przy jednoczesnym zachowaniu DWOCH kart. W przypadku TRZECIEJ karty bedziesz mial (czasem) wzrost wydajnosci spowodowany tym, ze to bedzie DODATKOWA karta ponad te, ktore juz siedza w slotach 1 i 2 - tak wiec nie porownuj dwoch z dwoma, tylko ze w roznych slotach, ale dwie z trzema. A takie porownanie pokazuje, ze wydajnosc trzeciej karty jest niewspolmierna do kosztow ( o ile jest, bo nie wszedzie wzrost bedzie wiekszy od bledu pomiarowego)  - szczegolnie, ze trzeci slot PCIe bedzie dzialal jedynie na predkosci x4.

 

Huh, masz co prawda 2 mocne karcioszki, ale to nie sa NAJMOCNIEJSZE karty na rynku, a Twoje monitory - nie dosc, ze trzy, to jeszcze 144 Hz :) Jak chcesz pograc plynnie, sprobuj zmniejszyc odswiezanie do 100 HZ - przykladowo - i zostawic wlaczone VSync.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

 

 

szczegolnie, ze trzeci slot PCIe bedzie dzialal jedynie na predkosci x4.

W 3-way CF będą pracowały 8x4x4  o ile w ogóle chipset to ogarnie , czekam na Maxwell-a

 

 

 

Jestem za. 
 

Jest nas dwóch 

 

Dziękuję wszystkim . :)

Zamykamy  :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...