Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Jakieś 2 tygodnie temu pojawił mi się na komputerze bluescreen. Sprawdziłem że instalowany był 2 lata temu więc stwierdziłem że format mu się należy. Po reinstalacji wszystko pięknie ładnie, windows 100% zaktualizowany, sterowniki wszystkie nowe, ogólnie wszystko śmiga. No i dziś wywaliło mi BSOD'a. Co ciekawe - dokładnie tego samego co przed reinstalacją. Podejrzewam więc tutaj warstwę sprzętową. I tak nie wiem czemu ale intuicja podpowiada mi że to bedzie HDD. (najstarsza część w kompie ma ze 4lata no i to Seagate). 

 

Informacje do BSOD'a

 

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

0x00000050

fffff900`c337b364

00000000`00000000

fffff960`001f761c

00000000`00000000

ntoskrnl.exe

ntoskrnl.exe+6f880

NT Kernel & System

Microsoft® Windows® Operating System

6.1.7600.17273 (win7_gdr.130318-1532)

x64

ntoskrnl.exe+6f880

4

15

7600

 

Co ciekawe system wywala przy totalnie niewymagających czynnościach wiążących się z odczytem z dysku (raz było to przy otwieraniu przeglądarki 2 podaczas uruchamiania gry). Podczas rozgrywki - nie ma problemów - BF3, MetroLL, GTAIV. Wszystko bez problemów. Jaki jest najlepszy sposób żeby sprawdzić ten dysk? 

 

Pozdrawiam  :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Np program HD Tune, gdzie ogladasz zakładkę heath jaki jest status dysku, oraz skan powierzchni (najlepiej dokładny).

 

Microsoft radzi też żeby uruchomić z konsoli program:

chkdsk c: /R 

(sparwdzi i naprawi błędy na dysku)

 

Czsem też program antywirusowy jest przyczyną takich błędów.

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Np program HD Tune, gdzie ogladasz zakładkę heath jaki jest status dysku, oraz skan powierzchni (najlepiej dokładny).

 

Microsoft radzi też żeby uruchomić z konsoli program:

chkdsk c: /R 

(sparwdzi i naprawi błędy na dysku)

 

Czsem też program antywirusowy jest przyczyną takich błędów.

 

 

http://oi61.tinypic.com/2rmb8rm.jpg

 

 

mam takie coś. to już 100% pewności że jest zdrowy?

Link to post
Share on other sites

Ogolny status dysku jest w porządku,

ale nie zaszkodzi sobie go jeszcze przeskanować, przynajmniej tym chkdsk.

 

Jeśli on nie wyświetli żadnych problemów to znaczy że to nie wina dysku.

 

Windows has checked the file system and found no problems.

 

Windows problemów nie ma w przeciwieństwie do mnie bo nie mam pojęcia czemu mi go wywala. 

Link to post
Share on other sites

Czy Windows jest zaktualizowany? 

Wersja BIOSu jest aktualna? 

Sterowniki masz najnowsze ze stron producenta płyty głównej? 

Jaki posiadasz antywirus? 

 

Dysk twardy już sprawdziłeś także polecam jeszcze sprawdzić RAM programem Memtest64 pod kątem ewentualnych błędów. Napisz jeszcze czy miałeś jakieś problemy z grafiką? Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej (najlepiej WHQL nie beta)? 

Link to post
Share on other sites

Czy Windows jest zaktualizowany? 

Wersja BIOSu jest aktualna? 

Sterowniki masz najnowsze ze stron producenta płyty głównej? 

Jaki posiadasz antywirus? 

 

Dysk twardy już sprawdziłeś także polecam jeszcze sprawdzić RAM programem Memtest64 pod kątem ewentualnych błędów. Napisz jeszcze czy miałeś jakieś problemy z grafiką? Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej (najlepiej WHQL nie beta)? 

 

 

Mem test zrobiłem. brak błędów. 

Sterowniki do grafi nowe, nie beta, nie było problemów do płyty to samo. 

Antywirus AVG 2014 Free

Windows jest aktualny (nie ma nic to aktualizowania)

BIOS - chyba nie jest w 100% aktualny ale wolę go nie ruszać. Ponoć ta płyta ma problemy z updatem i może paść.

Mogę dodać że wszystko w obudowie zimne.

 

Nie miałem wcześniej takiego problemu. Nie mam pojęcia co jest grane :/

Edytowane przez limera1n
Link to post
Share on other sites

Masz płytę MSI także update BIOSu zrobisz całkowicie bezpiecznie w programie LiveUpdate który realizuje wszelkie aktualizacje płyt MSI - i to z poziomu Windowsa. Po tym zostaje ewentualnie reset BIOSu i ot cały update. Ok, nie zmuszam, nie chcesz nie rób. 

Od kiedy korzystasz z tego antywirusa? 

Link to post
Share on other sites

Masz płytę MSI także update BIOSu zrobisz całkowicie bezpiecznie w programie LiveUpdate który realizuje wszelkie aktualizacje płyt MSI - i to z poziomu Windowsa. Po tym zostaje ewentualnie reset BIOSu i ot cały update. Ok, nie zmuszam, nie chcesz nie rób. 

Od kiedy korzystasz z tego antywirusa? 

 

w sumie to już długo (kilka lat). Oczywiście były starsze wersje 2012,2013 no i 2014 teraz. 

Link to post
Share on other sites

Trochę historii o BSODach powodowanych antywirusami też się naczytało stąd moje dociekanie - oczywiście nie zmuszam Cię, ale gdybyś miał czas usunąć całkowicie tego AVG i sprawdzić jak komp będzie się zachowywał bez tego programu to byłoby fajnie - chodzi tylko o to żeby wykluczyć tego AVG. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę historii o BSODach powodowanych antywirusami też się naczytało stąd moje dociekanie - oczywiście nie zmuszam Cię, ale gdybyś miał czas usunąć całkowicie tego AVG i sprawdzić jak komp będzie się zachowywał bez tego programu to byłoby fajnie - chodzi tylko o to żeby wykluczyć tego AVG. 

 

pewnie. Jak jeszcze raz mi go wywali to wurzucę AVG 

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że AVG powoduje problemy. Sam używam AVG IS. I nic się nigdy nie działo. Program nie gryzie mi się z żadnym dodatkowym oprogramowaniem typu Malwarebytes. Szukałeś np .oprogramowania szpiegującego w Swoim systemie użyj ADWCleaner, Malwarebytes Anti-Malware i Combofix. Może to jest przyczyną. Sprzętowo takie losowe blue screeny może powodować wiele rzeczy uszkodzony dysk, wadliwe taśmy sata-ata, luźne wtyczki zasilania, uszkodzone porty lub niesprawne urządzenia peryferyjne, źle działające sterowniki.  Trudno będzie zdiagnozować co jest przyczyną. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Może kogoś to jeszcze zainteresuje - wadliwy okazał sie explorer.exe. Podczas zabawy motywami coś chyba poszło nie tak i się sypal. Przywrócilem go, zmodowalem od nowa i wszystko śmiga :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...