Skocz do zawartości

Zestaw do 2tyś bez grafiki


Recommended Posts

 
  • Zastosowanie komputera: granie (GTA, OMSI, NFS, TDU), programy do rysunku (autocad, solid, etc)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2tyś
  • Których części potrzebujesz?: sam PC, bez karty graficznej, na aktualnej pociągnę jeszcze pół roku a potem coś lepszego 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: chwilowo 1680x1050, ale lada dzień fullHD
  • Specjalne wymagania: praktycznie żadne, byle wszystko dobrze chodziło
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? karta graficzna Radeon HD4870 od Sonica posiedzi tam pół roku potem wymiana, obudowę też mam ale jest to tracer inspire to nie wiem czy by nie wypadało wymienić
  • Własna propozycja zestawu: nie znam się na tym 
  • Inne: jeśli za 1/4 tej kwoty będzie można złożyć coś niewiele gorszego, to też może być, jeśli za 2-3sta więcej będzie można złożyć coś znacznie lepszego, to też chętnie pomyślę

 

Prosiłbym o klarowne tłumaczenie wszystkich kwestii, gdyż nie do końca znam się na tych sprawach...;)

 

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie będzie problemu. ;) Chociaż ja na Twoim miejscu pomyślałbym nad dorzuceniem do tej obudowy: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-arc-midi-r2-fd-ca-arc-r2-bl-623141/. Wiem, że jest droga, ale sam ją mam i naprawdę jest warta każdego grosza. Przyda Ci się w przyszłości gdy być może zaczniesz podkręcać sprzęt. Wejdzie do niej każde chłodzenie powietrzne, po zatym jest niesamowicie przewiewna. ;)

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600]

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Zalman Z9 U3 USB3.0 

Razem około 2200zł

 

-Najmocniejsza i5tka z odblokowanym mnożnikiem

-Solidna płyta główna z mocną sekcją zasilania (nie wspiera SLI)

-Cichy i niezawodny HDD z serii BLUE

-Przewiewna i dobrze wykonana obudowa z 3 wentylatorami i oknem

-8Gb sprawdzonego RAMu

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Kapitalny zestaw z możliwoscią oc z wydajnym chłodzeniem cpu ,zasilacz kompatybilny z haswell

 

Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 865 zł

Chłodzenie: Raijintek EreBoss 135 zł

Płyta główna: AsRock Fatal1ty B85 Killer /intel B85, LGA1150/ 315 zł

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Play Silver 279 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 215 zł

Obudowa: Zalman Z3 USB3.0 black (b/z) 139 zł

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 259 zł

 

www.esc.pl

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie to naprawdę nie dla mnie panowie ;) Widzę że w każdym zestawieniu pojawia się ten sam procesor, czyli jak rozumiem nie opłaca się dopłacić 200pln do podstawowej i7 bodajże 4770?

I co oznacza że płyta nie wspiera SLI...?

Link to post
Share on other sites

 

 

I co oznacza że płyta nie wspiera SLI...?

Nie będziesz mógł podłączyć 2 identycznych kart graficznych. 

 

 

 

czyli jak rozumiem nie opłaca się dopłacić 200pln do podstawowej i7 bodajże 4770?

Zdecydowanie nie, różnica w grach między i7 a i5 to ~5%. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, dlatego też raczej jestem zwolennikiem wymiany grafiki na coś mocniejszego ;) Dobra panowie, wybrałem z tego coś takiego, pojutrze sprzedaje stare auto więc będzie kasa to może coś podziałamy:

 

-Core i5 4670K

-płyta AsRock Fatality H87 Performance

-dysk WD Blue 1TB 7,2krpm

-RAM Vulcan Gold 1600 CL9

-zasilacz Cooler Master G550M 

-obudowa Zalman Z9

 

Będzie fajnie hulało...? Radeona HD4870 na razie do tego podepnę bez problemów...?

Link to post
Share on other sites

 

 

-Core i5 4670K -płyta AsRock Fatality H87 Performance -dysk WD Blue 1TB 7,2krpm -RAM Vulcan Gold 1600 CL9 -zasilacz Cooler Master G550M -obudowa Zalman Z9

Zestaw fajny,ale jeśli nie zamierzasz podkręcać,zmień procesor na wersje bez K a płytę główną na jakąś tańszą np MSI b85-G43.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy ten zestaw który przedstawiłem jako tako do OC się nadaje...?

Po zakupie chłodzenia jak najbardziej.

 

 

 

Bez K...? A jaka jest konkretnie różnica...?
 

Procesory bez k na końcu mają zablokowane mnożniki, więc nie da się ich podkręcić.

Link to post
Share on other sites

Wiem, dlatego taka perspektywa wydaje się kusząca, bo różnica między K a bez nie jest kolosalna, a stwarza możliwości, kiedy to za 2 lata ten zestaw nie będzie już tak fantastyczny... ;) Jeszcze to przemyślę, puki co wszystko chyba wiem, aczkolwiek proszę tematu nie zamykać, jak będę miał jeszcze jakiś kłopot to po co zakładać kolejny...

 

 

Edit: Jeszcze kolejna kwestia panowie: co będę potrzebował poza wymienionymi podzespołami i grafiką by to wszystko poskładać...? Pastę termoprzewodzącą na pewno, mam jakiegoś pro-grade, dobre to...?

 

I co myślicie o zmianie tego Gold rama na coś takiego:

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-2400mhz-ddr3-non-ecc-cl11-dimm-xmp-predator-series-khx24c11t2k2-8x-512802/

Edytowane przez auper
Link to post
Share on other sites

Edit: Jeszcze kolejna kwestia panowie: co będę potrzebował poza wymienionymi podzespołami i grafiką by to wszystko poskładać...? Pastę termoprzewodzącą na pewno, mam jakiegoś pro-grade, dobre to...?

 

I co myślicie o zmianie tego Gold rama na coś takiego:

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-2400mhz-ddr3-non-ecc-cl11-dimm-xmp-predator-series-khx24c11t2k2-8x-512802/

Co do tej pasty to pod boxowe chłodzenie może być, a co do RAMu to niema najmniejszego sensu. Nie będzie żadnej różnicy. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dowiedziałem się dzisiaj ciekawej kwestii, jakoby i5 nie wspierał technologii PCI-E 3.0, może ktoś coś więcej o tym powiedzieć...?

Gdzie takie coś wyczytałeś? Procesor nie ma nic do gadania w kwestii wsparcia PCI-E. 

Link to post
Share on other sites

Znajomy "ekspert" tłumaczył mi coś, że niby PCI-E 3,0 polega na tym że sygnał leci bezpośrednio z grafiki do procesora, płyta główna pełni rolę jedynie swoistego połączenia nie ingerującego w biegnący sygnał, i że niby takie cuda tylko w i7, podpinając kiedyś tam na przykład Radeona R9 nie będzie on przez to w stanie "rozwinąć skrzydeł", więc wolę pytać... ;)

Edytowane przez auper
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...