Skocz do zawartości

Co byscie zmienili by zmniejszyc cene,lecz by jakosc pozostala taka sama


Recommended Posts

Czesc.Ostatecznie wyszlo takie cos : 

 

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W 259zł

Płyta główna ASROCK Z77 Pro3 298zł

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 208zł

Intel i5 3570k @3.4GHz 824zł

Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 132zł

Pamięć GeIL 8GB/1333 CL9 DDR3 Bulk 236zł

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 1229zł

Łącznie : 3186zł

Link to post
Share on other sites

Zmieniłbym zasilacz po tym jak toshiba oświadczyła, że nie bedzie wspierać ich (OCZ) zasilaczy po przejęciu tutaj więcej na ten temat http://pclab.pl/news56367.html  . Najtańsza dobra opcją w tym wypadku jest Thermaltake Smart SE Modular 530W, który wystarczy do zasilenia powyzszego zestawu. Obudowę wolałbym zalmana z3 zamiast SilentiumPC Brutus M23 bo jest w tej samej cenie, a moim zdaniem zalman to troszkę lepsza obudowa. Pozdrawiam :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Również przychylałbym się do zmiany budy na Zalmana Z3.

Również polecam zmianę zasilacza z tym że ja jestem za XFX 550W, ewentualnie CM G550  ;)

Mobo do zmiany - Asrock Pro3 Z77 to niezbyt udana konstrukcja - po pierwsze cieniutki laminat, po drugie warunki OC przeciętne. Ogólnie jeżeli chodzi o Z77 i Asrocka to dopiero od Extreme 4 zaczynają się modele godne polecenia. Lepiej zainwestuj w jeden z mobasków od MSi (g43, a najlepiej g45).

Link to post
Share on other sites

stelek   fajnie, ale xfx czy CM 550M z ceny za wiele nie zejdzie, a jak wymieni płytę główną na MSi to cena zamiast zmaleć wzrośnie. Co do OC asrock Z77 pro 3 to nie jest źle pamietam, że i5 2500K udało mi się na niej podkręcić do 4,8 GHZ, więc nie są to jakieś złe warunki do OC, choć wiadomo OC to sztuka ,,krzemu". Jak ma kasę niech bierze MSi i XFX, ale jak musi na czymś zejść, bo cena za wysoka, to nie da rady.  Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Podałem propozycję lepszych podzespołów.

Zasilacz XFX kosztuje 260zł ??

I jak się odnosisz do cienkiego laminatu w asrocku, bo jakoś nic o tym nie wspominasz, a podc zas OC ma to znaczenie - nie sądzisz ? ;)

Link to post
Share on other sites

 

stelek z laminatem się zgadzam jest cienki, ale nie oznacza ze jakiś od razu łamliwy, a warunki OC tak jak wczesniej wspominałem w praktyce nie sa jakieś złe. Nie mówiłem że XFX kosztuje około 260 zł, ale około 235 zł co też jest wyższa ceną niż TT SE 530W około 200 zł, chociaż zyskujemy troszkę solidniejsza konstrukję. Szukałem poprostu oszczedności jak największych i aby za bardzo nie stracić na obecniej konfiguracji zaproponowanej przez autora. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

@ShastaMan

 

Zacznijmy od uzupełnienia tego:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Nie wiemy nawet do czego chcesz używać tego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Pod OC Ivy polecałbym sprawdzonego AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ z mocną i chłodzoną sekcją zasilania, niestety brak wewnętrznego złącza USB 3.0

 

GTX770 możesz kupić taniej o 100 zł  z dwuletnią gwarancją Palit GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

 

Przy obudowach Z3 / M32 szukałbym jakiegoś modularnego zasilacza Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znowu ten glupi wzor....No niech bedzie...

Hmmm a wiec.Niewiem ile bede miec pieniedzy.Narazie to sa tylko przypuszczenia.Staram sie zlozyc jak najlepszy komputer za jak najmniejsza cene.A wiec tak 

 

  • Zastosowanie komputera: gry,robienie filmikow,streamowanie,jestem w technikum informatycznym wiec niewiem co bedziemy mogli robic
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: To tylko przypuszczenia.Tak sadze ze 3200zl max
  • Których części potrzebujesz?: plyta glowna,procesor,karta graficzna,zasilacz,obudowa,RAM,
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? sie tak zastanawiam hmm chyba tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Zawsze mam ustawioną na 1280x720
  • Specjalne wymagania: cichy,nieprzegrzewajacy sie szybko,zeby sie nie zjaral przy 12h grania...
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? mam czesci,ale to stary komputer i bede go sprzedawac sasiadce za 600zl
  • Własna propozycja zestawu: taka jak w 1 poscie
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

 

Znowu ten glupi wzor....No niech bedzie...

  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Zawsze mam ustawioną na 1280x720

 

Wypełnienie wzoru zajmuje Ci może minutę, a nam ułatwia bardzo pracę. 1280x720 to rozdzielczość natywna?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...