Skocz do zawartości

AMD A10-7850K, czy AMD FX 8350


Recommended Posts

Płyta Asus Z87-A jest lekko mówiąc nieopłacalna.

Załóż temat w Zestawach Komputerowych :)


 

 

aby grać przez 2/3 lata na high w nowe gry, a po tym okresie oraz dokupieniu identycznej karty graficznej i połączeniu ich przez SLI, przez kolejne 2 lata

Tego nikt Ci nie powie.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

 

 

Czemu zawsze porownujecie ceny jednego komponentu? Biorac FX dolicz: - okolo 100 do lepszego zasilacza,                            - od 150 do chlodzenia zeby go krecic by dogonil intela w grach                            - intelowi wystarczy 6 faz zasilania do maksymalnego domowego oc, ktore ma prawie kazda                              plyta a ile potrzeba do krecenia FX? Watpie zeby najtansza plyta wystarczyla
 

 

Jak pokazuje praktyka Haswelle dzięki przeniesieniu VRM do procesora mają minimalne wymagania co do mocy sekcji zasilania i nawet 4 fazy z radiatorem wystarczają do porządnego OC (np. 4,6Ghz na Gigabyte Z87-HD3 lub tańszej B85M-D3H).

http://forum.pccentre.pl/uploads/gallery_8505_1294_235562.jpg

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_tanich_plyt_glownych_intel_z87_lga_1150_pod_haswella?page=0,21

http://pccentre.pl/article/show/test-plyt-glownych-lga-1150-matx-z-chipsetem-b85/id=18067;page=18

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

 

  legendary edition jest załatane boosterem i powinno działać w około 40 klatkach tam gddzie były dropy na czystej wersji, zainstaluj gołą premierówkę bez patchów i się przekonasz.

A jaki jest tego sens ? Skoro i5 jest aż tak bardzo wydajny przewaga w procentach powinna być zachowana.

Oczywiście że intel jest lepszy w grach, nie potrzeba do niego mega collera etc, ale pisanina z której wynika że podkręcony do 4.5 8320 ma tak słabą wydajność że rozrywka na nim jest niemożliwa jest kreowaniem alternatywnej rzeczywistości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 zainstaluj gołą premierówkę bez patchów i się przekonasz.

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

Fanboy alert!

 

Panie, a wie pan od czego są patche?

Wydaje mi się, że nie. Dlatego pana olśnię - od optymalizacji i naprawiania błędów. 

A druga sprawa jest taka, że większość osób ma w du.. tyłku, jak ta gra działała i martwi się obecną wersją.

Czemu zawsze porownujecie ceny jednego komponentu?

Biorac FX dolicz: - okolo 100 do lepszego zasilacza

 

I znowu się turlam ze śmiechu.

 

Akurat osoby biorące FX/i5 biorą prawie zawsze 650W i to w zupełności wystarcza. Poza tym nawet gdyby wszystkie podzespoły pobierały maksymalną ilość prądu, to nie dobiłbyś do tego.

 nie potrzeba do niego mega collera

 

Z powodu gluta potrafi grzać się bardziej, niż FX.

Edytowane przez Gornik Steve
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z programistycznego punktu widzenia, jeśli coś działało słabo, a po patchu zaczęło działać lepiej to wina leży po stronie deweloperów, a nie procesora. Tyle odnośnie Skyrim. Swoją amatorszczyznę deweloperzy tej gry udowodnili wydając ją na PS3, miał "przyjemność" grać w nią na tej konsoli - przycięcia od 1 do 5 sekund, co 10 do 15 sekund. Gra sprawna, do sklepu nie oddasz, a to, że nie ma przyjemności z gry nikogo nie obchodzi.

 

Brat przed chwilą napisał, że mu Skyrim działa na 60 FPS z dropami do 40. Załatwił też jednostkę centralną kumpla z i5 4670 (bez K) i z jakimś Geforcem, więc po pracy jadę do niego i potestuję sobie.

Link to post
Share on other sites
No wlasnie ma mniejsze tdp z powodu braku vrm w procesorze. Przecież to jest wszędzie opisane i dostepne jako informacja.

 

Zgadza się ale vrm nie stwarza problemu tylko "glut". Samo przeniesienie vrm do procesora jest dobrym posunięciem Intela.

 

 

 

Akurat osoby biorące FX/i5 biorą prawie zawsze 650W i to w zupełności wystarcza. Poza tym nawet gdyby wszystkie podzespoły pobierały maksymalną ilość prądu, to nie dobiłbyś do tego.

 

Skoro do zestawu z FX8xxx i planami na mocne OC wystarcza 650W to do i5 wystarczy 500W. Zawsze do zestawu co pobiera mniej energii można wybrać słabszy tańszy zasilacz.

 

Z powodu gluta potrafi grzać się bardziej, niż FX.

 

Temperatury może mieć podobne lub wyższe ale i tolerancja maksymalnych temperatur dla Intela jest wyższa.

 

 

 

Z programistycznego punktu widzenia, jeśli coś działało słabo, a po patchu zaczęło działać lepiej to wina leży po stronie deweloperów, a nie procesora

Masz rację ale jakie to będzie miało znaczenie jeśli będziesz chciał grać w taką grę ? Pod FX'y musi być specjalna optymalizacja aby były w stanie dobić do poziomu Intelowych odpowiedników. Przy procesorach Intela nie musisz się tym przejmować. Wydajność Inteli jest bardziej równa w większości gier a przy FX8xxx będziesz miał czasami wydajność zbliżoną do i5 a czasami wydajniejsze będzie Pentium za 200zł (Starcraft 2, World od Tanks).

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

I znowu się turlam ze śmiechu. Akurat osoby biorące FX/i5 biorą prawie zawsze 650W i to w zupełności wystarcza. Poza tym nawet gdyby wszystkie podzespoły pobierały maksymalną ilość prądu, to nie dobiłbyś do tego.

Chyba sie z krzesla sturlales i w glowe uderzyles.

650W przy i5? chyba do sli/cf. Intel zerzre 100W mniej dzieki czemu mozna spokojnie wziac 500W zasilacz a nawet 450W bedzie wystarczajaca.

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8320_vs_intel_core_i5_porownanie_procesorow?page=0,24

i5 3570k@4.5 192W w linx a 8320@4.5 352W

150W na zasilaczu to spokojnie 100zl roznicy

Link to post
Share on other sites

Ok, potestowałem, w grach rzeczywiście FX stockowy trochę słabszy, ale to jest góry 5-8 FPS i to w przypadku Skyrima, w Battlefield 4 FX wypada lepiej. Najbardziej mnie jednak interesuje kwestia Visual Studio w którym spędzam najwięcej czasu, FX kompiluje programy, aż o prawie połowę szybciej! Intel mój projekt firmowy skompilował w 45 minut, zaś FX w 28 minut, przy 8 kompilacjach dziennie to 2,5 h różnicy! Dla mnie to jest potwornie duże, będę musiał jeszcze trochę sprawę wyboru procesora przemyśleć, ale chyba uderzę w FX. 2,5h życia więcej każdego dnia to jest to :D W każdym razie chętnie przeczytam kolejne konstruktywne argumenty za lub przeciw.

Link to post
Share on other sites

Nie mam niestety możliwości przetestowania własnoręcznie, zarzucisz jakimć benchmarkiem? Xeon za 850 tak? To wciąż drożej niż FX. Kurcze nawet nie wiedziałem, że taki ciężki wybór przede mną hehe :D Ten stockowy i7 ma 500 zł różnicy z FXem :D

 

Powiedz mi proszę jeszcze jedną rzecz Dominik, jak sobie radzi ten Xeon w grach? Równie dobrze, co FX?

Edytowane przez makpeet
Link to post
Share on other sites

Xeon to ten sam procesor co nie podkręcony i7, tylko bez zintegrowanej karty graficzny. Zatem w grach i programach możesz się sugerować wynikiem tego procesora. I w cenie i5-4670k warto w twoim przypadku go rozpatrzyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, potestowałem, w grach rzeczywiście FX stockowy trochę słabszy, ale to jest góry 5-8 FPS i to w przypadku Skyrima, w Battlefield 4 FX wypada lepiej. Najbardziej mnie jednak interesuje kwestia Visual Studio w którym spędzam najwięcej czasu, FX kompiluje programy, aż o prawie połowę szybciej! Intel mój projekt firmowy skompilował w 45 minut, zaś FX w 28 minut, przy 8 kompilacjach dziennie to 2,5 h różnicy! Dla mnie to jest potwornie duże, będę musiał jeszcze trochę sprawę wyboru procesora przemyśleć, ale chyba uderzę w FX. 2,5h życia więcej każdego dnia to jest to :D W każdym razie chętnie przeczytam kolejne konstruktywne argumenty za lub przeciw.

Testy gier pominę b o widocznie testować nie umiesz.

Co do VS

http://i.imgur.com/7j2VXBa.png

Link to post
Share on other sites

Czy Xeon E3-1225 V3 jest odblokowany i czy posiada możliwość wirtualizacji(core i5 4670K niestety ma ją zablokowaną). Jeśli jest tak jak mówicie to chyba znalazłem złoty środek :)

 

@dominik

 

Xeon E3-1225 V3 wypada o wiele gorzej w testach niż Core i7 4470..

Edytowane przez makpeet
Link to post
Share on other sites

 

 

Podeślij mi linka Jakim cudem skoro to to samo...

 

Przecież ten Xenon E3-1225 v3 nie ma HT to jak może być to samo ?

http://ark.intel.com/pl/products/75461/Intel-Xeon-Processor-E3-1225-v3-8M-Cache-3_20-GHz

Odpowiednikiem i7 4470 jest zawierający iGPU Xeon E3-1245 v3 http://ark.intel.com/pl/products/75462/Intel-Xeon-Processor-E3-1245-v3-8M-Cache-3_40-GHz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...