Skocz do zawartości

Ati Radeon HD6870 czy coś innego? Dylemat


Recommended Posts

 

 

takze moze przyoszczedze i dolozy sie do tego 7850

 

Osobiście optowałbym za takim rozwiązaniem. Miałem 6870, ale było to ponad 1,5 roku temu. Obecnie jest to już leciwa karta i jej zakup kompletnie się nie kalkuluje. 6850 to pomysł jeszcze gorszy. 

Link to post
Share on other sites

Osobiście optowałbym za takim rozwiązaniem. Miałem 6870, ale było to ponad 1,5 roku temu. Obecnie jest to już leciwa karta i jej zakup kompletnie się nie kalkuluje. 6850 to pomysł jeszcze gorszy. 

dzieki za info, skoro nawet moderator to potwierdza - zaciskam pasa i oszczedzam hajsy. jakby ktos z was mial jakies info na temat 7850 w dobrej cenie, bylbym mega szczesliwy. tymczasem dzieki wszystkim bioracym udzial w dyskusji i do uslyszenia. odezwe sie na bank jak juz cos kupie ;) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

łap ma kilka do sprzedania spphire jak i gigabyte na gwarancji :)http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd7850-1gb-15-mc-gw-i4014787260.html

to sa twoje karty? jak tak to zapraszam na priv :)

siema. odswieze i zaktualizuje temat. "dorobilem" troche wiecej kasy. mam dylemat co wybrac. zostajemy na 100% w stajni ati ;)

 

1 propozycja = R7 260x 1GB od Gigabyte wersja OC, cena 420 nowa odbior osobisty, 3lata gwar

2 propozycja = 7850 2GB od XFX wersja Double Dissipation, cena 450+przesylka, nowa 6msc gwarancji

 

licze na pomoc, dzieki!

Link to post
Share on other sites

gosc ma nowa karte ale nie moze dac gwarancji, dlatego daje 6 miesiecy. mowi ze kupil nowa na jakiejs wyprzedazy w niemczech itd i juz nie 1 raz cos takiego sprzedaje. watpie zeby to byl walek bo bywgl nie dawal. ma firme na allegro i tylko na allegro bd kupowal wiec raczej luz ;) czyli 7850 znacznie lepsza?

Edytowane przez bOOONK
Link to post
Share on other sites

Odpuściłbym sobie okazje od gościa, który kupił nową kartę na wyprzedaży w niemcowni i nie może dać normalnej gwarancji. Zapytaj czy ma dowód zakupu, poproś o jego skan. Pewnie odpisze, że mu pies zjadł. Efekt może być taki, że jego gwarancją będziesz mógł co najwyżej w piecu napalić i jeśli karta okaże się niesprawna, zostaniesz na lodzie. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy nieco mocniejszym Radkiem 7850 z niepewnego źródła a nieco słabszym R7 260 z normalnego sklepu, wybrałbym bezpieczną opcję.

Link to post
Share on other sites

Z takim chodzeniem w przypadku GTX 570 dałbym sobie z miejsca spokój, nie dość że to prądożerny potwór to jeszcze z takim wentylatorkiem będzie się dość mocno grzać. Lepsze modele GTX 570 z wydajnym chłodzeniem WF3 czy DCII są już troszkę droższe od tych 400 zł.

 

Zastanów się poważnie nad proponowaną Ci i przeze mnie i przez innych tutaj doradzających nad nówką R7 260/260X - karta na pewno spełni Twoje oczekiwania i w dodatku możesz ją mieć już od 400 - 450 zł. 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260xoc-1gb-ddr5-pci-e-128bit-gv-r726xoc-1gd-622506/

 

i 2 gry w dodatku. 

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze 1 watek. Sorry Panowie ale poprostu szukam. Na allegro jest dodana wczoraj wieczorem Asus 7850 1gb directcu. Gosc pracuje w xkom i tam kupowal ta karte. Gadalem z nim przez telefon i mowi ze nie krecil tylko gry i multimedia. Zadna koparka ;) karta ma 22m gwary w xkom i mowi ze jak cos to zawsze pomoze. Cena 499 z wysylka. Co o tym sadzicie? Co do r7 260x mam w Krakowie w sklepie z dostawa do domu za 418zl ;) dzieki za odp

Dodam link do asusa :)http://allegro.pl/asus-amd-radeon-hd7850-1gb-gwarancja-22-miesiace-i4020994683.html

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie w tym gtx 570 nie jest znowu takie tragiczne więc proszę nie wprowadzać w błąd. 70-78 st to żadna tragedia. Po za taką kasę naprawdę warto.

Zbliżona do tego 7850 i wydajniejsza od 260x w zależności od gry.

Link to post
Share on other sites
70-78 st to żadna tragedia

 

Oczywiście jak dla kogo, nie jestem zwolennikiem termicznego katowania sprzętu dlatego nie uznaję temperatur powyżej 65 stopni max ale nie będę się spierał tutaj. 

 

Co do kasy za tego GTX 570 i oferowanej wydajności oczywiście że warto. Jeśli natomiast autor zwiększa budżet do 500 zł - to również i zdecydowanie optuję za Radeonem 7850. Nowsza architektura, lepsze chłodzenie i ciągle rozwijane Mantle. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o kase. Nie chce jej zwiekszac :) wiadomo o co kaman. Ale jak ktos mi pokaze i namowi ze warto to lykne tego 7850, jak nie to wezme nowsza, tansza ale troche slabsza konstrukcje czyli r7 260x od gigabyte i beda 3lata gwar

Link to post
Share on other sites

Więc nie zwiększaj i kup sobie za te 400 zł z groszem nówkę R7 260X z gwarancją i grami gratis. Radeon 7850 jest troszkę lepszy i niemal że identyczny wydajnością z GTX 570. 

 

Tutaj masz porównywarkę 7850 i GTX 570 w różnych grach i benchmarkach:

 

http://www.anandtech.com/bench/product/831?vs=778

 

a tutaj tego R7 260X z Radeon 7850 i różnicy kolosalnej nie ma:

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1044?vs=1076

 

Zaś ilości punktów z 3DMarka należy traktować mimo wszystko z rezerwą. Nie zawsze ilość punktów ma przełożenie na faktyczną wydajność w grach. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dzieki za porownanie lecz powiem tak, brniemy w tym temacie ale nie ma konkluzji. Chodzi mi o to zeby ktos powiedzial czy warto doplacic czy nie. Dopiero slupki daja jakis efekt. Jezeli jest roznica za ktora warto doplacic to sie tak zrobi, jak nie to po co? :) dzieki

Jak napisalem swoj post dopier pokazalo sie to co ost warren napisal ;(

Dopisze jeszcze ze nie zmieniam gpu jak rekawiczek wiec zalezy mi troche na przyszlosci tej karty, co tez sklania mnie do r7 :)

Link to post
Share on other sites

Dopłata jest sensowna ale do 7870 lub R9 270(x).

Między gtx 570 / r7 260x / 7850 - nie zobaczysz większej różnicy. Jeśli poczujesz się lepiej że dopłaciłeś 100zł do 7850 to czemu nie. Także dobra karta i na długo posłuży. R7 również będzie działać wzorowo. GTX 570 może cieplejsza ale także wyciągnie dużo z nowszych produkcji.

 

Podsumowanie: 570 będzie wydajniejsza od 7850 a najsłabszy będzie r7 260x. 7870/r9 270(x) zje wszystkie wcześniej wymienione.

Budżet 400-500zł

Gtx 570 - 399zł + /kw nówka

HD 7850 - 499zł  używka z allegro

r7 260x - 418zł nówka

 

Wydajność od najmocniejszej:

GTX 570 - 100%

HD 7850 - 95%

R7 260x - 90%

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...