Skocz do zawartości

Dobry następca nokii N8 800-1800zl


Recommended Posts

Wymagania co do telefonu:

 

- nowy

- dobra bateria

- bezawaryjny, stabilny, obudowa dobrej jakości

- szybkie udostępnianie internetu dla laptopa (sprawdzanie poczty podczas pracy w terenie)

- dobry jak na smartfon aparat

- niewiele większy od n8

- używany do rozmów, sms, mail, kalendarz, sieci społecznościowe

- nie używany do muzyki, filmów, gier i innych bzdur

 

htc one? Jakiś model nokii lumia? Galaxy s3 s4 mini?

Link to post
Share on other sites

Ale owy telefon ma być niewiele większy od N8, która ma 113 mm wysokości. Lumia 920/1020 ma 131 mm, więc to jest już prawie 2 cm różnicy. Wyświetlacz z 3,5" na 4,5", sporo.

 

Według mnie najlepszą opcją byłby Sony Xperia Z1 Compact i ubezpieczenie go na wszelki wypadek.

Link to post
Share on other sites

Lumia 720 - bardzo dobra bateria, 4 dni pracy nie były niczym specjalnym w moim przypadku, dobry aparat, wydajna, szybka, płynna. Mieści sie w gabarytach. Na konwencie Imladris 2013 :) moja Lumia 720 przez parę godzin udostępniała internet do tabletów, które pracowały na akredytacji :)

 

Sam używam podobnie telefonu - tylko bez społecznościowych "rzeczy" i L720 świetnie się sprawuje od pół roku, do tego świetnie się integruje z Widowsowymi komputerami i tabletem z Win 8.1 - Poczta, Kalendarz, Kontakty, Chmura, dokumenty Office.com, . Tablet na Win 8.1, dwa komputery i dwie Lumie :) 720 i 920 - i wszystko śmiga znacznie lepiej niż w Google.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za podpowiedzi. Co do tych wymiarów nie musimy sie trzymać co do milimetra :) Wiadomo, że nowsze telefony urosły, ale po prostu nie chce smartfona wielkości tableta - musi sie komfortowo mieścic w kieszeni kurtki

 

Czyli nokia 920 spokojnie spełnia moje wymagania? Nie ma sensu iść w wyższą granicę budżetu?

Może 1020?

Edytowane przez krzychulbl
Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 ma genialny aparat, jeśli najwazniejszy jest właśnie aparat to L1020 jest dobrym wyborem. Ja bym sobie darował jest droga, znacznie droższa niż L920 i raczej nie wykozystasz jej możliwości - tak sądzę z Twoich preferencji.

 

Moim zdaniem nie, L920 po za typowaą dolegliwością topowych smartfonów - czyli krótkim czasem działania - nie ma większych wad. I ma bardzo atrakcyjną cenę. 

 

Opcją jest Lumia 925 - ma mniej pamięci - ale Tobie to nie przeszkadza, dłużej pracuje, jest lżejsza, smuklejsza - ale też droższa i chyba się nie zmieścisz w budżecie.

 

LG L9 - to fajny telefon, ale znacznie niżej pozycjonowany, niż Nexus czy Lumia. Ja jednak wolal bym droższego Nexus'a - jelsi miał bym wybierać Androida.

Link to post
Share on other sites

Xperia Z1 Compact ?

 

Potężny Snapdragon 800, genialny aparat, wykonanie i ekran. Za 1700 - 1800 bez problemu znajdziesz. Wymiary ma niewiele większe od N8 bo ekran ma niewiele większy bo 4,3 cala. Telefon w swojej klasie nie ma praktycznie konkurencji. Wszystkie Twoje punkty spełnia w 100%

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 925 zmieści się w budżecie, ale bardzo porównywalny czas pracy co Lumia 920, czyli naprawdę słaby (jak ostatnio miałem więcej okienek na uczelni to moja Lumia 920 nie dotrzymała do 16:00).

 

LG L9 II jest wystarczająco wydajny dla autora, skoro nie zamierza grać to po co mu wydajność na poziomie Nexus'a 4? Przy LG L9 II zaoszczędzi o ~200 zł więcej, a za 2 lata jeżeli uzna za stosowne to może wymienić na nowszy model.

Link to post
Share on other sites

Gramacz - nie tak dawo ktos szukał "szyby" do "Chińczyka" jak Xiaomi - czemu się nie Wypowiedziąłeś w tamtym temacie?  :) Sam telefon z 12 miesięczną Gwarancją w Chinach to NIE WSZYSTKO. :)

 

Huawei - mają niezłe modemy, ale jestem do nich uprzedzony :) miałem z ich sprzętem cały czas kłopoty, Sierra działała od kopa a trzy różne Huawei nie bardzo. Dopiero po dłuższej walce z wgrywaniedm DashBoardu i FirmWare'u ruszyły :) :) Jeśli telefony mają mieć podobne "właściwości" to dziękuję. :) :)

Link to post
Share on other sites

Szyby do Xiaomi, znalezienie tych zajęło mi 1 minutę. Wymiana wyświetlacza "markowego" telefonu nie podchodzi pod gwarancję, więc trzeba wymieniać na własny koszt, co często wynosi 400+ zł.

 

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-xiaomi.html?SearchText=xiaomi&CatId=4004

 

To że wcześniej nikt nie odpowiedział na ten temat odnośnie szyby oznacza tylko to, że nikt kto chociaż troszkę wie o sprowadzaniu telefonów z Chin nie przeczytał/nie chciało mu się pisać odpowiedzi.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

JA nie chce sprowadzać szyby z Chin - chcę jak w przypadku Lumii, sony, HTC, Samsunga czy LG - udac sie do serwisu i ją wymienić / kupić na miejscu. A nie sprowadzac z drugiego końca świata - i często sie okazuje, ze wysłali nie to co trzeba i bujaj się z reklamacjami.

 

Przykąłdowo szybę do najtańszej Lumii 520 kupię od ręki w większych serwisach za 60 zeta, a w tych mniejszych sprowadza mi ja za dwa dni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...