Skocz do zawartości

OC, a zasilacz i jego napiecie.


Recommended Posts

Witam.
Na poczatku przepraszam jezeli to nie ten dzial, ale jest on zbyt ogolny i nie wiem gdzie napisac.

A wiec tak. Podkrecony mam procesor juz od bardzo dawna na 4.0ghz przy 1.392V i nie mam problemow, teraz mnie pokusilo zapuscic gtx 560 TI na 1ghz, udalo sie przy 1.112V. Wszystko wydawalo w porzadku aczkolwiek mam niekiedy mikroprzyciecia, lub np. przyciecia przy obracaniu myszka w thief 2014. Po czesci udalo mi sie naprawic ten problem z Thiefem. Ale przy zapuszczonym hwinfomonitorze udalo mi sie zauwazyc, ze napiecie na zasilaczu spada do 11.440V i czy jest to powod przez ktore moga byc te mikroprzyciecia czy moze dysk twardy lub zastanowienia sie nad zmiana zasilacza? W przyszlosci mysle takze nad zmiana platformy na i5 i gtx 660ti. 

Z gory dziekuje za pomoc


Konfiguracja podana na dole.


Przepraszam rowniez, ze tak chaotycznie.

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

hwinfomonitorze udalo mi sie zauwazyc, ze napiecie na zasilaczu spada do 11.440V i czy jest to powod przez ktore moga byc te mikroprzyciecia

To nie ma zależności od zasilacza , to nie od zasilacza masz ten problem , zasiłka nie ma nic dot ego , programy przekłamują napięcia , najlepiej jest miernikiem sprawdzić , jeszcze jak dociążysz pc jakimś programem typu prime95 :) , Mikro przecięcia masz zdaje mi się od grafy za mocno ją wykręciłeś i z stąd takie krzaki w grach występują.

 

Masz w mojej lekturze

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki, teraz pogralem troche w thief'a i wszystkie powyzsze problemy jakby ustaly. Dodam, ze te mikroprzyciecia wystepuja bardzo rzadko, zazwyczaj po restarcie jest juz ok. Nie wiem zastanowie sie co z ta karta, artefaktami nie sypie, nie grzeje sie nadmiernie, 78*C moim zdaniem to nie duzo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dawno tu nie bylem, ale znalazlem winowajce przyciec, byl nim dysk twardy, ktory polecial na gwarancje. Zastanawiam sie na wsadzieniem do PC'ta gtx 660 ti lub 760 co o tym myslicie? czy zasilacz sobie z tym poradzi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...