Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Krótka piłka, składam komputer do tworzenia muzyki.
Przede wszystkim musi mieć bardzo mocny procesor, dużą ilość RAM'u i stabilne zasilanie.
Pierwszy wymóg który musi zostać spełniony to oczywiście cisza :)
Wpadłem na pomysł:

 

Intel i7 4770K
Fera 2 + BeQuiet! Shadow Wings SW1 12cm
MSI Z87-G43
Crucial Balistix 16Gb 1600mhz
Seagate 1Tb SATA3 7200rpm 64Mb
Samsung 840 EVO 120Gb
Napęd ASUS
BeQuiet! Straight Power BTQ E9 450W
Fractal Design Define R4 USB 3.0

Drugi pomysł:
Intel i7 4770K
Fera 2 + BeQuiet! Shadow Wings SW1 12cm
Asus Z87 Gryphon
Crucial Balistix 16Gb 1600mhz
Seagate 1Tb SATA3 7200rpm 64Mb
Samsung 840 EVO 120Gb
Napęd ASUS
XFX Core 450W
Fractal Design Define R4 Mini USB 3.0

 

Budżet to MAX (bardzo wysoki max) 4000zł
Chciałbym zamknąć się jednak w 3600 lecz jeśli będzie trzeba to te 400zł są w zapasie.

Nie mam zbytnio preferencji co do rozmiaru, może być ATX a może i być uATX (Define R4 Mini).

Pozdrawiam :)

Edytowane przez rashal
Link to post
Share on other sites

Procesor ok. Chłodzenie chyba mocno przekombinowane. Jeżeli nastawiasz się na normalne OC to celuj w coś pokroju Macho 140, czy BK014 / BK 018. Pod pełny ATX bierz Asrock H87 Fatal1ty która posiada dwie kości UEFI oraz 8 fazową sekcję zasilania. EVO 120 GB możesz zamienić na M500 250GB. 

Link to post
Share on other sites

Aaaa, no to bardzo wiele zmienia. Powiedz jeszcze czy potrzebujesz jakieś specjalne wyjścia na I/O, typu optyczne itp ? 

Raczej nie, ewentualnie jakąś kartę PCI/PCIe z portami FireWire i chipsetem Texar Instruments ;)

 

Jak nie planujesz OC to po co ci K??? Bierz serwerowego proca : ) http://www.morele.net/procesor-intel-xeon-e3-1240-v3-8m-cache-do-3-80-ghz-box-bx80646e31240v3s-591965/ lub 1230. 300zł w kieszeni przy zakupie 1230.

Bo odblokowany mnożnik najlepiej współpracuje z DAW'ami, poza tym 4470K bardzo dobrze sobie radzi w tym środowisku ;)

Link to post
Share on other sites

@Autor. Mozesz mi wyjasnic dlaczego I7 4770k najlepiej pracuje w tym "srodowisku"? Jak sie nie myle procesor z literka "k" posiada Tylko i Wylacznie odblokowany mnoznik, ktory pozwala na robienie OC CPU. Jezeli nie masz zamiaru podkrecac CPU to ten i7 nie jest trafnym wyborem...

Link to post
Share on other sites

@Autor. Mozesz mi wyjasnic dlaczego I7 4770k najlepiej pracuje w tym "srodowisku"? Jak sie nie myle procesor z literka "k" posiada Tylko i Wylacznie odblokowany mnoznik, ktory pozwala na robienie OC CPU. Jezeli nie masz zamiaru podkrecac CPU to ten i7 nie jest trafnym wyborem...

Synchronizacja, mniejsza latencja (ram też ma na nią wpływ).

Wybrałem K również dla tego, że obecnie nie chce kręcić ale nie wiadomo czy kiedyś mnie nie najdzie pomysł przetakotowania :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...