Skocz do zawartości

Kamera 500-600 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rexlu,

Recommended Posts

 

Cześć. Rok temu zakupiłem aparat i jestem zadowolony z pomocy. W tym roku planuje zakup kamery hd. Zastosowania to głownie nagrywanie burz i innych zjawisk pogodowych, Warunki w jakich przyjdzie mi nagrywać to bardzo często słabe oświetlenie i mam świadomość tego ze za takie pieniadze nie kupie czegos z gornej polki. Poki co nie mam zadnych pomyslow co to moglo by byc. Chciałbym aby kamera pasowała do statywu Arkas ts01.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprzedaj go, dołóż tą kasę do budżetu i kup Canon SX270 HS. Będziesz miał o wiele lepsze zdjęcia, a filmy FullHD 60p.
 

sadzisz ze bedzie az taka poprawa jakosci? wiesz no nie bawie sie w profesjonalne nagrywanie, tylko amatorsko i mysle ze kamera za 600 zl jednak podbila by jakosc.

Link to post
Share on other sites

Kamery do 600 zł mają miniaturową matrycę, a stabilizację tylko elektroniczną. Po prostu jest to prawie najniższa półka cenowa w tym segmencie elektroniki.

W kompakcie masz dużo większą matrycę, stabilizację optyczną, lepszą optykę. Minusem jest tylko ograniczenie czasu pojedynczego nagrania do pół godziny (jeśli chcesz dłużej, to po prostu nagrywasz kolejny film) i ewentualnie mniejsza wygoda (brak odchylanego ekranu). Ten SX270 to jest już wyższa półka jeśli chodzi o kompakty.

 

Przejrzyj tematy w tym dziale forum, było już kilka dyskusji na ten temat.

 

 

 

sadzisz ze bedzie az taka poprawa jakosci?
 

Między WB100 a SX270 jest ogromna różnica. W słoneczny dzień może tego nie zauważysz, ale przy słabszym świetle od razu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Między WB100 a SX270 jest ogromna różnica. W słoneczny dzień może tego nie zauważysz, ale przy słabszym świetle od razu.
 

dzieki za pomoc. z tego co patrzylem na allegro uzywke za 300-400 zl sprzedam, a fakt ze byla malo uzywana sprawi ze byc moze odloze nawet i 1000zl.

Link to post
Share on other sites

 

 

Te kamerki Benq mają dosyć dobre opinie jak na swoj przedział cenowy.
 

sadzisz, że za te cene dostane lepsza jakość?


Znalazlem jeszcze kilka modeli, ktore moim zdaniem molgly by sie nadac:

Samsung XMX-F90

Sony HDR-CX220

Toshiba Camelio X450

Panasonic HC-V110

JVC GZ-E15

JVC GZ-V515

Link to post
Share on other sites

Tak jak przedmówcy, kamery z niższej półki to dziadostwo.

Nie dajcie się również nabrać na duży zoom, to tylko pogarsza jakość obrazu.

Liczy się tutaj też głównie wielkość matrycy, oraz liczba pixeli na matrycy, by nie skalowało nam obrazu do full hd tak jak to robi np. nie wiem czy dobrze pamiętam, panasonic HC-V110.

 

 

Niestety, najniższa półka cenowa, która sensownie nagrywa w złych warunkach to canon hf m506. Sam się w tą kamerkę zaopatrzyłem, i na manulanym naprawdę w mroku można uzyskać świetne rezultaty. Jednak to 1500zł.

Kiedyś na ten temat na tym forum się dużo rozpisywałem, sam kiedyś miałem dylemat i poczekałem i dołożyłem do tego canona. Jestem zadowolony.


Okey, specjalnie dla ciebie postarałem się i na szybko coś zrobiłem. Jest to nagranie na predefiniowanych ustawieniach nocnych :)

Więc dla nowicjusza jak najbardziej. Oglądaj w 1080p, oczywiście youtube też pogarsza dosyć jakość.

Nie przejmuj się szumem na początku - jest on od komputera, i od wszelakich urządzeń, jest cichutko strasznie 00:20 :P  i nawet moje ruchy słychać :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=-Rsj07RjxFs&feature=youtu.be

 

 

Moja rada - albo zaczekać i dołożyć, albo sobie odpuścić :) Szkoda kupować coś co będzie miało niską jakość.

Ps. kamery panasonica za 2,5k miewały gorszą jakość niż ten canon :) Jak siętym interesowałem, to wychodziło że ostatnia porządna firma która nie leci w balona i w marketing.

Edytowane przez Rexlu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - tak masz 100% racje, tylko że chciałbym kupić kamerę do Maja (termin związany z moim hobby). Nie potrzebuje aż tak dobrej jakości gdyż zastosowania są głównie amatorskie (średnio się znam na sprzętach za tysiąc papierów, raz miałem lustrzankę w ręku i bałem się że coś zepsuje). Wiem, że dużo wymagam. (dzięki wielkie za pokazanie co Twoja kamera potrafi ale w tym roku nie uda mi sie uzbierać tyle pieniędzy a rodzina jest przeciwna bo moje hobby jest troszkę nie bezpieczne) Jeśli mógłbym prosić o jeszcze jedno to doradzenie, która z tych kamerek do 600 zł poradzi sobie najlepiej. Zoom jest mi średnio potrzebny, widziałem w którejś kamerce (bodajże w toshibie funkcje "timelaps"), ważne by miała akumulator (nie chce więcej sprzętu na baterie) oraz wejście na kartę pamięci SDHC (co chyba jest standardem jak na dzisiejsze czasu), mikrofon też ma spore znaczenie.

Pozdrawiam i dzięki za zaangażowanie!

Edytowane przez FozzY
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Co mikrofonu, niestety, ale żaden w kamerze nie będzie bardzo dobry. Dlatego też kamery te droższe mają wyjścia mini jack na mikrofon. Niestety w canonie tego brak (na czymś musieli zaoszczędzić).

 

Sam stawałem przed takim wyborem rok temu :)

Stawiałbym pomimo wszystko jednak na Panasonic HC-V110 z tych wybranych. Odznaczał się o ile pamiętam najlepszym obrazem.

Dobrze jest też posprawdzać na youtubie.

 

Widać że obraz zaszumiony, jednak panasoniki jakoś sobie radzą jeszcze: 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Owszem jest :) Lecz ciężko coś nowszego, dobrego używanego znaleźć. 

I przede wszystkim, sprzedawane są profesjonalne używane kamery po ok. 10 tysięcy.

Edytowane przez Rexlu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Owszem jest Lecz ciężko coś nowszego, dobrego używanego znaleźć.  I przede wszystkim, sprzedawane są profesjonalne używane kamery po ok. 10 tysięcy.
 

okej w takim razie wielkie dzięki za pomoc w doborze kamery. Bardzo mi pomogłeś!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...