Skocz do zawartości

Problem z obrazem po włączeniu komputera


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem - mianowicie po włączeniu komputera obraz na monitorze pojawia się i znika przez ok. minutę.

Przytrafiło mi się to już 2 raz w ciągu 4 dni.Próbowałem ruszać HDMI przy monitorze potem przy grafice i się poprawiło - przestało mrygać potem jeszcze tylko raz po upływie minuty się wyłączył i włączył.

Monitor nie sygnalizuje odłączenia itp.

Sprzęt jest nowy składany w sobotę.Innych objawów brak poza tym że łapię freezy(dobrze napisane?) w BF4 - gdyż tylko tą grę testowałęm na sprzęcie - nic poza tym.Ogólnie żadnego restartu zawiechy kompa całkowitego przez ok 20h użytkowania nie było.

BF4 - z tego co wiem wszyscy mają problemy - freezy występują raz na godzinę,lub półtora nic poza tym.Wszystko na ustawieniach ULTRA.

Temperatury sprawdzany w WHMonitor moim zdaniem w normie po godzince granai w BF procek 70st. na Intelowskim chłodzeniu a grafika też około 65-70st.

 

Oto specyfikacja(z ważniejszych)

Monitor: ASUS MX239H podłączony po HDMI

Płyta główna: ASRock H87 Fatality Performance

Ram: Crucial Ballistix Sport 1600MHz

Grafika: GF 780GTX TwinFrozr od MSI fabryczne OC nie kręcone - sterowniki wersja 334.89

Procesor: i5-4670K też nie kręcony

Zasilacz: Cooler Master G550M

Windows 8.1 64Bit

 

Może jakiś program do testów mu zapuścić(na te zawiechy w BF aby się utwierdzić w przekonaniu zę to wina BF + sprawdzić czy sprzęt jest OK)+jakaś rada co z tym zrobić?Co sprawdzić?

Pozdrawiam.

 

Edit: Sterowniki na 99%  są zainstalowane wszystkie nowe gdyż ze strony ASRocka pobrałem wszystko co się dało i zainstalowałęm to samo od MSI + raczej jakby były nowe stery to by mnie te ich programy poinformowały.

Podczas pierwszych 3 uruchomień tego nie bło lecz pojawiło się pierszy raz i to poważnie po restarcie systemu z zainstalowanymi sterami do grafy wtedy aż zrobiłęm reset kompa gdyż nie chciało się to wyłączanie ekranu przestać robić - po restarcie wszystko OK bez ani 1 mrugnięcia to się udało.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Temperatura na CPU 70 stopni to na pewno nie norma. Normą może być 40-50 góra 60 stopni, 70 to już za wysoko. Zawieszanie w grach może być wynikiem wysokiej temperatury procesora. Co do znikającego obrazu. Spróbuj użyć innego złącza np. DVI. Sprawdź jak będzie z obrazem. Jakość video taka sama.   

 

BZDURY! Nowaj

Link to post
Share on other sites

Teraz wyłączyłem kompa na 5 min włączyłem od nowa i... 0 problemów.

Ogólnie będę się przyglądać - być może tak się dzieje tylko po dłuższym okresie bez włączania?Co mogłoby być wtedy przyczyną?

 

70 stopnio to był max odczyt tak to się waha w okolicach 60-65...jak wyłączę gre to w WHMonitor temperatura po minucie spada do 45st - to normalne że aż tak szybko zbija?

WH też pokazuje napięcie na grafice 0.875 - jest ono normalne?

 

Polecacie jakieś programy do tego aby sprawdzić kompa?Głównie chodzi o grafikę gdyż boję się że ona możę tutaj coś nie bardzo :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat takie temperatury w Intelu na boxie to normalna sprawa, obawiać się można przy temperaturach >90 C.

 

Oczywiście, że tak. Dawno nie czytałem większych bzdur. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście, że tak. Dawno nie czytałem większych bzdur. 

Na dodatek to nie jest nowy użytkownik.....

 

 

 

Polecacie jakieś programy do tego aby sprawdzić kompa?

Furemark to świetny program do testowania karty. Do CPU możesz użyć OCCT.

 

 

 

WH też pokazuje napięcie na grafice 0.875 - jest ono normalne?

Napięcia mierzymy miernikiem, programy nie są zbyt dokładne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zadałem sobie trud sprawdzenia co na to Intel. I okazało się, że producent ustalił wartość TCASE, dla tego procesora na poziomie 72,72 stopnia. TCASE. W ogólnym skrócie jest to temperatura do której producent gwarantuje niezawodną pracę Swojego procesora. Temperatura ta jest ustalana procesie produkcji i jest stała do tego jest integrowana w biosach by uniemożliwić przegrzanie układu. Więc pisanie, że układ będzie działa dobrze przy 90 stopniach może być błędne. Bo nie wiadomo jak się zachowa, po przekroczeniu progu jaki ustalił producent. A każdy egzemplarz CPU jest inny, każdy to wie. Jeden egzemplarz znosi lepiej temperatury inny gorzej. Ogólne twierdzenie, że coś będzie chodzić do 90 C nie ma tu sensu. Ale może Ja się nie znam, ale to by świadczyło, że inżynierowie z Intela też.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Zapuściłęm tego FurMarka na FHD 0xMSAA na ile to coś zostawić?

Po 5 mniutach temp pokazywałą 72st i stanęłą w miejscu z 65-70FPS.Dołożyłęm potem tryb OC w programie+ jakiś turbo tryb wiatraki poszły jak szalone i zbiły temp do 62st po czym się wyłączył i temp rośnie.

GPU Power na 87%. 927MHz

 

Edit: Po 15 mniutach bez zmian temp ok 68-70stopni bez odchyleń FPS 67-70.


Co do monitora - nie wiem czy to nie będzie problem jednak z monitorem - dziś znów po dłuższym nie włączaniu komputera działo się to samo - przez ponad minutę ekran się pojawiał - po czym gasnął i włączał po kilku sekundach.

Nagrałem film z tego postaram się go gdzieś wrzucić możę to coś pomoże.

Po restarcie systemu czy też uruchomieniu kompa po kilku chwilach problemu nie ma...

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Przeinstalowałem sterowniki przepiąłem gniazda - zobaczymy jutro co będzie.Jak się powtórzy to podepnę do TV i po paręnastu godzinkach odpalę kompa.


Poprawa nastąpiła - już nie mruga monitor - zainstalowałęm sterowniki do karty głównej + podpiąłem do innego HDMI i problem póki co ustąpił.Do zamknięcia.

Dzięki wszystkim za poradę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...