Skocz do zawartości

[3800zł] Mój zestaw, warto czy czekać na Broadwelle ??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Zakup nowego PC odkładam coraz dłużej i problem zaczął się nawarstwiać. Stwierdzam że jest to najgorszy okres na zakup wymarzonego sprzętu.

O to mój zestaw ( nie jestem tylko pewny co do GPU czy Gainward Phantom nie byłby lepszy ? )
http://www.morele.net/inventory/info/xdEnfO/

P.S. Dla dociekliwych, w zestawie brakuje coolera bo mam w dalekich planach zwodować CPU
 
Problem w tym że zacząłem się głęboko zastanawiać nad sensem tej inwestycji, skoro pod koniec roku ( ja bym jednak obstawiał - z początkiem przyszłego roku ) ta platforma będzie już dwie generacje w plecy. Niebawem światło dzienne ujrzą Haswelle R a następnie Broadwelle które bardzo mnie kręcą :P

Pomyślałem więc że może złożyłbym PCet tak aby za rok wypieprzyc MOBA z prockiem i wpiąć tam owego Broadwella w wersji K oczywiście na fajnej płycie.

Co o tym wszystkim sądzicie moim drodzy ?

I bardzo ważne!

Płytę wybrałbym pokroju GA-B85M-D3H

Jaki procek kupić w takim razie ? i3 4130 ?
A moze wstrzymać się z 770 tak samo jak z prockiem ? - Bo może okazać się że w takiej wizji przebudowy PC po roku, że to nieopłacalny zakup (?)
(...) I okazuje się że zostaje mi tylko zasilacz, dysk i RAM(który też jest wątpliwy biorąc pod uwage nowy chipset Broadwella)

 

Generalnie w oczekiwaniu na Broadwella, wymagałbym jedynie aby ten PCet ogarnął Dota 2 na Ultra przy obecnym monitorze - 21" 1680x1050. Tak aby przy największym możliwym zamieszaniu klatki nie spadały poniżej 30fps..
Dość się rozpisałem, dziękuję wszystkim wytrwałym i gotowy jestem na ostrą krytykę ;)

Edytowane przez teroris
Link to post
Share on other sites

Mrozinho, bardzo mnie zmarwiłes co do obudowy, bo miałem idealną wizję choinkowo-kosmiczną z nutką wsiurstwa.. :(
Co do zasilacza to się spodziewałem że nie jest to najlepszy stosunek cena/jakość ale nie miałem zbytnio pomysłu.

 

szembor5, 3800zł to goły zestaw, taki jaki powinno się zawsze podawać. -nie interesują nas żadne komponenty które nie są nam niezbędne, czyli mowa tylko o wnętrznościach naszej budy.
Przy okazji chciałem też pokazać w koszyku całość, na wypadek tak jak kolega Mrozinho znalazł coś niepokojącego :)
 

Edytowane przez teroris
Link to post
Share on other sites

 

 

Pomyślałem więc że może złożyłbym PCet tak aby za rok wypieprzyc MOBA z prockiem i wpiąć tam owego Broadwella w wersji K oczywiście na fajnej płycie.

 

 Który to doda jak to w przypadku Intela kolejne 5% wydajności więcej ? Uwierz mi że szkoda zachodu .... 


 

 

I okazuje się że zostaje mi tylko zasilacz, dysk i RAM(który też jest wątpliwy biorąc pod uwage nowy chipset Broadwella)

 

Bardzo dobre posunięcie, i czekaj tak w nieskończoność ^^  Wybacz ironię  ^^  

Link to post
Share on other sites

OK, teraz rozumiem. 

Zestaw pod OC:

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Zalman Z9 U3 USB3.0

HR-02 Macho Black-White 

 

Niezawodny ram 8 GB

Najmocniejszy i5 z odblokowanym mnożnikiem

Płyta z 8-fazową sekcją zasilania i dobrą zintegrowaną kartą dźwiękową

Porządny zasilacz oparty na DC-DC z modularnym okablowaniem

Niezawodny dysk 1 TB

GTX 770 z cichym chłodzeniem od MSI (ewentualnie Phantom od Gainwarda)

Przewiewna obudowa z krzykliwym wyglądem

Wydajne i ciche chłodzenie, które pozwoli na OC

 

Ewentualnie można pokusić się o lepszy zasilacz, SSD i lepszą obudowę.

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Razem: 3651zł Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites
bo miałem idealną wizję choinkowo-kosmiczną z nutką wsiurstwa..

Spojrzyj sobie na Zalman Z11 Plus, powinna Ci się spodobać.

 

Zasilacz... Jeśli nie planujesz SLI można się zastanowić nad:

- XFX XTR 550 (seasonic G550 z trybem półpasywnym)

- Seasonic G550

- Superflower Golden Green Pro 550 + listwa z warystorem MOV

- Corsair RM 550.

 

 

Płytę można spokojnie zamienić na ASRocka H87 Performance i zaoszczędzone pieniążki dołożyć do Thermalright Macho B&W, który ma lepszą kulturę pracy od Erebossa.

 

Pamięci RAM zdecydowanie przepłacone.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kajitsu. spodziewałem się takiej odpowiedzi :P Jest baardzo trafna, że można tak w nieskończoność.. Ale myśle jednak że miedzy Haswellem a Broadwellem różnica będzie rzędu 10-20%

 

Mrozinho, tam ten ereboss jest nieaktualny, tak jak pisałem chce zwodować PC, prawdopodobnie gotowym zestawem od EK Water H3O Supreme LTX 240 (850zł)
XFX to bardzo bardzo dobre zasilacze..
Przy okazji może przypnę takie zapytanie które chciałem kiedyś poruszyć gdzieś indziej, zapewne będziesz mi z łatwością umiał pomóc..
W domu niestety mam hydrofor, dość stary, wodą miejska niestety tania ostatnimi czasy nie jest.. Gdy to ustrojstwo się uruchamia w całym domu spada napięcie, do tego stopnia że żarówki na ułamek sekundy się przygaszają. Z tego co wiem może być to dość groźne dla mocno podkręconego PC który akurat działa w stresie.. (?)
Zasilacz zdaje się mi nic tu nie pomoże (?) Jedynie UPS może mnie zabezpieczyć przed negatywnym wpływem tegoż to spadku napięcia (???)
Wiem brzmi to wszystko idiotycznie :D

Link to post
Share on other sites
XFX to bardzo bardzo dobre zasilacze..

 W każdym XFX siedzi OEM od Seasonica ;)

 

 

Jedynie UPS może mnie zabezpieczyć przed negatywnym wpływem tegoż to spadku napięcia (???)

 

UPS to bardzo dobre rozwiązanie ;) Zasilacz jeśli ma zabezpieczenie IUVP / UVP też się sprawdzi:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kajitsu. spodziewałem się takiej odpowiedzi Jest baardzo trafna, że można tak w nieskończoność.. Ale myśle jednak że miedzy Haswellem a Broadwellem różnica będzie rzędu 10-20%

 

A na czym się tutaj podpierasz wysuwając takie teorię ?  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Intuicja i sam fakt że już Refreshe mają być usprawnione, to niech będą chociaż o te 5% a kolejno Broadwelle bedą już w tej najczarniejszej wizji usprawnione o kolejne 5% co już daje nam [Haswell+5%®] + 5%(Broad) przy mało optymistycznym scenariuszu.

Mrozinho, UPSa musiałbym kupować pod obłożenie zasilacza, czy mógłby być to tańszy(mały) UPS który tylko by filtrował ? Czy jednak zbyt mało pojemny UPS nienadążyłby łykąc prąd, w stosunku do jego wydalania i nagle "odcieło" by PC (?)
Czy może olać to i zaufać dobremu zasilaczowi który wyjdzie taniej, albo też podpytać elektryka czy nie da się zrobić "mocy" przy hydroforze. Do pewnego czasu najlepszy był magnes na liczniku który załatwiał sprawę...

Link to post
Share on other sites

Dobry zasilacz nie ma prawa uszkodzić Ci sprzętu, odetnie zasilanie i koniec ;)

UPS... to jest wygoda, jeśli wyłączą Ci prąd a robisz w tym czasie coś ważnego masz czas by zapisać zmiany i wyłączyć sprzęt. Więc zakupiłbym jakiegoś UPS'a który to ogarnie:)

 

Co do gotowych zestawów LC - myślałeś nad Swiftech H220? Tańszy a bardzo wydajny;)

Link to post
Share on other sites

Dobry zasilacz nie ma prawa uszkodzić Ci sprzętu, odetnie zasilanie i koniec ;)

UPS... to jest wygoda, jeśli wyłączą Ci prąd a robisz w tym czasie coś ważnego masz czas by zapisać zmiany i wyłączyć sprzęt. Więc zakupiłbym jakiegoś UPS'a który to ogarnie:)

 

Co do gotowych zestawów LC - myślałeś nad Swiftech H220? Tańszy a bardzo wydajny;)

Prądu mi nie odcina.. Wszystkie urządzenia w domu typu komputer, tv, pralka chodzą bez zmian, jedynie po żarówkach Edisona widać że coś pochłoneło dużą dawkę ładunku z domowej sieci.

Link to post
Share on other sites
Intuicja i sam fakt że już Refreshe mają być usprawnione, to niech będą chociaż o te 5% a kolejno Broadwelle bedą już w tej najczarniejszej wizji usprawnione o kolejne 5% co już daje nam [Haswell+5%®] + 5%(Broad) przy mało optymistycznym scenariuszu.

Ogarnij się chłopie ... jakie +5% ?? Sprawdź sobie 2600K vs 3770K vs 4770K z uwzględnieniem OC procka ... to samo 3930K vs 4930K. Jeżeli nie dołożą dodatkowych rdzeni w kolejnych generacjach to zapomnij o 20% skoku, bo niby skąd ? Z taktowania ? Masz wersję "K", które idzie podkręcić na maksimum (+35-45%). Zerknij na 3930K vs 3960X po OC, lub nawet 3970X - czaisz już o co comon. Wyszły w sumie 3 generacje procków, gdzie najstarsza nadal oferuje pi razy drzwi tą samą wydajność co najnowsze układy - kto ma 2500K @4,5GHz nie zamieni go na IVY i nie zamieni go na Haswella, bo to jest nieopłacalne. Chcesz to sobie czekaj - mamy początek roku, a Ty wyjeżdżasz z tu z początkiem 2015 - powiem tak : poczekaj do 2020, bo wtedy wychodzą procki, które oferują spory wzrost wydajności ...  :D Ja tu widzę jedyne słuszne rozwiązanie - wizyta u wróżki  8-)

Szukasz sprzętu, który w ciągu 12 miesięcy się nie zestarzeje ... owocnych poszukiwań  :D

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Ale myśle jednak że miedzy Haswellem a Broadwellem różnica będzie rzędu 10-20%

 

Rozumiem, że kontaktowałeś się w tej sprawie z Intel'em, przybywasz z przyszłości, lub posiadasz wyjątkowo sprawny model szklanej kuli ?

 

Tak na serio, to zdecyduj się, czego chcesz, bo z tego co widzę, to sam jeszcze tego nie wiesz. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Lepiej dozbieraj kaski na zestaw i5 "K" + gtx770 / gtx780 z konkretnym osprzętem, a o tym co będzie za rok, pomyślisz za rok  ;) Wodowanie sobie odpuść, a w jego miejsce lepiej zainwestuj w mocniejsze podzespoły - jak już złożysz maszynkę na topowych podzespołach, wtedy ewentualnie myśl o wodowaniu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak na serio, to zdecyduj się, czego chcesz, bo z tego co widzę, to sam jeszcze tego nie wiesz. 

 

Inaczej nie zakładałbym tutaj tematu.

 

Czy żeby założyć hipoteze że dwie generacje procków w przód będą o kilkanaście procent wydajniejsze, trzeba do tego podróży astralnych ?

 

stelek, piszesz o wzroście wydajności jedynie gdy dołożą rdzeni.

Zapewne tak się stanie, tylko nie jest to jeszcze pewne czy będzie to za Broadwelli czy Intel będzie chciał jeszcze zarobic, bo AMD dalej błądzi. A czemu tak twierdzę, że dojdą rdzenie ? Wszyscy powinni się domyślać, choć czytając moje herezje możecie nie być pewni czy myślę tymi samymi kategoriami ;)

Konsole.. Konsole mają dość duży wpływ na produkcje PC, projektowanie silników etc.

A że rdzeni tam osiem ukrytych jest..

Może okazać się (boom)

że to standard stanie się!

 

Oczywiście, jeżeli Broadwelle  wyszły by z 8 rdzeniami /16wątków pod 1050, to były by tak drogie że kupili by je tylko fanatycy OC

A ich potencjał wykorzystano by w pełni może za 2-3lata najwcześniej.

 

Zakończymy powoli tą żarliwą dyskusję, bo muszę zregenerować manę żeby zobaczyć co tam zieloni zrobią za rok ;)

 

Składać powyższy zestaw na 4670k czy kupić coś pod Dote2 i bez żalu poczekać na to co przyniesie przyszła wiosna ?

Szczerze to drażni mnie składanie pieniążków na ten sprzęt, a myślać że jak dopnę już swego to zostaje tak nie wiele czasu żeby sprawdzić nasze tezy i czy nie lepiej kupić już "cześć" misternego planu i z uśmiechem na twarzy doczekać jego wypełnienia, spokojnie zbierając fundusze, bez liczenia wypalonych dziennie papierosów ani wysłuchiwaniu drugiej połówki że dawno nie byliśmy w górach..

Mam nadzieję że kogoś ujeła moja historia i szczerze postara się mi pomóc ;)

Link to post
Share on other sites
stelek, piszesz o wzroście wydajności jedynie gdy dołożą rdzeni. Zapewne tak się stanie, tylko nie jest to jeszcze pewne czy będzie to za Broadwelli

Q3 2014 - i7 5930K : 8C/16T 

Takie pytanie - komputer chcesz kupić teraz, czy kiedyś tam kiedyś tam ... weź się zastanów czego chcesz, bo za dwa lata również wyjdą kolejne generacje CPU, GPU ... Jak Ciebie nie stać na dobry sprzęt to go nie kupuj i tyle  w temacie, a czekać możesz w nieskończoność. Gdybania na temat CPU to możesz sobie wsadzić ...  ;) konsole mają "niby" 8rdzeni to nagle PC mają mieć ich 8 ? Wszystko ładnie pięknie, tylko wydajność tych 8rdzeniowych konsolowych CPU jest słabsza od 4rdzeni Intela. Zastanów się co piszesz czasem i nie zawracaj ludziom głowy skoro zestaw ma być składany w bliżej nieokreślonym czasie. Określ się w końcu co chcesz kupić i kiedy !!! I proszę Ciebie - nie udawaj mądrego i nie wróż tutaj, bo widzę że wiesz tyle co nic - wyskakujesz z Brodwellem, nawet nie raczyłeś zerknąć co ta generacja ze sobą przyniesie. Za rok standardem będą ddr4 i co wtedy zrobisz ?? Jeszcze raz - każdy sprzęt, który wybierzesz za jakiś czas będzie przestarzały i zastąpi go kolejna generacja. Do tego nie licz na to że ktokolwiek tutaj da Tobie jednoznaczną odpowiedź na dręczące Ciebie pytania - niestety brak wśród nas wróżek itp.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

konsole mają "niby" 8rdzeni to nagle PC mają mieć ich 8 ?

Nie twierdzę że od razu się tak stanie, ale wystarczy popatrzeć jak było gdy na rynek wyszedł xbox  i playstation.
Wtedy były to zmiany z dnia na dzień, teraz wiadomo troche sprawy inaczej się mają niż za czasów świetności konsol.

 

I proszę Ciebie - nie udawaj mądrego i nie wróż tutaj

Podchodzisz do tego tematu tak jakby przyszłe generacje miały się cofać w rozwoju, może jesteś ortodoksem retrokomputerów.

- Kto twierdzi inaczej powinien spłonąć na stosie.

Nie posiadam wiedzy innej niż dostępna tutaj dla wszystkich, czym więc miałbym się wymądrzać (?)
Moje założenia mogą być bez-sensu, ale mam prawo takie same jak reszta do wypowiadania swojego zdania na forum.
Kto będzie miał rację, przekonamy się pewno za rok.

 

 

Jeszcze raz - każdy sprzęt, który wybierzesz za jakiś czas będzie przestarzały i zastąpi go kolejna generacja

Jest to oczywiste. Ale mam nadzieję na drobny postęp, dużo większy niż to miało się ostatnimi laty patrzać wstecz. I chce być w razie czego przygotowany na szybką zmianę. Dokładając za rok ok 2k zł i móc spobodnie dryfować kolejne lata, bez stresu że coś ciekawszego prędko wyjdzie. ( wiem tutaj zaraz ktoś napisze że historia się powtórzy, bo to marketing etc - tak jakby chociaż z DDRmi)

 

 

 

Określ się w końcu co chcesz kupić i kiedy

Sprzęt na siłę mógłbym kupić dziś, w takim zestawieniu jak podałem w pierwszym poście.
Z tym że plan zakupu zacząłem troche na około dodając wode, udziwnione obudowy i inne teoretycznie zbędne dodatkowe koszty tylko po to aby przetrzymać się z zakupem. - Stąd też moja frustracja.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Moje założenia mogą być bez-sensu

 

mam nadzieję na drobny postęp, dużo większy niż to miało się ostatnimi laty patrzać wstecz
:D

 

Moje założenia mogą być bez-sensu, ale mam prawo takie same jak reszta do wypowiadania swojego zdania na forum. Kto będzie miał rację, przekonamy się pewno za rok.
To gdybaj dalej - po prostu wysuwasz wnioski z palca że tak powiem - ja nie gdybam, tylko patrze na plany producentów i na ich podstawie określam pi razy drzwi jak to wszystko pójdzie do przodu i kiedy co zakupić ;) Obecnie jak chcesz czekać to wstrzymaj się do Q3 2014 - wtedy dużo będzie się działo, ale nielicz na nagły skok, bo go nie doświadczysz, przynajmniej nie w segmencie konsumenckim.

 

 

 

Nie twierdzę że od razu się tak stanie, ale wystarczy popatrzeć jak było gdy na rynek wyszedł xbox i playstation. Wtedy były to zmiany z dnia na dzień, teraz wiadomo troche sprawy inaczej się mają niż za czasów świetności kons
? What ? nie czaje co Ty piszesz - po za tym cytujesz fragment, pomijając najważniejszą część na temat wydajności tych 8rdzeni konsolowych nextgenów ;)

 

 

Podchodzisz do tego tematu tak jakby przyszłe generacje miały się cofać w rozwoju, może jesteś ortodoksem retrokomputerów. - Kto twierdzi inaczej powinien spłonąć na stosie.
:D A co? Mam się zgadzać z debilnymi teoriami kogoś kto nie potrafi zerknąć na plany wydawnicze Intela, Nvidi i wyciągnąć odpowiednie wnioski ?

 

Przychodzisz po radę jaki sprzęt złożyć czy wymoądrzać się tu i głosić niczym nie poparte teorie na temat ewolucji PC ?? Kiedy chcesz składać komputer (zakupić) ?

I nie marnuj czasu innych, bo śmierdzi tu Trollem z daleka ... "kupić komputer teraz czy czekać co przyniesie przyszła wiosna ?" << jak nazwać osobę, które zadaje takie pytanie ?? Odpowiedz sobie sam - ja kończę z odpowiadaniem, pisaniem w tym temacie. Szkoda mojego czasu, nerwów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...