Skocz do zawartości

GPU do APU A6-6400k [300-400zł]


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się jaką kartę można dołożyć do APU od AMD A6-6400k.

Szukam czegoś co :

- pobiera możliwie jak najmniej energii elektrycznej,

- pozwoli grać w rozdzielczości 1280x720 (monitor jest 1080p ale za tą cenę raczej nie ma czego oczekiwać na Full HD) w detalach przynajmniej medium

 

Karta nowa lub używana.

Myślałem o 7770 lub 7750 oczywiście mowa o Radeonie.

W szafie leży mi GF 9800GT 512MB ale jak wiadomo nVidia + 2 rdzenie procesora to nie najlepszy pomysł.

 

Sprzęt:

-APU A6-6400k - może stabilnie pracować na 4,5GHz

-4GB DDR3 1600MHz

-PSU Corsair VS450

-Płyta gł Gigabyte GA-F2A88XM-DS2

 

Pomożecie? :D

 

Ma być dokładnie do tego komputera - LINK!

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie nie ma co zbytnio kombinować. Proponuję HD7770 od Asus'a. O wydajności chyba nie muszę wspominać. Jest energooszczędny i chłodny. Dodatkowo chłodzonka Asus'a charakteryzują się nienaganną ciszą co może nie być bez znaczenia jeśli jest to komputer dla kobiety. 

 

Link

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak to jest jak mówi że grać na nim nie będzie a wczoraj odejść od komputera nie mogła :D

Na laptopie nie było możliwości na starej zintegrowanej HD3000 :D

 

Poszukam takiej używki jak się trafi na gwarancji ;)

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam Koniu czy te dwa rdzenie APU nie będą za słabe dla tej karty. Z procesorami x4 ta karta nieźle wypada cena/wydajność.

 

Póki co wsadziłem do środka GF 9800GT i np w Dirt 3:

1280x720, High (Cienie na Medium) i MSAA x2

45-60fps

 

Zużycie karty 50-80% a rdzenie procesora cały czas między 90-99%.

Muszę zainstalować u niej mojego Steam'a i przetestować jeszcze w innych grach. Dodam że przy spadkach czuć mocno szarpnięcia obrazem i gra przestaje być komfortowa.

Pytanie teraz co robić - kupować np Athlon x4 750k czy inwestować w te GPU? Karta nadałaby się idealnie do tego komputera bo czytając testy bierze pod obciążeniem tylko 80W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...