Skocz do zawartości

Monitor do zestawu.


Recommended Posts

Witam Serdecznie.

Mam dylemat co do zakupu monitora... Czytałem co tylko się dało lecz nie przeczytałem żadnego tekstu który by mnie usatysfakcjonował, a tym bardziej zapewnił mnie o dobrym wyborze.

Dla tego postanowiłem napisać tego posta i prosić was o opinie.  :)  Tym bardziej że na dzień dzisiejszy z monitorami jestem zacofany :P

 

Zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/dURZ5f/

 

Przeznaczenie monitora:

- 65% Gry ( regularnie  America's Army , przy nowym kompie pogram tez w inne :) )

- 35 % Internet, filmy , office 

 

To na czym zawiesiłem oko...:

BenQ GW2460HM Flicker-free - Super cenowo i dużo pozytywnych opinii.

- Dell P2414H  -  krytykowany za podświetlenie matrycy... 

 

​Trochę droższy - Dell U2412M  - Bardzo dużo pozytywów na Morele.net

 

Ale bardzo się zastanawiam nad monitorami 120Hz

BenQ XL2420T/TX/XL2411T/XL2410T

- Asus VG248QE

 

Jeśli chodzi o budżet - normalne im taniej tym lepiej  :)  Ale monitor kupuje się na parę lat i nie chciałbym żałować wydanych pieniędzy nawet kosztem dopłaty.

Podałem również monitory 120Hz które zaczynają się od 1200++ . Moje pytanie czy jest sens pakowania się w taki monitor? Tym bardziej że czytałem troszkę na ten temat i podobno tylko nadaje sie do SLI / CrossFire > ale to co, w takim razie tylko takie komputery są przeznaczone do takich monitorów?  GTX 770 nie podoła .....

 

 

Będę wdzięczny za pomoc  :)

 
Link to post
Share on other sites

 

 

ale to co, w takim razie tylko takie komputery są przeznaczone do takich monitorów?  GTX 770 nie podoła .....

 

zależy w co grasz, jak jest to CS:GO to podoła, jak jest to Crysis 3/Titanfall/BF4 multi itp to bez pomocy już nie 

 

propozycje są ok, przejdź się do salonu i obejrzyj kandydatów, optymalnie jak stoją jeden obok drugiego i wyświetlają to samo

Link to post
Share on other sites

To jest w to co gram teraz 

A w to przy okazji nowego kompa 

Wiadomo że nie omieszkam pograć w nowe gry jak CoD , BF4 itp.

Czyli proponujesz po prostu kupić normalny monitor czyli  BenQ GW2460HM Flicker-free lub Dell U2412M...?

Chyba że jest coś jeszcze innego ciekawego na czym można zawiesić oko.

 

A zakładając hipotetycznie, że kupie np. Asus VG248QE i z takim kompem co będzie włacze BF4 to co sie bedzie działo na matrycy? 

Link to post
Share on other sites

to nie jest kwestia tego co będzie się działo tylko faktu, że do wykorzystania potencjału 120Hz wyświetlacza należy mieć sprzęt, który da radę utrzymać stabilne 120fps, jak nie da rady będzie się grało całkiem dobrze, tylko zapłacisz 3 razy tyle ile kosztuje gamingowy 60Hz TN, a efekt ten sam, a jak już jesteśmy przy 60Hz to lepiej kupić coś na lepszym panelu, btw zamiast U2412M sugeruję P2414H

Link to post
Share on other sites

No dobra czyli w takim razie tak zrobię nie będę się porywał na 120Hz jeśli to przy 1 karcie nie ma sensu.

W takim razie zakres monitorów zawęził nam się do BenQ GW2460HM Flicker-free lub Dell P2414H.

Czy ewentualnie jest coś jeszcze może innego na czym można pomyśleć czy po prostu dokonywać wyboru miedzy tymi 2 monitorami?

I czemu bardziej Dell P2414H zamiast U2412M?

A co myślisz o BL2411PT?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...