Skocz do zawartości

która pamięć -> czy MHz > CL ?


Recommended Posts

czytając ten temat i wtracając swoje 3 gr...

z własnego doświadczenia i z doświadczeń użytkowników forów zachodnich musze przyznać, że branie pamięci z wysokim taktowaniem w profilu XMP to wielka ruletka w przypadku Haswella. niektóre egzemplarze procesorów nie radzą sobie np. z napięciem 1,65v, inne nie radzą sobie z za wysokim taktowaniem. wszystko powyżej 1600MHz, szczególnie przy OC Haskiego może się kończyć brakiem stabilności systemu. ogólnie już samo OC w przypadku tej generacji CPU,  to historia na kilka tomów hehehe

co do płyt:

ja swoją odsyłałem... 2 dni po odpaleniu. wzięła ze sobą ram i cpu (a był dobry bach, teraz mi się padaka trafiła...) ale teraz na sprawnym egzemplarzu - bez zastrzeżeń.

Link to post
Share on other sites

 

 

niektóre egzemplarze procesorów nie radzą sobie np. z napięciem 1,65v

Co prawda Ivy Bridge, ale potwierdzam. Mam ram 1,65V i musiałem trochę postukać w biosie, bo jak opanowałem BSODy od napięcia procka po podkręcaniu to potem zaczęły się od ramu. Tak więc do OC najlepiej wziąć 1,5V.

Link to post
Share on other sites

To nie jest kwestia "wziąć 1.5V"/"wziąc 1.65v". Napięcie RAM jest dowolne dla każdego modelu, a podawane liczby to tylko i wyłącznie napięcie i taktowanie przy jakich dany egzemplarz był przetestowany do stabilnego działania. Stąd 1.5V siłą rzeczy ma większy zapas i jest faworyzowany. Nie zmienia to faktu, że jak się dobrze trafi to i te "1.65V" można będzie obniżyć do 1.5V, bo niższe napięcie jednak zdrowsze dla kontrolera pamięci.

Link to post
Share on other sites

@up

zgodzę się. moje kingstony (grey) chodziły stabilnie na 1,5v (XMP - 1,65v), timingi i takty zachowane z profilu XMP.

ale już jak tylko podniosłem taktowanie na procku to ram zaczął sypać błędami - za niskie napięcie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...