Skocz do zawartości

Budowanie potężnej konfiguracji 4-way sli ge force gtx 780 ti lub 3 way ge force gtx Titan black


Recommended Posts

Witam,

zamierzam właśnie modernizować swój komputer , chcę bezkompromisowego rozwiązania które dostarczy mi przez najbliższe kilka lat granie na ultra  detalach w najbardziej wymagające tytuły i zamierzam właśnie zakupić 4 karty ge force grx 780 ti asus direct Asus GeForce GTX780 Ti DirectCu II lub 3 titany black bo mój budżet własnie mi na tyle wystarcza i chciałem się  zapytać ekspertów co myślą o tym? czy obecny zasilacz uciągnie tyle kart ? czy w obudowie której posiadam zmieści się tak duża ilość kart ?

obecnie posiadam taki sprzęt  :

 

Dane sprzętu :
Procesor : Intel Core i7-3930K
Grafika : Ge Force GTX 680 Asus Direct CU II OC
Płyta Główna : Asus RAMPAGE IV EXTREME
Zasilacz :  Corsair 1200W CMPSU 1200AXEU
Obudowa : Cooler Master HAFX 942

 

Chciałem już po prostu mieć miedzy innymi taki sprzęt który w przyszłości zapewni mi również granie na rozdzielczośći 4K,

proszę o odpowiedz

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie ma sensu wkładać więcej niż dwie karty ponieważ mało która gra wykorzystuje konfiguracje składające sie z więcej niż z dwóch kart, często nawet z dwiema bywa problem. Po drugie jeden 780ti to już jest spory zapas mocy, a dwie wystarczą aż nadto. Po trzecie kupowanie sprzętu na zapas to głupota ze względu na szybkie starzenie sie sprzętu, za jakis czas wyjde coś nowego, co będzie miało nowe technologie. Po czwarte jak chczesz grać i73930k to marnotractwo bo żadna gra nie wykorzystuje w pełni mocy tego procesora, do gier w zupełności wystarcza i5 4670k. Po piąte nawet ten procek moze nie dać rady trzem takim kartom, czyli mogą występować mikroprzycięcia.

Edytowane przez Lucky87
Link to post
Share on other sites

Też odradzam, można postawić na dwie karty, ale 4 takie monstra pchać to abstrakcja dla mnie :D chociaż co kto lubi, raczej ciężko Ci będzie znaleźć kogoś na forum kto miał 4x 780 ti na raz i kto opowie jak się taki kombain sprawuje, chociaż nawet jak by mnie było stać to bym poprzestał na 2 takich karciochach na więcej by mi szkoda było, bo by się marnowały

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Wszystkim znane sa testy, gdzie 4-way SLI bylo mniej wydajne od 3-way SLI :) A w tych przypadkach, gdzie spadku FPSow nie bylo - oplacalnosc bytu czwartej karty mijala sie z powolaniem kilku (doslownie) klatek wiecej. Podobna oplacalnoscia wzgledem dodanej wydajnosci "cieszy" sie w wielu tytulach rowniez 3 karta do tripletu 3-Way SLI wzgledem "zwyklego" SLI. Jesliby do tego dorzucic fakt, ze technologia nie stoi w miejscu, to wychodzi kompletne fiasko rozwiazania, o ktorym piszesz.

Zdecydowanie lepiej jest reagowac na potrzeby sprzetowe wzgledem wymagan gier na przestrzeni tych lat kilku, niz budowac teraz kolosa na nogach, ktore moga sie okazac gliniane, jak to czyta sid vicious w swojej kuli.

Jednak 4k jest wyjatkowo drogim "fochem", na ktorego spelnienie przyjdzie Ci zaplacic slono - kartami zapewne wyposazonymi w 6 GB VRAMu (a wiec Titan albo Titan Black), jednakze branie wiecej ich, jak 2 mija sie z celem. Dla doraznych benchmarkow mozna sobie walnac 3 Titany Black i pokazywac mistrzostwo swiata w ilosci punktow, ale posiadanie tego przez lat kilka to jak kupno samochodu 31 grudnia, przed obnizka z tytulu "rocznik +1". Wystarczy zmieniac te karty w miare uplywu czasu i tyle, przeciez nVidia przez te kilka lat spac nie bedzie, nie wykluczajac konkurencji.

Edytowane przez jeomax.co.uk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTX Titan Black służy głownie do obliczen programistycznych na zmiennych typu double... W grach są używanie zmenne typu float... Kupno Titana Black mija sie kompletnie z celem jezeli chcesz uzywać te karty do gier

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam, zamierzam właśnie modernizować swój komputer ,

 

Zrób zdjęcia tego, co niby posiadasz, z kartką z nickiem, to pogadamy. Póki co zamykam. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...