Skocz do zawartości

Monitor 27 cali, do gier.


Recommended Posts

Witam, widzę dość sporo podobnych wątków ... jednak jakoś żaden nie rozwiązuje mojego "problemu" w 100%, szukanie odpowiedniego monitora jest chyba gorsze niż kompletowanie całego PCta, heh.

Do rzeczy ... chcę kupić w końcu jakiś w miarę porządny monitor, nie wydając przy okazji na niego za dużo (tak, wiem - takie rzeczy tylko w erze, ale może ktoś coś zaradzi).

 

Monitor ma być generalnie w 99% do gier, jako że PC jest podłączony również do TV 52' oglądanie filmów itd raczej będzie się odbywać na tym urządzeniu.

 

Znalazłem 3 monitory które (tak mi się wydaje) chyba mógł bym kupić, problem w tym że nie wiem który wybrać :) I tu liczę na pomoc - ewentualnie doradzenie innego.

 

1. Benq 27" GW2760HM FF

2. Philips 278G4DHSD/00 3D

3. LG 27MA73

 

W sumie każdy z nich ma jakieś zalety :) Benq ma niski czas reakcji, Philips ma Ambliglow, LG cienką ramkę itd.

I co tu wybrać ? :) (kwota, jak w powyższych modelach - 1200 zł plus, minus)

 

PC: MSI Z87 GD65, i74770k, 16GB ramu, GTX MIS 770

 

Obecnie skłaniam się ku pierwszym monitorze, tj. Benq.

Edytowane przez Nbareja
Link to post
Share on other sites

Ten Dell z punktu widzenia gracza ma bardzo niski input lag(spora zaleta). Ma też bardzo dobre czasy reakcji, wątpliwe aby LG albo Phillips, a już na pewno BenQ na AMVA mogły mu "podskoczyć". Mowa cały czas o realnych czasach reakcji, deklaracje producenta mają nijak się do prawdy.

 

Dodatkowo brak testów w.w. LG także poniekąd każe skreślić go na starcie. Phillips jeszcze się nada, aczkolwiek czasami reakcji trochę(niewiele) ustępuje Dellowi. Do gier będzie całkiem OK, input lag też niski - jednak nie jest tak dobrze jak w Dellu.

 

Do grania na Twoim miejscu wybrałbym jednak 24" i wybrał Dell P2414H(ten oprócz powyższych zalet jest flicker free)

 

link do testów:

P2714H

P2414H

 

Philips 278G4DHSD

 

LG? Brak testów.

 

 

Acha i jeszcze jedno, pamiętaj że ten Phillips ma powłokę błyszczącą i przy jasnym pomieszczeniu będzie działał jak lustro a obraz będzie nieczytelny.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dzięki ;) Kupię w takim razie Della 27" (trochę się boję że 24" będzie dla mnie za małe, przyzwyczajony jestem do 26" lub 32"), chociaż błyszcząca powłoka to jako tako nie problem (mam osobny pokój do grania, zaciemniony)

Ale nie trzeba mi problemów, dzięki raz jeszcze.

Edytowane przez Nbareja
Link to post
Share on other sites

@immunitycheater

 

Tutaj nie chodzi o plamkę. Zazwyczaj w gry wymagające obsługi myszy i klawiatury(FPS, RPG, MMO itd.) gramy siedząc blisko biurka, a tym samym monitora.(80cm i mniej) Przy 27", przy grach gdzie dużo się dzieje można dostać oczopląsu - oczy latają z jednego końca na drugi i szybko się męczą. Lepszą opcją jest wtedy mniejszy monitor.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...