Skocz do zawartości

2 problemy - karty graficzne


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Witam na wstępie opiszę sytuację: 
Komputer Kumpla FujitsuSiemens (zakupiony gotowiec do przeznaczeń biurowych, on chce na nim grać) 
CPU: i3-3220 lub 3210 nie pamiętam
Chłodzenie: BOX
Płyta: Jakaś okrojona lipa nawet producenta nie widać 
RAM: 4GB 1333
Zasilacz FujitsuSiemens 280W 
Grafika: Zintegrowana. 
Przeznaczenie: CS:GO 1280x1024 (Obecnie ~70fps na minimal więc bez szału)
System WIN 8

[?] Wpadłem na pomysł aby odsprzedać mu moją MSI HD 7770.
1. Czy zasilacz 280W uciągnie to?  Liczyłem kalkulatorem thermaltake i wyszło 250W na to wszystko
2. Czy kolega nie utraci gwarancji na zestaw? (zestaw zakupiony jako gotowy. prawdopodobnie w media expert)


----------------------------------------------

Mój komputer:

CPU: AMD FX 4350 OC do 4,55GHz 
Chłodzenie: Silentium PC Spartan HE 924 
Płyta:  ASUS M5A97 rev 2
RAM: HyperX 8GB 1600 
Zasilacz: Corsair VS 550W
Grafika: MSI Radeon HD 7770

Chcę odsprzedać grafikę kumplowi powyżej. Zastanawiam się nad dołożeniem do innej karty. 
Prawdę mówiąc nie potrzebuje nowej, ale jak jest okazja odsprzedać to można skorzystać. 

Zastosowanie: CS:GO (obecnie na minimalnych 250-300fps), czasem w Sony Vegas, AutoCAD (nic specjalnego jak narazie) 
// Moja rozdzielczość to 1920x1080

3. Myślałem nad: GTX 660, R9 270x, 


Z góry dziękuję i pozdrawiam. 


 

Edytowane przez vegasmichael
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

U kolegi ten Radeon 7770 dałby mu sporo, jest tylko jedno ale które sam wskazałeś - zasilacz koniecznie do wymiany. Upewnijcie się też czy ta płyta no name posiada jakies gniazdo PCI Express do którego mógłbyś tą kartę wsadzić.

 

Odnośnie Twojej platformy - przesiadka na Gtx 660, R9 270x czy nawet nieco tanszego Hd 7850 na pewno przy rozdzielczosci FullHd dala by Ci spory skok wydajnosci wzgledem tego Hd 7770. Zasilacz masz wystarczajacy do zasilania tych kart.

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

2. Czy kolega nie utraci gwarancji na zestaw? (zestaw zakupiony jako gotowy. prawdopodobnie w media expert)

Jeśli ma plomby na obudowie to utraci. Przez nie nawet komputera otworzyć nie można, totalna głupota.

Będzie miał nauczkę na przyszłość, aby nie kupować gotowców :D 

Link to post
Share on other sites

Jestem tego samego zdania że dał się im zrobić.. 
Plomb nie zauważyłem.

Jak widziałem tą płytę to jest tam gniazdo PCI-e, aczkolwiek płyta jak już mówiłem do topowych nie należy. 
Wezmę jutro moją grafikę i spróbuje odpalić u niego. Powiem mu żeby zasilacz na corsaira 450W wymienić. 

Do siebie chyba jednak wybiorę 660, oczywiście ze względu ceny. 

Dziękuję za rozwianie wątpliwości, pozdrawiam!
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...