Skocz do zawartości

Którą płytę wybrać


Recommended Posts

Witam jestem w trakcie wymiany sprzętu i już mam mały problem z wyborem płyty. ASRock Z87 Extreme4, ASUS Z87-C czy może ASRock H87 Fatal1ty Performance. Z tego co wiem Fatality ma niepełne chłodzenie sekcji zasilania procesora a chciałem się troszkę pobawić OC. W niedalekiej przyszłości miałem zamiar zrobić jakieś CF bądź SLI w zależności jaką grafikę kupię. Czy któraś z wymienionych płyt będzie dobra? Ewentualnie co byście polecili w podobnym przedziale cenowym?

Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie obsługuje SLI bo zapoznałem się ze specyfikacją płyt ale mam problem z podjęciem decyzji dlatego też napisałem z nadzieją że ktoś z użytkowników ma bądź miał styczność z w.w płytami i pomógłby dokonać wyboru.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie planujesz mocnego OC bierz Fatal1ty,jeśli jednak będzie mocne OC i SLI proponuję Ci Extreme 4 ma on praktycznie wszystko czego potrzeba normalnemu użytkownikowi:bardzo mocna sekcja zasilania (12 faz),przyzwoite audio (alc 1150) i dual UEFI.

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

 

sumad  OC to kwestia sztuki procesora, ale myśle że te 4,2-4,5 GHZ powinieneś osiagnać. Teraz co do płyt głównych to najlepszym wyborem moim zdaniem jest ASRock Z87 Extreme4 jedna z lepszych płyt głównych pod Z87. Jest dobra pod OC ma mocną sakcję zasilania i możesz spokojnie robić CF lub SLI, czyli spełnia wszytko czego wymagasz. W tym przedziale cenowym to najlepszy wybór. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jeszcze nie kupiłeś chłodzenia to daruj sobie H80i. Nie jest on szczególnie wydajny, a 4770K wymaga solidnego coolera. Jeśli trafi Ci się kiepska sztuka, jak miało miejsce w moim przypadku, to może nie poradzić sobie nawet z 4,2 GHz. U mnie temperatury przy takim taktowaniu dobijają do 70 stopni, a mam Swiftech'a H220 z 4 wentylami, który zjada najmocniejsze kompakty Corsair'a na śniadanie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie kupiłem na razie jestem w trakcie kompletowania zestawu bo raz się pośpieszyłem z kupnem komputera a później okazało się że mogłem złożyć coś dużo wydajniejszego w tej samej cenie. Co do procesora to wybór jeszcze nie jest przesądzony gdyż zastanawiam się jeszcze nad i5 4670k bo jeśli chodzi o wydajność w grach to różnica w wydajności nie jest raczej szczególnie wielka a renderować grafiki na nim nie będę. Więc tu moje pytanie czy warto wziąć i5 4670k + ASRock Z87 Extreme4?

Edytowane przez sumad
Link to post
Share on other sites

sumad moim zdaniem jak najbardziej warto i się opłaca pomyśl o jakimś wydajnym chłodzeniu do tego zestawu no i jaką masz obudowę ? Jak składasz nowego kompa założ temat zgodnie ze wzorem na dziale komputery, zestawy komputerowe jak dobrze pamietam bo dawno mnie tu nie było :D

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie kupiłem na razie jestem w trakcie kompletowania zestawu bo raz się pośpieszyłem z kupnem komputera a później okazało się że mogłem złożyć coś dużo wydajniejszego w tej samej cenie. Co do procesora to wybór jeszcze nie jest przesądzony gdyż zastanawiam się jeszcze nad i5 4670k bo jeśli chodzi o wydajność w grach to różnica w wydajności nie jest raczej szczególnie wielka a renderować grafiki na nim nie będę. Więc tu moje pytanie czy warto wziąć i5 4670k + ASRock Z87 Extreme4?

Mam wlasnie taki zestawik, i5 4670k + asrock z87 extreme 4 , plyta ma juz biosie zakladke oc, bez zadnych problemow podkrecilem procek na 4,4 i dzialal stabilnie, tez mialem dylemat doslownie tydzien temu co brac i wybralem jw. Ewentualnie do zestawu polecam chlodzenie silentium pc fortis temp na prcku w spoczynku 23-26 *C pod obciazeniem dochodza do 46-49*C

 

Edytowane przez lisurwis
Link to post
Share on other sites

sumad moim zdaniem jak najbardziej warto i się opłaca pomyśl o jakimś wydajnym chłodzeniu do tego zestawu no i jaką masz obudowę ? Jak składasz nowego kompa założ temat zgodnie ze wzorem na dziale komputery, zestawy komputerowe jak dobrze pamietam bo dawno mnie tu nie było :D

Nie do końca nowy komputer z obecnego wykorzystam ram, hdd, grafikę. Tak więc wybór padł na i5 + Extreme4. Co do obudowy to przydałaby się nowa ale nie wiem czy budżet na to pozwoli bo priorytetem dla mnie jest zasilacz który pociągnie podkręconą i5 i dajmy na to dwie średniej jakości grafiki. Jeśli chodzi o zasilacz to patrzyłem coś takiego SilentiumPC Deus M1 650W tabliczka zasilacza -  http://amigopc.jesto.pl/gal_ftp_files/002238750.jpg starczy czy jest coś sprawdzonego w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...