Skocz do zawartości

Spadki fps w grach


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez filo301,

Recommended Posts

Witam serdecznie.Od jakiegoś czasu zauważyłem straszne spadki w moich grach.Jest to battlefield 4,battlefield 3 i league of legends.I chciałbym się dowiedzieć czy to jakieś błędy systemu czy jest to spowodowane wysokimi temperaturami procesora.Myślę tak ponieważ jakiś czas temu wyjmowałem procesor z soceta bo kolega potrzebował coś sprawdzić używając mojego procka.A wracając do gier to zmiana detali troszeczkę pomaga ale i tak poniżej 30 fps.Sterowniki zaktualizowane.

 

 

Mój sprzęt:

FX-6100

HD 5830

8GB DDR3

500W thermaltake

 

PS.Gdy wczoraj chciałem sprawdzić temp.Procesora to program wykazał 140C a max to 200C.Wychodzi na to że jakiś lipny program albo mam popsuty miernik temp.

Edytowane przez walec54
Link to post
Share on other sites

Użyłem programu coretemp.Po pierwszej minucie włączonego occt maksymalnie na procesorze było 56 C po następnych 30sec wskoczyło na 255 C i stało potem spadało do 170 C i wracało na 255 C stwierdziłem że to nie ma sensu i po 2 minutach wyłączyłem OCCT.Zapomniałem dodać że używam chłodzenie silentium spartan pro.

Link to post
Share on other sites

Ale w bf kiedyś było zupełnie inaczej pięknie śmigało na wysokich znaczy około 40-50fps a o stopniach tak jak mówilem mam błedy i czy ktoś wie co zrobić z tymi spadkami jakości czy najlepiej reset systemu i formata ?

Edytowane przez walec54
Link to post
Share on other sites

Tak spada do 1,4 co jest typowe dla FX'a. W sumie to temat wałkowany na forum setki razy, radzę poczytać o throttlingu na FX'ach. Dobrze by było stworzyć jakieś FAQ bo ten temat wraca jak bumerang i jest nieco bezcelowe tłumaczenie każdemu z osobna o temperaturach CPU i sekcji zasilania, ustawień biosu, APM.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...