Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Cóż mnie udało się podnieść na AMD Phenom II X4 945 z 3000Mhz do 3405 Mhz

trochę zdjęć z chłodzenia biosu i prime: http://www.dropmocks.com/mBgZG- (dłuuugo się ładuje)

 

Jeżeli ktoś ma jakieś "porady" co do ustawień w biosie to z miłą chęcią wysłucham nowy w podkręcaniu jestem :)

 

Nie wiem dlaczego ale na 3.4 GHZ dostaje o 0.3 pts mniej! w cinebenchu niż miałem na 3369MHZ (wynik:3.95) ktoś ma jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego ale na 3.4 GHZ dostaje o 0.3 pts mniej! w cinebenchu niż miałem na 3369MHZ (wynik:3.95) ktoś ma jakieś pomysły?

Heh i nie dziw się ja na swoim 955 po podkręceniu na 3.8 GHz w każdym marku mam mniej pkt nie wiem dla czego tak jest.

Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/qFdjd.jpg

 

Aha zapomniałem dodać opis:

 

Rewizja - C3, Pasta termoprzewodząca - Arctic Cooling MX-2, Chłodzenie - Scythe Mugen 2 Rev. B, Mnożnik - x19, VCORE - 1.425V, LoadLine Calibration - 0%, Cool'n'Quiet - Disabled.

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Jest pewien zastój w temacie więc mam propozycję, może by tak zainstalować bliźniaczy temat z częstotliwościami max. Potwierdzeniem mogłaby być validacja lub ss z trzema zakładkami CPU-Z (cpu; memory; graphics). Oczywiście pod kontrolą, bezczelne fake miejsca mieć nie może. Mam nadzieją że kolega kubbak trochę nam pomoże (?! %-)).

 

Jest ktoś za / przeciw ?...nie widzę, więc ustalone :wariat:

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, łatwiej jest klepnąć szybkiego ss niż wałkować stabila 20 min. ~ 30 min. no a poza tym nasz "zielony" opiekun tematu sam jest zapalonym krętaczem. Trochę jestem w szoku bo sporo luda chwali się jak mniamniuśnie i łatwo zakręcić sandy ale w temacie to się nie przekłada.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Jakie miałeś temp? Bo ja na boxie 79*C i przy 80 off. A na W7 BSOD wywala z losowymi kodami. :D Planuje dokupić jakiegoś zalmana za 50zł bo nie zamierzam aż tak inwestowac w chłodzonko i myśle, że 4,5 wyciągne. ;]

 

@Widzę na ciut wyższym napięciu to zrobiłeś, w sumie podbiłbym o 0,025 bo potrafi się ściąć na Windows'ie ale na tym chłodzeniu to temp od razu +5*C i co chwile restarty. ;]

Edytowane przez student229d
Link to post
Share on other sites

To już stare czasy i nie pamiętam dokładnie, chłodziłem go miedzianym Pentagramem 120. Los jednak nie był dla niego łaskawy, zabiłem dziada podczas jednej z prób OC %-) . Nim odszedł z tego łez padołu pogłaskałem mu IHS papierkiem ściernym niestety to w niczym mu nie pomogło.

 

<stypa była wyczerpująca wielce %-) >

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...