Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

jeśli ja mam na myśli vdroop ,to chodzi głównie ,czy jak się ustawi High czy Low ,to jest różnica ,a po 2. to czy idzie w góre napięcie czy w dół pod obciążeniem procesora w 100% :]

 

ja na gd65 miałem taki problem ,a teraz mobo leży w serwisie ,bo takie msi jest super i 2 biosy padły sobie od tak ,i recovery nawet nie działa prawidłowo ,nowe biosy powodowały nie stabilnośc procesora mimo tego że na takich samych ustawieniach przechodził ponad 1godz prime95 i 30min linxa z wykorzystaniem max ramu :D

 

niech wydają classified ,bo nudy są z p67

 

powodzenia z oc :P ktoś musi byc najlepszy w oc 2500k na terenie pl :menda: ja poległem na prawie 5.1ghz ,dalej już mobo odmawiało pracy ,nie próbowałem wszystkiego ,ale na 6 faz to i tak dobrze :)

Link to post
Share on other sites

U mnie vdoop na poziomie 0,02-0,03 V dla vcore przy low vdroop w EFI. Porównuję wartość ustawioną w BIOSie z tym co pokazuje multimetr cyfrowy.

powodzenia z oc

Dzięki i nazwajem :D

ktoś musi byc najlepszy w oc 2500k na terenie pl

5377 MHz valid i przy tym SuperPI 1M i inne mniejsze pasuje? ;) Jeszcze dziś wrzucę linka do valida i spróbuję zaatakować 5,2 GHz stabilne.

ale na 6 faz to i tak dobrze

Ja mam to :D

http://dl.dropbox.com/u/3840370/sekcja.jpg

Link to post
Share on other sites

I Love Trance

Szacun dla Ciebie za to :D

taki to moze sie bawic w OC

Zabrakło mi tylko porządnego WC lub FC... ale to sie kiedy indziej nadrobi ;)

 

5388 MHz i SuperPI 1M przy tym na powietrzu to niezły wynik jak na dziś :D Później Wam pokażę, jak będę wrzucał all na hwbot.

Link to post
Share on other sites

moje zdanie "wymienię" nie jest na najbliższy czas ,najpierw przycisnę MSI ,oczywiście jak wróci w tym tygodniu,bo mój 2500k dziwnie się zachowuje przy napięciu większym 1.5v ustawionym w biosie , i stoi cały czas na 5ghz ,nie wiem czy jest to wina złych napięć ,lub tej opcji Internal Overvoltage PLL

 

5.1GHz zrobił na 1.8B5 biosie ,wówczas vcore wymagane był 1.53v w biosie ,na nowszych betach nie trybią takie taktowania, powrót do tego biosu już nic nie pomógł w kwestii OC.

 

z nie cierpliwością czekam na twoją publikacje koziro ,może będę już 100% zdecydowany na wybór mobo ,nie zapomnij dodać jak wygląda vdroop na mobasach testowanych przez ciebie ;)

Link to post
Share on other sites

nie zapomnij dodać jak wygląda vdroop na mobasach testowanych przez ciebie

Przy 20 modelach nie dam rady tego ogarnąć ;) Zwłaszcza, że tylko kilka modeli ma wyprowadzone punkty pomiarowe, a ja nie mam czasu szukać na każdym z nich gdzie jest pomiar vcore. Aż tak ogromnego i rozbudowanego testu nie robię, by sprawdzać vdroop, który interesuje nieliczne osoby :D Podkręcanie będzie BCLK, procka (stabilne tylko) oraz pamięci. Moim zdaniem wystarczy, bo platforma 1155 jest na tyle prosta w OC, że nie ma sensu się rozwodzić nad tym aspektem.
Link to post
Share on other sites

To już na jutrzejszą uroczystość http://img528.imageshack.us/img528/2712/konikewx2.gif

 

http://img218.imageshack.us/img218/9858/downclockingjpg.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Lamenty zaczną się zapewne już po północy :) a ja czekam na słodkie docinki shogun'a :D

 

<http://img573.imageshack.us/img573/544/koshechka08.gif>

Link to post
Share on other sites

Aż zaciekawiło mnie o ile obniżę takty i5-2500K :D Jutro może spróbuję :cenzura:

Intel to nie AMD ale coś tam zawsze można urwać :D

 

P.S. dziś na IC7 puściłem P4 3.2GHz (prescott), nie dość że cienki bolek to grzała a na koniec mobo nie wstaje. Albo bios albo sekcja zasilania...

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...