Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Zestaw z profilu.

 

3dmark 06

1280x1024

14963

przy:

E5200 @ 3,59GHz

 

 

W chwili obecnej procek przektoczył 3.7 GHz bez podbijania napięć. Zobaczymy co się da jeszcze z tego wycisnąć.

Aczkolwiek nie wiem czy warto.

 

PS. Jednak ten wiatrak na chipsecie od EVGA jest kiepski.

Link to post
Share on other sites

Zestaw z profilu.

 

3dmark 06

1280x1024

14963

przy:

E5200 @ 3,59GHz

 

 

W chwili obecnej procek przektoczył 3.7 GHz bez podbijania napięć. Zobaczymy co się da jeszcze z tego wycisnąć.

Aczkolwiek nie wiem czy warto.

 

PS. Jednak ten wiatrak na chipsecie od EVGA jest kiepski.

Napięcie samo się pewnie zwiększyło. A ten wentylator nie dość że kiepski to głośny! :jupi:

Link to post
Share on other sites

wykręciłem 2376 MHz o 16 MHz więcej ale zawsze coś ;)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/198f59dab6d7025

 

Jest tu dużo znawców może mi ktoś powiedzieć do czego mogą służyć opcje poniżej CAS Latency :help:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3f ... 32278.html

 

a sprobuj cool and q wylaczyc.. cas latency to opoznienia.. podkrecajac szyna ( np fsb ) podkrecasz tez pamieci takze mozesz sprobowac zwiekszyc cl na 5 i moze dasz troszke wiecej rade podkrecic stabilnie :P.. zabawa dzielnikiem pamieci tez pomaga :P.. a ze jestem leniem i nie chce mi sie nawet do profilu wejsc zobaczyc co masz takze wybacz za laikowa odpowiedz :P :P

 

 

He he no to i ja się pochwalę :P

 

w moim lapku procek Core2Duo T8100 2.1GHz podkręciłem do 2457MHz :]

 

http://img246.imageshack.us/img246/4092/oc24ghz.th.jpg

pewnie w lodowce go trzymasz :P

Link to post
Share on other sites

Hardkor z Ciebie :P

taa :P niestety na 2.5GHz był BSODzik, więc spuściłem z tonu :P te 2457 MHz testowałem tylko 10 minut więc nie wiem czy takie superstabilne jest ale już równe 2.4 GHz stoi jak skała :]

 

Studencikus a bynajmniej nie, aż sam się zdziwiłem jaki mój lap jest chłodny ;) co prawda ten wynik był robiony na podstawce schładzającej laptopa ale ona działa dość wolno więc doliczyłbym maks 2 stopnie więcej. A w normalnej pracy nie przekracza 55 stopni w stresie (gry).

Link to post
Share on other sites

a sprawdz z ciekawosci w lodowce ;).. tylko nie trzymaj za dlugo zeby sie nie skroplilo za duzo :P:]

 

 

wlasnie naszedl mnie szalenczy pomysl podkrecenia lodowki w celu maksymalnego schladzania czesci zamrazarki, nocne otwarcie wszystkich okien, otwarcie drzi od zarazalki, podsuniecie kompa blisko i sprawdzenie o ile stopni spadnie temperatura.. tylko te cholerne skraplanie :P

Link to post
Share on other sites

Do gierek puszczam na 3,9, do windy na stock, nie chcę dawać więcej V.

Dlaczego? Skoro masz karakorum nie powinieneś się niczego obawiać. Spotkałem się z opinią, że wiele procesorów lubi napięcie lekko wyższe od normalnego. Z resztą jak ci bios pokazuje, że daje 1,2 to tak naprawdę dostajesz 1,175, albo coś koło tego. Ja w ogóle nie sprawdzałem do ilu moje PDC pójdzie bez zwiększania U.

Link to post
Share on other sites

Teraz nocami jest chłodno. Otwieramy okno i jazda. Ja wczoraj próbowałem uzyskać jak najniższą temperaturę na procku w idle poprzez właśnie "wietrzenie" pokoju nocą. Z normalnych 39 stopni, udało się zjechać na 31. Bez żadnego ruszania obudowy czy takich numerów. Otworzyłem szeroko okno i oglądałem film :] Po 30min było już 31 ;) Można próbować :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...