Skocz do zawartości

Wymiana AMD na INTEL pytanie!


Recommended Posts

Witam
 
zastanawiam sie nad zmianą procesora amd fx-8120 na i5 4670k i teraz pytanie czy warto zmienić na intela czy lepiej pozostawic amd i wymienic procesor na np fx-8350 , mam kupca na płyte gówna i procesor i z czego dopłace 450 zł na taki zestaw:
 

http://allegro.pl/intel-i5-4670k-asrock-z87-pro4-z87-promo-i3990117881.html

 

edit: posiadam mocną karte  graficzną i niewiem jak to bedzie z wydajnoscia, R9 290 oc

Edytowane przez oguroranga
Link to post
Share on other sites

hej, przesiadka na 8350 z pewnoscia bedzie tanszym rozwiazaniem, jezeli masz dobre chlodzenie cpu i przewiewna obudowe bedziesz mogl go podkrecic, co z pewnoscia doda troche mocy.

Niby i5 w grach bedzie troche wydajniejsze ale wedlug mnie mozesz nie byc w stanie dostrzec roznicy, na takim sprzecie przy jednym monitorze i tak wymaksujesz kazda gre i raczej nie zauwazysz roznicy kilku klatek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby i5 w grach bedzie troche wydajniejsze ale wedlug mnie mozesz nie byc w stanie dostrzec roznicy, na takim sprzecie przy jednym monitorze i tak wymaksujesz kazda gre i raczej nie zauwazysz roznicy kilku klatek

nieeee nie poczuje różnicy :D ahahahahha gdybyś widział to co ja to byś zmienił zdanie

miałem niemal identyczny dylemat phenom 965BE na 8320 czy na intela, miałem farta że kumpel się nabrał i kupił FX-a, a że miał radka 7950 a ja 7870 to pomyślałem że testy będą wiarygodne, cały bity dzień siedziałem i męczyłem tego FX-a żeby zbadać czy warto go kupić za phenoma, i yyyyyy noo jakby to powiedzieć zawiodłem się na całej linii, wziąłem w ciemno i5 i szok, w pierwszy dzień jak system wstał i została odpalona pierwsza gra to mi kopara opadła tyle w temacie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A jeszcze o R290 to już w ogóle nie ma o czym mówić tylko brać i5

 

jeśli podczas grania będziesz miał załączony program fraps różnica widoczna podczas grania a jeśli nie to różnicy gołym okiem nie widać  8-)

hahaha no jeżeli różnica między 30 a 60 klatek jest wyczuwalna tylko przez frapsa to się zgodzę

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 8350 będziesz miał to samo, tylko że no nie wiem 10 klatek więcej :D także sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, ja w FC 3 na defaultach czyli very high mam 50-70 klatek  na DX 11 oczywiście, i to grafa tu stanowi barierę bo jak tylko zejdę z cieni to stabilne 60 łapie, na phenomie w tych samych detalach miałem 28 klatek miejscami a średnio 40 , myślę że na FX niewiele lepiej


chyba że wierzysz w zbawienną moc mantle, ale wówczas nie ma po co w ogóle zmieniać bo i ten FX da rade

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
pożyczę ten sprzęt i rozwieje watpliwosci raz na zawsze

 

sam z ciekawości zobaczył bym takie testy bo coś mi się nie chce wieżyc że jest taka różnica  ;)

zgodził bym się ale miedzy phenomem II x4 a i5 ale że fx tak odstaje to coś nie tak  :/

po tych testach http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i54670k_vs_i53570k_vs_i52500k?page=0%2C6 jakoś ci nie ufam i nie wierze  8-)

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

 

 

nie wierze ze FX 8350 + R9 290 da 30 klatek w ktorejkolwiek z gier, ktore wymieniles
skoro nie wierzysz to znaczy żen ie miałeś procka w łapach a w takim razie po co gadasz, ja testowałem sam i wiem, a ty polegaj na tabelach z pc laba gdzie klatki mierzą patrząc w niebo albo na pustej mapie

sam z ciekawości zobaczył bym takie testy bo coś mi się nie chce wieżyc że jest taka różnica  ;)

zgodził bym się ale miedzy phenomem II x4 a i5 ale że fx tak odstaje to coś nie tak  :/

po tych testach http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i54670k_vs_i53570k_vs_i52500k?page=0%2C6 jakoś ci nie ufam i nie wierze  8-)

wkleił testy z programów gdzie FX-y nie są złe i porównuje do grania, brawo....

Link to post
Share on other sites
wkleił testy z programów gdzie FX-y nie są złe i porównuje do grania, brawo....

przeca masz tam test gier ło co ci chłodzi   8-)

 

 

przeca to je cały artykuł   :o

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

 

 

Testy z gier wykazują że mam racje

to pokorz te różnica 30fps  ? :/


 

 

hahaha no jeżeli różnica między 30 a 60 klatek jest wyczuwalna tylko przez frapsa to się zgodzę
 
Link to post
Share on other sites

No mówie, testy PC laba to są kapitalne i chyba mierzone na pustych mapach :D, tylko wystatrczy ruszyć zadek i samemu sprawdzić


a AC 3 30 vs 50 klatek znów kurde 20 fps różnicy na testach z pc laba a jak weźmiesz lepsze miejsce to i 30 się zrobi, nie ma dyskusji, zbadaj ten procesor potem się wypowiadaj a nie polecaj czegoś czego w rękach ku*wa nawet nie miałeś

 

sorr za uniesienie ale wkurza mnie takie polecanie w ciemno, jak ja testowałem i dam sobie łeb odrąbać że mam racje a ktoś mi testy z kosmosu wkleja i wie lepiej

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

dobra bo widza ze ta godka nic niedo pożyczaj ten sprzęt i czekomy na testy  ;)

widza ze nie wiesz jak sie testuja procesory nie bierze sie największa ilość fpsów tylko  podaje sie wynik końcowy bo jak bys chcioł tak testowac to róznica była by nawet 70% 

a po drugie ni nie plecołem zęby kupowoł tylko napisałem jak to widać po testach w praktyce 

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...