Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Photoshop, Corel
  • Maksymalna kwota : 7000 zł
  • Których części potrzebuję : monitor IPS (Eizo, NEC), karta graficzna z wyjściem DisplayPort
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : brak
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

     

    Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Skoro ma być do grafiki za 7000, proponuję profesjonalną platformę LGA 2011. Wsadziłem też bardzo mocną kartę graficzną, aby w razie możliwości móc skorzystać z dobrodziejstw technologii CUDA. Za te pieniądze proponowąłbym też dużego SSD, pojemności 256 GB. Mam wersję 128 GB i jestem z niego bardzo zadowolony. Zapis koszyka.

Link to post
Share on other sites

a opłaca się lepszy monitor - (EIZO ColorEdge CX240-BK) na rzecz gorszego procesora itp. ? (monitor 4000, skrzynka - 3000)? 

 

lub (EIZO ColorEdge CS230-BK) (monitor 2000, skrzynka  - 5000) ?

 

z gpu obsługującym 30bit (10bit-kolor) ?

Edytowane przez krzysiekk88
Link to post
Share on other sites

a opłaca się lepszy monitor - (EIZO ColorEdge CX240-BK) na rzecz gorszego procesora itp. ? (monitor 4000, skrzynka - 3000)? 

 

lub (EIZO ColorEdge CS230-BK) (monitor 2000, skrzynka  - 5000) ?

 

z gpu obsługującym 30bit (10bit-kolor) ?

 

Pytanie przy okazji brzmi, jak duże projekty będziesz w tym obrabiał. Wczoraj zresztą podobny temat wyszedł na facebookowej grupie Samopomoc fotograficzna z dodatkowym jeszcze zastrzeżeniem, że mało miejsca człowiek ma na klamoty. Tam przedstawiłem zestaw.

Komputer:

- http://www.komputronik.pl/.../Fractal_Design_Node_304... - 316 PLN

- http://www.komputronik.pl/.../Thermaltake_Smart_450W_80... - 219 PLN

- http://www.komputronik.pl/.../Gigabyte_GA_H87N_WIFI.html - 459 PLN

- http://www.komputronik.pl/.../Silverstone_Argon_SST_AR01... - 139 PLN

- http://www.komputronik.pl/.../Intel_Core_i5_4430_3_00_GHz... - 658,50 PLN

- http://www.komputronik.pl/.../Patriot_Signature_DDR3_8GB... - 279*2 = 558 PLN

 

Tutaj razem jest 2349,5 PLN.

 

Oczywiście można spokojnie jako płyty użyć Asrocka H87 Pro 4 (http://www.komputronik.pl/product/209643/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/ASrock_H87_Pro4.html) za 309 PLN i innej obudowy, już w pełnym rozmiarze ATX.

 

Podsystem dyskowy - to już w zależności ile zostanie po zakupie monitora.

 

Wersja 1 (za 818 PLN):

http://www.komputronik.pl/.../Samsung_2_5_SSD_830_Series... - 479 PLN plus http://www.komputronik.pl/.../WD_Black_1TB_WD1002FAEX... - 339 PLN

 

Wersja 2 (za 1157 PLN):

http://www.komputronik.pl/.../Samsung_2_5_SSD_830_Series... - 479 PLN plus http://www.komputronik.pl/.../WD_Black_1TB_WD1002FAEX... (spięte w RAID1) - 339*2 PLN = 678

 

Wersja 3 (za 1123,7 PLN):

- ://www.komputronik.pl/.../Samsung_2_5_SSD_840_Series... - 784,70 PLN plus http://www.komputronik.pl/.../WD_Black_1TB_WD1002FAEX... - 339 PLN

 

Wersja 4 (za 1123,7 PLN):

- ://www.komputronik.pl/.../Samsung_2_5_SSD_840_Series... - 784,70 PLN plus http://www.komputronik.pl/.../WD_Black_1TB_WD1002FAEX... (spięte w RAID1) - 339*2 = 678 PLN

 

Z pytania wnioskuję, że to ma i będzie na siebie zarabiać. Wobec czego radziłbym Ci ColorEdge CX240 + i1Display Pro.

Link to post
Share on other sites

 

 

gpu obsługującym 30bit (10bit-kolor) ?
To tylko Quadro wchodzi w grę. 

EIZO CS230 jest w formacie 16:9 - nie każdemu taki format odpowiada - szczerze to 16:10 jest tym właściwym formatem do pracy. Zerknij na NEC P232 / P242.

W danym budżecie na LGA2011 niestarczy funduszy (sama skrzynka z 7tysięcy kosztuje), więc celowałbym w konsumenckie i7 3770K/4770K. Podkręcanie jest obowiązkowe w tym segmencie, po za tym to nic trudnego obecnie o ile zachowa się zdrowy rozsądek.

16GB ramu powinno wystarczyć, jednak dla pełnego komfortu 32GB było by idealnie.

Weź pod uwagę że PS to program, który ma spory apetyt na wszelkie zasoby systemowe, poza GPGPU > tutaj średnio wydajny układ spokojnie wystarczy.

Co dokładnie zamierzasz wykonywać na tym sprzęcie ?

Link to post
Share on other sites

Co do obowiązkowości podkręcania, to też bym się tak nie rozpędzał. Nie każdy musi, nie każdemu trzeba, nie każdy na tym skorzysta. Swoje propozycje wypisałem. Co do proponowanej ilości choćby RAM, to zależy to mocno od przewidywanych zastosowań - czym innym jest obróbka 25 megapikselowych fot z dodatkowo nałożonymi kilkunastoma warstwami korekcyjnymi, a czym innym projektowanie layoutów pod strony www, czy obróbka zdjęć pod web. Nie dajmy się zwariować, bo zaraz się okaże, że bez maszyny z dwoma 6-rdzeniowymi Xeonami i 64GB ram, to nie ma do czego podchodzić. :D

Link to post
Share on other sites

Możesz pracować na C2D z 2GB ramu, możesz też pracować na Xeonie 12C/24T 64GB - zależnie od zasobów PS odpowiednio się "rozsiądzie". Średnia ilość ramu jaką mam zajętą podczas pracy to około 18-24GB. Zajmuje się głównie fotografią produktową, projektuje opakowania, czasem jakiś layout WWW - nic wymagającego, a jednak różnicę pomiędzy i5, a 6rdzeniową i7 szybko zauważyłem. Największy wpływ na pracę ma jednak ilość ramu, oraz szybki scratch disk. Umieść w projekcie około 20 fotek 16mpix i popracuj na 8GB ramu, zrób to samo na 16GB i na 32GB i wtedy może zrozumiesz po co i na co taka ilość ramu.

 

 

Co do obowiązkowości podkręcania, to też bym się tak nie rozpędzał. Nie każdy musi, nie każdemu trzeba, nie każdy na tym skorzysta.

Profesjonalista - zawodowy grafik na pewno skorzysta - mocny i szybki wątek to jest to co PS lubi  ;)

Następnie sprawdź na czym pracują profesjonalne studia - i7 + 16GB ramu to standard standardów  8-)

 

Autor ma do wydania sporą sumkę, więc nie wciskaj mu badziewia na i5 za 2tysiące złotych, bo p.Zenek taki na FB składał - owszem popracuje na tym, ale do pełnego komfortu będzie mu daleko.

A tak między nami - pracowałeś kiedyś na konkretnym WS, bo coś wyczuwam że nie masz zielonego pojęcia o tym - tylko bez fochowania się proszę  ;) Rozumiem że każdy kiedyś zaczynał i był amatorem, ale jak niewiem to się nie wypowiadam.

Niech autor określi co będzie robione na tej maszynce, wtedy można odpowiednio rozporządzić budżet - ile na LCD, a ile na skrzynkę. A może by tak dual-LCD ? 

 

ps. Autor wspominał o LCD 10bit - czemu w ogóle się do tego nie odniosłeś ? Następnie gdzie w twojej propozycji jest scratch disk ? Widzę SSD na OS i HDD pod MEDIA, a gdzie scratch disk, gdzie export ? Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcia na temat jak PS funkcjonuje. Radzę po oglądać kilka poradników (na stronce Adobe jak się logniesz to znajdziesz odpowiednie informacje - dziś np. był stream o tym jaki sprzęt pod AE/PR sprawdza się najlepiej).

Link to post
Share on other sites

 

Możesz pracować na C2D z 2GB ramu, możesz też pracować na Xeonie 12C/24T 64GB - zależnie od zasobów PS odpowiednio się "rozsiądzie". Średnia ilość ramu jaką mam zajętą podczas pracy to około 18-24GB. Zajmuje się głównie fotografią produktową, projektuje opakowania, czasem jakiś layout WWW - nic wymagającego, a jednak różnicę pomiędzy i5, a 6rdzeniową i7 szybko zauważyłem. Największy wpływ na pracę ma jednak ilość ramu, oraz szybki scratch disk. Umieść w projekcie około 20 fotek 16mpix i popracuj na 8GB ramu, zrób to samo na 16GB i na 32GB i wtedy może zrozumiesz po co i na co taka ilość ramu.

 

Wiem, że Shop się rozepchnie w pamięci, jeżeli tylko ma taką możliwość. Niemniej jednak nie przesadzajmy. Co do samych różnic między pracą na 4-core i5, a i7, to moim skromnym zdaniem Waść przesadzasz i to mocno. Które funkcje Photoshopa aż tak wiele zyskują na obecności HT? :)

 

Co do pracy samej - zajmuję się składem. Photoshop to dla mnie narzędzie do korekcji źródłowych materiałów foto (korekcja kolorystyczna, szparowanie), przyprojektowania tego, czego nie ogarnę wektorami. Skład choćby opakowań, to ja jednak wolę w Illustratorze. :D

 

Umieszczanie w projekcie 20 fotek 16 mpix? To o jakim projekcie i pod jaki druk mówimy?

 

I tak uprzedzając - owszem, pracuję obecnie na C2D z 8GB ram. :) I tak - ciasno mi się zrobiło, szczególnie w kwestii dostępnej ilości pamięci. Nie ma zmiłuj - jednocześnie uruchomiony Illustrator, Photoshop, InDesign, ze 3 okna Bridge'a, często Acrobat - nie licząc innych standardowo wykorzystywanych narzędzi (program pocztowy, przeglądarka, grajek itp.) - i przy 8GB robi się ciasno. Już nie wspominając o sytuacjach, kiedy muszę popracować na wirtualnej maszynie.

 

 

Profesjonalista - zawodowy grafik na pewno skorzysta - mocny i szybki wątek to jest to co PS lubi  ;)

Następnie sprawdź na czym pracują profesjonalne studia - i7 + 16GB ramu to standard standardów  8-)

 

Nie wiem, czy się kwalifikuję - DTP zajmuję się tylko 10 lat… Mocny i szybki wątek - owszem. Wbrew pozorom spooooooooora część operacji w Shopie jest jednowątkowa. Na plaster mi wtedy i7? Zdecydowanie wolę wyżej taktowanego i5.

 

Najlepszy ubaw miałem jakiś czas temu, gdy ktoś ze znajomych podesłał link do jakiegoś benchmarka robionego w Photoshopie (CS4 akurat). Mój kręcony E8400 zrobił to AFAIR w 190 sekund. Dwuprocesorowy Mac - w 191 sekund… Obśmiałem się wtedy jak norka. :D

 

 

Autor ma do wydania sporą sumkę, więc nie wciskaj mu badziewia na i5 za 2tysiące złotych, bo p.Zenek taki na FB składał - owszem popracuje na tym, ale do pełnego komfortu będzie mu daleko.

A tak między nami - pracowałeś kiedyś na konkretnym WS, bo coś wyczuwam że nie masz zielonego pojęcia o tym - tylko bez fochowania się proszę  ;) Rozumiem że każdy kiedyś zaczynał i był amatorem, ale jak niewiem to się nie wypowiadam.

 

i5 na socket 1150 badziewiem. Matko i córko, to po co ja się na platformę z socket 1156 przesiadam. To pewnie jeszcze większy badziew. ;D

 

Co do konkretnej stacji roboczej - owszem, przy kilku zleceniach zdarzyło mi się ślęczeć przy - podobno - wypasionych Macach Pro. Szczerze? du*y nie urywa. Swoją maszynę do pracy - już obecnie przeznaczoną do wymiany - miałem skonfigurowaną w postaci:

  • Core 2 Duo E8400 @3,9 GHz
  • 8 GB ram
  • dwa dyski 7200 rpm spięte w RAID0 na system, oprogramowanie i obrabiane dane
  • dodatkowe dwa dyski 7200 rpm na backup

Sprzęt ma ponad 5 lat i zaczyna mi trochę brakować mocy. Niemniej jednak składałem na tym materiały włącznie z instrukcjami obsługi ważącymi blisko 200 stron. Chcesz popatrzeć na inne rzeczy, które spod mojej ręki (tłumaczenie, skład) wyszły? Wejdź sobie na http://www.eizo.pl/materialy-do-pobrania/ i ściągnij choćby „Zarządzanie barwą w praktyce”. :)

 

Co do workstacji z np. NVIDIA Quadro. Znajomy siedzi w montażu wideo. Dziwnym trafem pogrzebanie po necie, zmiana jednego wpisu w pliku konfiguracyjnym do Adobe Premiere i nagle kodowanie na GPU w GeForce zaczęło działać… :)

 

 

Niech autor określi co będzie robione na tej maszynce, wtedy można odpowiednio rozporządzić budżet - ile na LCD, a ile na skrzynkę. A może by tak dual-LCD ?

 

I tutaj się jak najbardziej zgadzam - bez naprawdę konkretnego przedstawienia docelowych zastosowań, to cały wątek jest trochę wróżeniem z fusów.

 

 

ps. Autor wspominał o LCD 10bit - czemu w ogóle się do tego nie odniosłeś ?

 

Pytanie jakie aplikacje z tego rzeczywiście będą korzystać.

 

 

Następnie gdzie w twojej propozycji jest scratch disk ? Widzę SSD na OS i HDD pod MEDIA, a gdzie scratch disk, gdzie export ? Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcia na temat jak PS funkcjonuje. Radzę po oglądać kilka poradników (na stronce Adobe jak się logniesz to znajdziesz odpowiednie informacje - dziś np. był stream o tym jaki sprzęt pod AE/PR sprawdza się najlepiej).

 

O really? :D Zakładając 128/256GB SSD, to coś Ci zacytuję:

„If your startup disk is an SSD, there is no benefit to selecting a different disk for your primary scratch disk. Using the SSD for both your system startup disk and your primary scratch volume performs well. And, it's probably better than using a separate hard disk for scratch.”…

 

Źródło: http://helpx.adobe.com/photoshop/kb/optimize-performance-photoshop-cs4-cs5.html

 

Założenia odnośnie całej konfiguracji zostały jasno przedstawione. Wątkotwórca tutaj nie ma np. ograniczenia co do miejsca - czyli można się nie pitolić z konstrukcją na mini-ITX, tylko użyć normalnej, pełnowymiarowej płyty.

 

Natomiast z tym spacerkiem, czy mam jakiekolwiek pojęcie o tym, jak choćby Photoshop funkcjonuję, to sugerowałbym trochę wyhamować, bo możesz mocno przestrzelić. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oo to sorka - myślałem że kolejny "gimbus" wyskakuje tutaj ze swoimi mądrościami. Myliłem się i zwracam honor  ;)

 

Skład opakowań również w Ai robię - to raczej standard.

 

Ps korzysta z wielowątkowości chociaż by podczas pracy z brushem (jakby nie patrzeć jest to proces renderingu). Również przy obliczaniu wybranych elementów, podczas zapisu (osobny wątek pod każdy save - pomaga przy równoległym zapisie kilku projektów na raz), wszelkie konwersje i kilka innych tematów, o których teraz nie pamiętam.

 

Odnośnie scratch disk - nie wiem co za baran proponuje używanie tego samego dysku co pod OSa - owszem dysk wyrobi z transferami (może), ale chyba zapomniano o najważniejszej wadzie całej technologi SSD - ograniczony czas życia komórek. Takiego SSDka zajechać można bardzo szybko, stąd pod scratch najlepiej stosować oddzielny napęd. No i najważniejsze - mając osobny dysk pod scratch/cache jednak jest wydajniej niż jeden SSD pod OSa i swap  ;)

 

10bit - z tego co mi wiadomo, tylko PS potrafi generować taki obraz. Następnie tylko karty z serii Quadro potrafią taki sygnał (10bit na kolor) "wypluć". GTX niestety tego nie potrafią, przynajmniej pod kontrolą driverów pod Windowsa.

MacPRO wypas ?  ;) Tylko najwyższe modele, czyli dual Xeon za ponad 20tysięcy złotych, reszta to to samo co dobry składak na i7 (4C/8T) - po za tym taki składak po OC będzie nie dość że tańszy to wydajniejszy.

 

 

 

Co do workstacji z np. NVIDIA Quadro. Znajomy siedzi w montażu wideo. Dziwnym trafem pogrzebanie po necie, zmiana jednego wpisu w pliku konfiguracyjnym do Adobe Premiere i nagle kodowanie na GPU w GeForce zaczęło działać…

Odkrycie ameryki normalnie :D Quadro jest pod 10bit i tylko w tym góruje nad zwykłym GTXem - reszta jest bez znaczenia. A co do GPGPU - wersja CC normalnie już hula na zwykłych kartach i nie trzeba się bawić edycję "supported cards.txt".

 

Umieszczanie w projekcie 20 fotek 16 mpix? To o jakim projekcie i pod jaki druk mówimy?

Byle katalog, gdzie zdjęcia zapisywane są w smart obj. - masę mam takich projektów, których średnia waga to 1,5-2,5GB np. obrabiając fotki pod WWW, gdzie nakładam znak wodny, opisy, logo firmowe itd. Wrzucam w taki szkielet kilkadziesiąt fotek produktów i zyskuje na tym ładnych kilkadziesiąt minut, które stracił bym na otwieraniu szkieletu wrzuceniu jednej fotki, zapis, i tak w kółko. Ogólnie zmierzam do tego że jak masz dobry sprzęt, który jest wstanie uciągnąć taki tryb pracy to więcej wykonasz w krótszym czasie, co równa się wyciągnięciu większej stawki zł/godzinę. Po dyskutował bym jeszcze, ale czas mnie goni, a raczej robota ... Pozdrawiam Stelek 


 

ps.

Najlepszy ubaw miałem jakiś czas temu, gdy ktoś ze znajomych podesłał link do jakiegoś benchmarka robionego w Photoshopie (CS4 akurat)

CS4 w porównianu do CS6 to niebo, a ziemia - wykonaj benchamrk pod minimum CS5 - wtedy wynik można poważnie potraktować.

 

Ta Twoja maszynka to nie jest czasem WS od HP : Z"coś tam coś tam" ? Jakiś czasem temu na takim czymś pracowałem - sugeruje się tym RAID0 pod OSa.


Odnośnie mocnego wątka - zgadza się, mocny rdzeń da więcej "przyjemności" od HT, ale mocny rdzeń+HT da tej "przyjemności" jeszcze więcej  ;)

Link to post
Share on other sites

Oo to sorka - myślałem że kolejny "gimbus" wyskakuje tutaj ze swoimi mądrościami. Myliłem się i zwracam honor  ;)

 

No aż tak źle ze mną jeszcze nie jest, żeby się wypowiadać autorytarnie w tematach, w których pojęcie mam średnie lub żadne. ;D

 

 

Skład opakowań również w Ai robię - to raczej standard.

 

Chyba, że pojawiają się takie, w których przydałoby się pomieszczenie trochę większej ilości tekstu. W takich przypadkach, to niejednokrotnie wolę w PS i AI przygotować obiekty do umieszczenia, a same ramki tekstowe produkować już w InDesignie. Niby z jednej strony bardziej upierdliwe, ale jak się pomyśli o możliwości ich stylowania, to lekka ulga się pojawia. :)

 

 

Ps korzysta z wielowątkowości chociaż by podczas pracy z brushem (jakby nie patrzeć jest to proces renderingu). Również przy obliczaniu wybranych elementów, podczas zapisu (osobny wątek pod każdy save - pomaga przy równoległym zapisie kilku projektów na raz), wszelkie konwersje i kilka innych tematów, o których teraz nie pamiętam.

 

To w zasadzie do sprawdzenia, bo AFAIR mocno zależy to już od samych pędzli, z których się korzysta. Obliczanie wybranych elementów? Pytanie: których? :) Nie twierdzę, że Photoshop z kilku wątków nie potrafi skorzystać, natomiast mam pewne wątpliwości, czy 4 rdzenie + HT dadzą rzeczywiście sensowny wzrost wydajności w porównaniu z 4 rdzeniami bez HT, ale wyżej taktowanymi.

 

 

Odnośnie scratch disk - nie wiem co za baran proponuje używanie tego samego dysku co pod OSa - owszem dysk wyrobi z transferami (może), ale chyba zapomniano o najważniejszej wadzie całej technologi SSD - ograniczony czas życia komórek. Takiego SSDka zajechać można bardzo szybko, stąd pod scratch najlepiej stosować oddzielny napęd. No i najważniejsze - mając osobny dysk pod scratch/cache jednak jest wydajniej niż jeden SSD pod OSa i swap  ;)

 

Co do barana proponującego dysk SSD na system plus scratch - samo Adobe o tym pisze. :) Samą różnicę na wydajności, to muszę sobie też jakoś posprawdzać. Przesiadam się właśnie na nowszą konfigurację, leci do niej 256GB Samsung 840 Pro. Wprawdzie maksymalne transfery są poza moim zasięgiem (płyta na P55 z SATA 3 Gbps), ale ciekaw jestem, jak to się będzie zachowywać w sytuacji, w której:

  • scratch i inne cache będą na SSD razem z systemem
  • scratch i inne cache będą na 3 dyskach talerzowych w RAID5

 

10bit - z tego co mi wiadomo, tylko PS potrafi generować taki obraz. Następnie tylko karty z serii Quadro potrafią taki sygnał (10bit na kolor) "wypluć". GTX niestety tego nie potrafią, przynajmniej pod kontrolą driverów pod Windowsa.

 

Wydaje mi się, że jest to chyba też ograniczone BIOSem karty. Ale aż tak bardzo się nie wgryzałem - nie było na razie potrzeby. :)

 

 

MacPRO wypas ?  ;) Tylko najwyższe modele, czyli dual Xeon za ponad 20tysięcy złotych, reszta to to samo co dobry składak na i7 (4C/8T) - po za tym taki składak po OC będzie nie dość że tańszy to wydajniejszy.

 

Nie wiedziałeś? Cud miód i orzeszki. Spytaj się na MyApple.pl… ;)

 

 

Odkrycie ameryki normalnie :D Quadro jest pod 10bit i tylko w tym góruje nad zwykłym GTXem - reszta jest bez znaczenia. A co do GPGPU - wersja CC normalnie już hula na zwykłych kartach i nie trzeba się bawić edycję "supported cards.txt".

 

Pytanie natomiast, co ciekawego spartolili w CC. Na razie jestem przy CS6 i potrzeby rzucania się na CC nie odczuwam. :)

 

 

Byle katalog, gdzie zdjęcia zapisywane są w smart obj. - masę mam takich projektów, których średnia waga to 1,5-2,5GB np. obrabiając fotki pod WWW, gdzie nakładam znak wodny, opisy, logo firmowe itd. Wrzucam w taki szkielet kilkadziesiąt fotek produktów i zyskuje na tym ładnych kilkadziesiąt minut, które stracił bym na otwieraniu szkieletu wrzuceniu jednej fotki, zapis, i tak w kółko. Ogólnie zmierzam do tego że jak masz dobry sprzęt, który jest wstanie uciągnąć taki tryb pracy to więcej wykonasz w krótszym czasie, co równa się wyciągnięciu większej stawki zł/godzinę. Po dyskutował bym jeszcze, ale czas mnie goni, a raczej robota ...

 

Trochę inne rzeczy najwyraźniej robię. U mnie folder z linkowanymi w projekcie grafikami owszem, te swoje 1,5-2,5GB waży, ale hurtowa obróbka jednak trafia się rzadko. Owszem, wewnątrz projektu w InDesignie niejednokrotnie robię sobie biblioteki jakichś symboli - ale nie są to specjalnie wielkie pliki, raczej ich ilość potrafi dać popalić. :D

 

SmartObject w Shopie są fajne, ale trafia mnie, że trochę to jednak ograniczone w stosunku do linkowanych plików w AI czy ID. Brakuje mi możliwości automatycznego odświeżenia takiego obiektu, jeżeli zmieniła się zwartość jego źródła.

Zresztą - takich kwiatków jest więcej. Ta sama wersja pakietu, w InDesignie sobie możesz sobie wybrać, które warstwy z PSD mają być użyte, ale już Illustrator pod tym względem ma Cię głęboko w płetwie. :(

 

 

ps.

CS4 w porównianu do CS6 to niebo, a ziemia - wykonaj benchamrk pod minimum CS5 - wtedy wynik można poważnie potraktować.

 

Na tamtą chwilę CS5 jeszcze nie było, albo był jakąś betą. Dlatego poszło w tej, a nie innej wersji. :D

 

 

 

Ta Twoja maszynka to nie jest czasem WS od HP : Z"coś tam coś tam" ? Jakiś czasem temu na takim czymś pracowałem - sugeruje się tym RAID0 pod OSa.

 

Nope. Całkowicie prywatnie i tymi ręcami poskładany zestaw. :)

 

 

Odnośnie mocnego wątka - zgadza się, mocny rdzeń da więcej "przyjemności" od HT, ale mocny rdzeń+HT da tej "przyjemności" jeszcze więcej  ;)

 

Pożyję zobaczę. :D Może jak czasu starczy i jakąś sensowną procedurę testową sobie zmajstruję, to sprawdzę, jakie różnice są między i7 860 z włączonym i wyłączonym HT. :)

Link to post
Share on other sites
ciekaw jestem, jak to się będzie zachowywać w sytuacji, w której: scratch i inne cache będą na SSD razem z systemem scratch i inne cache będą na 3 dyskach talerzowych w RAID5

A jak myślisz ??  Czas dostępu do danych na RAID5, a czas dostępu do danych na SSD.

Jeszcze raz - SSD posiadają ograniczoną ilość zapisu - używanie tego samego dysku pod swap i OSa = zajechanie dysku w szybkim czasie, stąd do tego typu pracy zalecany jest osobny dysk. Poczytaj na ten temat co nie co bo widzę że nie masz pojęcia o tym jak dzielić dane pod PS, jakie dyski używać itd.

Jak chcesz sprawdzić to walnij batcha na 1000 fotek z różnymi filtrami itp. 

 

Pożyję zobaczę. Może jak czasu starczy i jakąś sensowną procedurę testową sobie zmajstruję, to sprawdzę, jakie różnice są między i7 860 z włączonym i wyłączonym HT.

Sprawdź to na aktualnym sprzęcie,a nie na maszynie 4 generacje w tył  ;)

 

 

Wydaje mi się, że jest to chyba też ograniczone BIOSem karty

Z naciskiem na "wydaje mi się"  ;)

 

 

Nie twierdzę, że Photoshop z kilku wątków nie potrafi skorzystać, natomiast mam pewne wątpliwości, czy 4 rdzenie + HT dadzą rzeczywiście sensowny wzrost wydajności w porównaniu z 4 rdzeniami bez HT, ale wyżej taktowanymi.

Przeczytaj co napisałeś i się zastanów nad tym - ogólnie wszystko zależy od tego co robisz w tym PSie - napytanie co lepsze do PSa i5 czy i7 każdy kto co nie co siedzi w temacie odpowie i7. Zresztą sprawdź sobie co jest polecane i ile będzie zestawów na i5, a ile na i7. Następnie popatrz na jakich maszynkach pracują konkretne agencje itp. Niestety, ale w tym segmencie nie miejsca na kompromisy - jeżeli coś daje choćby 10% wzrost to należy tego używać. 

Tutaj masz pierwszy lepszy poradnik odnośnie maszynki pod PSa - miłej lektury  ;) Cytacik odnośnie tego samego dysku pod OS i scratch disk :

"If you allow both Photoshop and Windows to use the same hard drive for virtual memory you can run into dramatic slowdowns surprisingly quickly. If you create a few layers in Photoshop on top of your 100Mb file, you will notice that the file size in Photoshop goes up rapidly - it's not uncommon for a fairly simple file edit to result in a 1GB+ file. If Photoshop has to page some of this out to disk, and Windows also feels it is running out of room at the same time, Windows and Photoshop will thrash back and forth if they're using the same disk and your system will crawl to a halt. So it is critical that the Photoshop Scratch and Windows Page disk be different disks."

 

Tutaj co nie co na temat "HT" :

"Hyperthreading's benefits vary with the operation. But in some cases it offers twice the performance compared to running without it.

Even with DRAM being the bottleneck, hyperthreading allows a few more calculations to proceed than without. And on the i7, you need hyperthreading to make the best use of the available system bandwidth.

 

Yes, I'd get the i7 chips and keep hyperthreading on."

Ogólnie to dopadnij sprzęt mniej więcej taki jak mam w stopce i na nim testuj różnice - testy SSDka na SATAII można sobie o kant ...rozbić, podobnie testy i7, którą obecne i5 potrafią zjeść na śniadanie, następnie pamięci, GPU - bez dostępu do odpowiedniego sprzętu nic nie zdziałasz i radził bm w takiej sytuacji sugerować się tym co piszą na necie profesjonaliści, a nie podpierać się nic niewartymi własnymi testami.

Zainwestuj trochę w sprzęt, bo on ma zarabiać (pośrednio) - w grafice jest tak że trochę tego grosza można zarobić, więc nie ma co żałować na porządne podzespoły z górnej półki - przynajmniej ja to tak widzę. Oczywiście wszystko z głową, bo PS też ma swoje granice jeżeli chodzi o zasoby - taki dual Xeon wcale boosta nie daje i dla przykładu podkręcony i7 4930K lepiej wypada w testach i w prawdziwej pracy od 24wątkowego potwora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...