Skocz do zawartości

Bluescreen po "starting win" - win 7, nowy sprzęt


Recommended Posts

Witam,

Zakupiłam dosłownie chwilę temu sprzęt na morele i tam też był składany.

Poinstalowałam sterowniki programem Driver Easy. Wszystko działało dobrze, aż do dziś, gdy grałam  w Starcrafta i pojawił się na ułamek sekundy bluescreen a potem ekran zrobił się czarny.

 

Przy restarcie pojawia się okno "starting windows", a po nim na sekundę znowu bluescreen i czarny ekran.

 

Zrobiłam:

- zeskanowałam dysk CHKDSK - brak błędów

- pozmieniałam sata controller mode - na wszystkie możliwe sposoby - ide ahci raid [to była jedyna podpowiedź na innych forach] - bez skutku, cały czas ten sam problem

- oczywiście próbowałam naprawić przez standardowe narzędzie windows - bez skutku

- na koniec zrobiłam format i zainstalowałam na nowo Windowsa - załadował się, zainstalowałam sterowniki do msi i znowu wywaliło przy restarcie screena....

 

Windows 7 - zainstalowany na SSD

 

Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
ASRock Z87 EXTREME4, Z87
Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24)
Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm
8level PCI Wireless N300
Zalman Z9 PLUS
SilentiumPC Fera 2
Be Quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze BN224
MSI Radeon R9 290 4GB DDR5

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc...

 

edit: zapomniałam o screenie:

http://obrazki.elektroda.pl/7761666400_1328030175.jpg

 

edit2

rbx6.png

e35l.png

Edytowane przez lady_eboshi
Link to post
Share on other sites

HdTune - SMART dysku i error scan na początek


Masz zainstalowane wszelkie najnowsze sterowniki do płyty głównej - chipset, kontrolery itp ze strony producenta płyty?

 

Dysk co prawda nie ma jeszcze bad sectorów ale relokacje już tak - jeśli to jest nowy sprzęt to ten dysk od razy słałbym na gwarancję. U mnie jak dysk twardy systemowy zaczął szwankować miałem całą masę takich błędów o kodzie 0x7b i losowe wysypywanie się Windowsa - także wskazywałbym na dysk. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Niestety mam wrażenie, że to właśnie dotyczy jakiegoś sterownika, bo po samej instalacji windowsa było dobrze.

Wydaje mi się, że dzieje się to po instalacji sterowników do karty graficznej.. ale zupełnie nie mam pomysłu dlaczego miałoby się tak dziać...

Jestem już po 3 reinstalacji.. za chwilę potwierdzę, czy aby na pewno chodzi o to, że się wywala po zainstalowaniu AMD

Edytowane przez lady_eboshi
Link to post
Share on other sites

Błąd który Cię nęka jest związany z dyskiem twardym - więc jeśli sterowniki to z tego co widzę do Twojej płyty to spróbuj ściągnąć i zainstalować ze strony producenta ASMedia SATA3 Driver i Intel Rapid Storage Driver. Sprawdź po instalacji czy masz włączoną opcję Intel Rapid Storage w BIOSie.

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

właśnie zrobiłam test i potwierdziłam, że błąd pojawia mi się po instalacji sterowników AMD - Catalyst.....

nie za bardzo rozumiem tę sytuację, dlaczego sterowniki mi to wywalają...

zainstaluję zgodnie z radą, tylko że w Biosie nie mam Intel Rapid Storage, z podobnej nazwy mam Intel Rapid Technology - to to samo?


Nie do końca ogarniam co się stało, ale tym razem restore windows zadziałało i udało się uruchomić komputer...

Jedyne co zmieniłam to włączyłam wspomniane wyżej Intel Rapid Technology

Warren1987 Bardzo dziękuję za pomoc

 

Można zamknąć.

 

EDIT:

Zapomniałam, że Windows mi się przywrócił do poprzedniego stanu.

Ewidentnie błąd pojawia mi się po zainstaowaniu sterowników do karty graficznej! ;/

zgrywałam już ze strony i z dołączonej płyty.

 

BARDZO proszę o pomoc, bo komputer kupiłam do gier, a teraz nie mogę nic włączyć ;[[

Edytowane przez lady_eboshi
Link to post
Share on other sites

Sytuacja na prawdę dziwna zeby Catalyst powodował takie anomalie- napisz jaką wersje sterowników zainstalowałaś? 13.12 (wskazana) czy 14.1? W jakim dokładnie momencie komputer crashuje i czy to jest cały czas ten sam błąd? Jest w BIOSie przełączony wybór karty graficznej tylko na PCI Express?

Link to post
Share on other sites

wersja 13.12

ale 14.1 też próbowałam i efekt był taki sam...

Pjawia się zaraz po ekranie "starting windows"

tak, w Biosie jest PCI Express...

 

EDIT:

Cóż... problem ewidentnie dotyczy dysku ssd w połączeniu ze sterownikami karty graficznej ;///

zainstalowałam Windowsa na HDD, nie na SSD i wgałam sterowniki.. problem nie występuje.

 

Czy ktoś ma jakieś sugestie do rozwiązania tej sytuacji? Jednak wolałabym mieć win na SSD ;/

 

EDIT 2:

Na HDD się uruchomił system po instalacji sterowników, ale po włączeniu starcrafta znowu poleciało wszystko i na tym dysku też...

 

Czy ktokolwiek jest mi w stanie pomóc?? :(

Nikt? :(

upp...

Edytowane przez lady_eboshi
Link to post
Share on other sites

Widzę, żę instalowałaś na HDD i na SSD windowsa, i na HDD było lepiej... Moja propozycja jest taka, żeby odpiąć SSD, zostawić tylko HDD, zainstalować system, sterowniki i zobaczyć czy bez podpiętego SSD problem występuje.

 

 

Wersja Biosu płyty głównej aktualna?

Link to post
Share on other sites

Tak, próbowałam już na samym hdd...

Mam wrażenie, że próbowałam już wszystkiego. Starcraft był na ssd, ale teraz nie jestem w stanie nawet doprowadzić do sytuacji, żeby się komp po instalacji tych sterów uruchomił.

Wersje biosu też zaktualizowałam ...

 

W czwartek wpadnie znajomy zerknąć, ale faktycznie dużo wskazuje na to, że to jednak problem ze sprzętem. Do morele też już napisałam, czekam na odpowiedź.

 

Dziękuję za pomoc. Napiszę, jeżeli cokolwiek uda mi sie ustalić.

Link to post
Share on other sites

Ja bym obstawial jednak problem z tym SSD. Mialas na nim i system i Starcrafta, najpierw wywalalo gre a potem nie moglas wejsc do Windowsa. Nie wiem jak z tym HDD ale jesli ladowal z niego Windowsa a gra byla na SDD to sila rzeczy gre musialo wywalic. Predzej bede wierzyc ze oba dyski dostalas walniete niz ze sterowniki Catalysta posypaly Ci system. Daj znac jak sie to skonczy bo sprawa z tym kompem wyglada na prawde dziwnie.

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, żeby problem leżał po stronie SSD jak na początku mi się wydawało, bo teraz już od kilku (kilkunastu) instalacji mam podłączony tylko hdd.

 

obstawiam kilka możliwości:

- popsuta karta

- popsuta płyta główna

- coś źle ustawiam w biosie

- płyta z kartą nie współpracują

- zintegrowana karta "gryzie się" z kartą zewnętrzną

- za słaby zasilacz

 

Ponieważ poległam we własnej weryfikacji i sprawdzania całej masy konfiguracji, poprosiłam o pomoc kolegów i komp będzie teraz wędrował...

Jeżeli któryś znajdzie przyczynę, na pewno napiszę....

Trzymajcie kciuki!

Edytowane przez lady_eboshi
Link to post
Share on other sites

hmm co do zasilacza to raczej nie ponieważ mówisz że ci go w morelach składali raczej nie dali by zasłabego co do integry z grafiką nie mogą się gryźć jeżeli włożysz kartę do slotu integra się automatycznie wyłącza płyta jeżeli ma tylko pci expres musi współpracować  co do popsutej karty no to może być to próbowałaś wyciągnąć kartę i popracować na zintegrowanej ? jeżeli nie to spróbuj 

Link to post
Share on other sites

był znajomy, udało mu się doprowadzić poprzez instalację/deinstalację różnych wersji sterowników do tego, że komputer zaczął się uruchamiać.
powiedział, że blue screen pojawiał się z powodu błędnie przestawionego IDE i AHCI i że tak jak zainstaluję windowsa tak powinnam potem uruchamiać komp.
W każdym razie uruchamiało się, uruchamiało, włączyłam starcrafta, pograłam 30 min i ekran znowu zrobił się czarny...
ale się uruchomił po restarcie...
podziałał 15 min i gdy nie robiłam nic szczególnego (łaziłam po necie) znowu zrobił się czarny i już się nie uruchamia.
Po "starting windows" robi się czarny....

Czytałam trochę na zagranicznych forach o tym problemie - dużo ludzi pisze, że to wina sterowników, i że AMD nie potrafi sobie z tym poradzić...

Chyba zostaje już tylko RMA....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...