Skocz do zawartości

Składam nowy komputer do 3000 zł z monitorem


Recommended Posts

Witam!

Składam nowy komputer do 3000 zł, ceny wolę nie naciągać. W cenie ma się zmieścić: monitor, system i oczywiście jednostka centralna :-)

 

-Zastosowanie komputera : gry, praca, multimedia... 

 

-Maksymalna kwota : do 3000 zł, wolę nie naciągać

 

-Których części potrzebuję : właściwie wszystkich :-) + monitor i system

 

-Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie

 

-Rozdzielczość mojego monitora : nie posiadam monitora, chcę na niego przeznaczyć do 400zł najlepiej 22"

 

-Specjalne wymagania : Chodzi mi również o to, żeby komputer podczas podstawowych czynności działał bez żadnych zastrzeżeń. Kultura pracy nie jest dla mnie tak ważna jak wydajność.

  • Procesor: min. 4 rdzenie Intel Core i5 lub i7 (ivy Bridge?) cena:800- 900zł
  • Płyta główna: cena: 300- 400zł
  • Karta graficzna: najlepiej 2 GB RAM cena 600- 700zł
  • Twardy dysk: 1 TB cena: 300zł
  • RAM: łącznie 8 GB cena: 150- 200zł
  • Obudowa: jak najwięcej wentylatorów, dość przewiewna i ogólnie to co w obudowach jest ważne... cena: 100- 200zł
  • Układ chłodzenia: nie chcę żeby komp mi się spalił :-D, czyli wydajny i tak jak mówiłem kultura pracy nie jest dla mnie tak ważna, cena 100- 200zł
  • System: windows 7 do tego przydałby się office
  • Napęd optyczny: jedyne wymaganie to niska cena
  • Zasilacz: cena: 200zł

 

 

-Części z poprzedniego komputera : brak

 

-Własna propozycja zestawu :

  • Procesor: Intel Core i5 3570K
  • Płyta główna: msi Z77A- GD55 lub msi Z77A- G43
  • Karta graficzna: i tu mam spory problem...
  • RAM: A-Data XPG Gaming Series ( 2X 4GB)
  • Obudowa: Zalman Z9 Plus

 

 Proszę was zatem drodzy forumowicze o radę i uczciwą krytykę. Wybierając proponowanie przeze mnie części kierowałem się głownie testami Benchmark, a niektóre z nich są dość stare ( testy), a o ile wam wiadomo komputery w tych czasach starzeją się bardzo szybko :-).

 

Link to post
Share on other sites

Ograniczanie limitu na poszczególne podzespoły jest dziwne/nierozsądne.

 

 

 

 

właściwie wszystkich :-) + monitor i system

 

 

Monitor i system mają się zmieścić w tych 3k ?

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Muszę przyznać że masz naprawdę duże wymagania w stosunku do budżetu.

 

Ode mnie taki ZESTAW

 

Otrzymujesz tutaj 4 rdzeniowy procesor wraz z solidną płyta - dwie kości UEFI, komplet wyjść audio. 4GB RAM o standardowym opóźnieniu, w przyszłości dołożysz drugą kość. Szybki i niezawodny dysk. Co do GPU naprawdę ciężko jest włożyć coś lepszego w tym budżecie, aczkolwiek ta karta jest wystarczająca. Mocny zasilacz z dobrą linia 12V oraz przewiewna obudowa. Co do monitora to pozwolę na cytat z jednego wątku:

 

 

 

 Model GW2265HM ma trochę niższy kontrast i węższe kąty widzenia, ale za to podświetlenie o wysokiej częstotliwości(tzw. PWM-free / flicker free) które docenią osoby wrażliwe na podświetlenia sterowane tradycyjnym PWM. 

 

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...