Skocz do zawartości

Czy warto kupić kartę dźwiękową do mojego sprzętu


Recommended Posts

Witam zastanawiam się czy do mojego sprzętu opłaca się kupować kartę dźwiękową. Audiofilem nie jestem ale lubię jak dźwięki są czyste, wyraźne oraz bas jest bez skazy:) tylko nie wiem czy na posiadanym sprzęcie odczuje jakąkolwiek róźnicę w grach i muzyce. Moja integra to Realtek ALC892

 

Głośniki: Logitech Z4

Słuchawki numer jeden: Creative Fatali1ty

Słuchawki numer dwa: Turtle Beach Ear Force x12 z wbudowanym wzmacniaczem z nich korzystam najczęsciej 

 

Myslałem o czymś tanim jak Xonar DX no i koniecznie na PCI tak żeby nie kolidowało z kartą graficzną. Proszę o poradę

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do takich plastikowych pierdziawek nie ma sensu kupować dedykowanej dźwiękówki. Nie usłyszysz różnicy.

Dziekuje, o to właśnie mi chodziło ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z dedykowaną kartą dźwiękową, więc sobie chyba odpuszczę w takim wypadku

Link to post
Share on other sites

Odpuściłbym sobie słuchawki 5.1. Przyznaję- nie miałem z takowymi do czynienia, jednakże na "chłopski rozum" uzyskanie efektu 5.1 w nawet najdroższych słuchawkach, które przecież najczęściej posiadają 2 głośniczki jest z mojego punktu widzenia niemożliwe i nawet jak "coś" się uda to będzie bardzo dalekie od ideału. Naturalnie tak jak Nowaj odsyłam do naszych Ekspertów audio- panowie w razie "w" poprawcie mnie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słuchawki 5.1 to pic na wodę. Nie da się na tym uzyskać zadowalających efektów.

Poza tym dźwięk pozyccjonuje się przy użyciu dwóch uszu a co za tym idzie potrzebne są dwa przetworniki - głośniki w słuchawkach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem ze jednak kupie tego xonara dg kosztuje on u mnie 20 euro a dla porównania paczka papierosów prawie dychę a w późniejszym czasie pomyśle o jakiś dobrych sluchawkach, wiem ze powinienem zrobić odwrotnie ale cóż :) decyzje opieram na tym ze właśnie czytałem o tym pozycjonowaniu ze jest ono lepsze np. W grach typu bf4 pomijając jakość na tańszych sluchawkach. No i również borykam sie z problemem "pisków" czy to w słuchawkach czy na głosnikach podczas przewijania stron dla przykładu czytałem że karta dedykowana powinna rozwiązać ten problem.

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...