Skocz do zawartości

MSI R9 270X 2GB - sprawna ale czy na pewno?


Recommended Posts

Witajcie.

 

Jak może niektórzy wiedzą zakupiłem ową kartę i niestety rozczarowałem się boleśnie - karta nie wyświetlała obrazu, system jej nie wykrywał. Wysłałem ją na reklamację do Agito. Wszystko załatwili dosyć sprawnie i szybko i dzisiaj dostałem nową kartą. Podłączyłem ją i... myślałem że zejdę na miejscu.

TO SAMO!!!. Identyczne objawy co poprzednia - brak sygnału, w systemie jej nie ma, wentylatory ruszają i na chwilę się zatrzymują. W końcu po kilkunastu próbach karta zaskoczyła i niby działa ale wtedy też tak było.

 

Moje pytanie jest takie czy problem leży po stronie tych kart czy jednak problem jest bardziej złożony i tkwi raczej w moim kompie. Dodam też zaktualizowałem nawet BIOS na płycie głównej myśląc że przyniesie on wybawienie. 

 

Nie chcę po prostu za każdym razem jak włączam komputer zastanawiać się czy karta ruszy czy nie - bo to nie jest normalna sytuacja.

 

Mój sprzęt w sygnaturze. Za wszelkie rady i sugestie z góry dziękuję.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Złącze na pewno sprawne bo obecnie karta chodzi więc to odpada.

 

Co do BIOSU to były przywracane ustawienia fabryczne w międzyczasie więc to raczej też nie to. Ogólnie karta wydaje się być sprawna bo jednak w końcu działa - pytanie tylko czemu nie za każdym razem się załącza?

 

Pytanie też odnośnie chłodzenia karty - czemu wentylatory ruszają po czym zatrzymują się po włączeniu komputera - to normalny objaw czy jednak coś jest na rzeczy?

Link to post
Share on other sites

Podłączyłeś wszytko tak jak należy? chodzi mnie o dodatkowe zasilanie bodajże ta karta ma jeden 6 pin

 

Czasem się zdarza, że można zapomnieć o podłączeniu tego dodatkowego zasilania.

 

Większość kart ati ma też taką funkcje , że obniża taktowanie i napięcie na rdzeniu to jeszcze wyłączą wentylatory - nie pamiętam jak ta się funkcja nazywa. 

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

Zero Core

 

Główną nowością w dziedzinie zużycia energii jest funkcja Zero Core Power. Radeon HD 7970 jest zdolny do przejścia w tryb zerowego poboru mocy, zwanego przez producenta głębokim spoczynkiem (ang. Long Idle). Polega on na tym, że jeżeli użytkownik jest z dala od komputera, ekran po jakimś czasie wygasza się, wentylator na karcie przestaje się kręcić, a układ graficzny przechodzi w tryb minimalnej aktywności, co oznacza zapotrzebowanie rzędu 3 W. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy patrzyłeś na kartę graficzną, a dokładnie pisząc na jej złącze pci-e,  bo lubią czasem dać "magiczną" folie. 

 

Ps. to na jakim etapie jest teraz problem? sygnał jest ale masz problem z zainstalowaniem sterowników?  

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

ta płyta powinna mieć drugie wejście pci e 16 4. Spróboj podmienic.

 

Tylko to drugie złącze zaś nie jest pełnym PCI-E przeznaczonym do kart graficznych.

Link to post
Share on other sites

Od paru dni karta działa bez problemu więc można uznać że jest sprawna. Jednak zagadka co do początkowych problemów pozostaje nierozwiązana... 

 

Myślę że jednak temat spokojnie zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...