Skocz do zawartości

Nokia Lumia 720, zasięg


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, 

Jest  to mój pierwszy temat na forum także, mam nadzieję się nie spalić na wejściu.

Chcę zmienić telefon z  Xperi P który mnie bardzo zawiódł swoim zasięgiem.

 

Mam dwa pytania dotyczące dwuch smartfonw lumia 720 i 920.

Pierwsze pytanie tyczone jest 720-ki, a miaowicie jakiej jakości jest zasięg sugerowany oczami posiadaczy tych telefonów a, nie osób znających go tylko ekranu komputera.

 

Drugie pytanie pojawia się w przypadku negatywnej przez was oceny zasięgu 720-ki. Czy jest sen kupować używaną lumię 920. Czy po zakupie takiej używki jest duże prawdopodobieństwo zepsucia się takiego telefonu, wiem że to tylko czysta spekulacja i gdybanie  ale, czy waszym zdaniem warto?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję że, poprzez to forum podejmę właściwą deczyzję, pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o zasięg 920 jest ok..smartfon jest bardzo fajny, system smiga elegancko. Moja żona ma lumie 925 bebechy te same co 920 więc mogę potwierdzić, że wszystko działa jak należy. Nie powinna sie psuć jest to bardzo solidny telefon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam L720 od ponad pół roku a L920 prawie dwa miesiące - nie miałem problemów z zasięgiem. Orange z T-Mobile - obecnie modernizuje sieć i to jest często przyczyna problemów.

 

W Lumii 920 zdarza się usterka polegająca na niedokładnym montażu wtyku anteny - ale powoduje to, że prawaie zawsze mamy problemy z zasięgem - podlega to reklamacji i Nokia naprawia to w ramach Gwarancji - jest to typowa usterka a nie reguła.

 

Ogólnie Lumia 720 jak i L920 mają obudowę typu Unibody wykonaną z Poliwęglanu - co generalnie poprawia zasięg w stosunku do telefonów z wymienna obudową czy z obudową z metalu.

 

U mnie w pokoju mam dość słaby zasięg zarówno L720 jak i L920 radza sobie bardzo dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tabalan - moze trafiłeś na egzamplaż wadliwy, z tym nieszczęsnym gniazdem antenowym.

 

Wiele zależy od miejsca - generalnie Lumia ma raczej dobry zasięg - nie uruchamiałem trybu diagnostycznego i nie mieżyłem sygnału - obserwuję "kreski" :) L720 i L920 zawsze miały o jedną więcej niż "metalowy" HTC.

 

Ja oceniam zasięg Lumii bardzo dobrze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

jakiej jakości jest zasięg sugerowany oczami posiadaczy tych telefonów
generalnie Nokia szybko łapie fixa na anteny jak i GPS - mówię z praktyki (wcześniej i w międzyczasie miałem iPhone 5, SGS3, SGN, sk17i, Asus A68 itp...). Łapie mi zasięg w miejscach w których SGS3 i SGN nie potrafiły (nie porównywałem z iPhone 5 akurat tej kwestii)

Ciekawostka jest taka (porównywałem), że ze wszystkich fonów jakie miałem w ręku to właśnie 920-tka najszybciej łapie fixa na GPS - max 5sek!!! (w tym samym miejscu SGS3 nie mógł 3min znaleźć, po tym czasie dałem sobie spokój - testowałem w pokoju u mnie w domu - fony leżały obok siebie

 

 

 

 

w przypadku negatywnej przez was oceny zasięgu 720-ki
taki sam zasięg ma jak 920 - sprawdzone - ja mam 920, moja żona 720.

 

 

 

Czy jest sen kupować używaną lumię 920. Czy po zakupie takiej używki jest duże prawdopodobieństwo zepsucia się takiego telefonu, wiem że to tylko czysta spekulacja i gdybanie  ale, czy waszym zdaniem warto?
co byś używanego nie kupował to zawsze jest to czysta loteria - czasami kupisz nówkę i zdarzy się z jakąś wadą fabryczną... tylko że wtedy masz gwarancję.

 

Zerknij tutaj - znajdziesz tu większość informacji o Nokia Lumia -> http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/

 

Pozdrawiam.

(masz więcej pytań to wal)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 920 podobnie jak pozostałe Lumie z WP8 - "odbiera" dwa :) systemy nawigacji - "Hamerykański" :) GPS- NAVSTAR oraz "Sowiecki"  GLONASS.

 

Szybkosć łapania "fix'a" oraz dokładnośc zależy (po za samym odbiornikiem) od widocznosci satelit systemu - dwa systemy oznaczją znacznie lepszą widoczność. Tutaj Lumia jest w ścisłej czołówce - jeśli chodzi o dokładnośc i szykość. Mam profesjonalny, "wyprawowy" sprzęt Garmina - i Lumia nie ma się czego wstydzić, jak na sprzęt bez zawnętrznej anteny jest naprawdę świetna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po waszych wypowiedziach już w 100% ufam zasęgowi Noki, jeden  problem z głowy  ;)

 

Po przeczytaniu  zestawienia modeli Noki kolegi ArioX, pojawił mi się w głowie totalny mętlik, co do wyboru konkretnego modelu Lumi.

Zacząłem się zastanawiać czemu mam kupować nie tanią 920-kę skoro jest 820-ka, lub czemu 820-kę skoro do płynnego działania systemu wystarczy 720-ka z 512mb Ram.

 

Dalszy wybór modelu będzie na pewno zależny od ceny, ceny która wyniesie mnie 700, max 720 zł, także wchodzę na allegro i rozpoczynam węszenie :D  Będę wdzięczny za wasze sugestie wyróżniające jeden konkretny model bez przepłacenia za przykładowo slot karty pamięci czy wymienną baterię, bo na tym mi nie zależy.

 

Bardzo wszystkim dziękuję za dyskusję podjętą w temacie za co odwdzięczam się punktem :)

Link to post
Share on other sites

L720 to koń roboczy - długo działa, idealny dla ludzi, którzy dzwonią, SMS'ują i używają nawigacji, czasem internet czy "lekka" gra. 

L820 - to L720 w wersji Turbo :) wydajniejsza, ekram Amoled - idealna dla tych, którzy grają w bardziej zaawansowane gry, są bardziej rozrywkowi

 

Lumia 720 i Lumia 820  - to wyzsza średnia półka, diw strony tej samej monety.

 

Wybór sprowadza się do tego czy gramy i w co? Czy będziemy intensywnie używac multimediów czy nie.

 

Głównie dzwonisz i zależy Ci na czasie pracy? Lumia 720 jest dla ciebie. Grasz, dużo siedzisz w internecie, ogladasz filmy i ogólnie duzo czasu spędzasz na rozrywce? Lumia 820 jest dla ciebie.

 

Lumia 920  to jest topowy model (pomijam fotograficzną L1020) - ma doskonały aparat, jakosć wykonania, ma wbudowane Ładowanie Indukcyjne. Duzy 4.5 calowy ekran (L720 i L829 mają 4.3 cala) większa rozdzielczośc niz L720 i L820.

 

L720 jest płynna - do normalnego używania 512MB RAM wystarczy, ale jak otworzysz 8 zakładek w przegladarce to L720 ma problemy a L820 czy L920 nie.

 

Lumię 720 należy brac pod uwagę gdy najważnijszy jest czas pracy, chcemy głównie dzwonić. Jelsi chcemy tez grać i używac telefonu bardziej "multimedialnie" to L829 jest lepsza. Zas Lumia 920 to wysza pólka niz L720 czy L820.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, mój dylemat sprowadza się do dwóch modeli które mi fajnie porównałes .Cżęsto korzystam z internetu lubię też czasem pograć i pooglądać jakiś krótki filmik, także prawdopodobnie wybiorę 820-tkę tylko muszę coś znaleźć w cenie mojego budżetu.

Edytowane przez forumex
Link to post
Share on other sites

Według mnie lepszą opcją będzie Ativ S - większy ekran będzie znacznym udogodnieniem przy przeglądaniu internetu/oglądaniu filmów. W dodatku dosyć pojemna bateria (2300 mAh, L820 ma 1650, L920 2000), dobre podzespoły (jak L820/L920), przy bezczynności w przeciwieństwie do L920 nie zżera sporo baterii. Cenowo nieznacznie drożej niż L820.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem i kupiłem http://allegro.pl/nokia-lumia-820-black-windows-phone-8-i3950555576.html za nawet fajną cenę. W stanie technicznym i wizualnym jaki mi odpowiada, przynajmniej tak zapewnia właściciel.

Po otrzymaniu telefonu w moje ręce będę mial za pewne pare pytań które "jeżeli mogę" zadam na Pw.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za przydatne rady dzięki którym wyłoniłem odpowiedni model, Pozdrawiam :)

Temat może zostać zamknięty.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...