Skocz do zawartości

Unigine Heaven 4.0 - czarny ekran po oc


Recommended Posts

Witam mam problem z moim Asusem gtx 760 po podkreceniu w benchmarku Unigine Heaven 4.0 robi sie czarny ekran i po dwóch sekundach obraz wraca i benchmark jedzie dalej ale już z obnizonymi zegarami do stockowych.

 

Core clock:1006mhz

Boost clock:1072mhz(1163mhz realnie)

Vram:6008mhz

 

Po OC:

Boost clock: 1175mhz(1254mhz realnie)

Vram: 6600mhz

 

Dodam też że wyższe napięcie, power limit nic nie dają.Ale do sedna:

 

Bf4 - 10 godzin grania single/multi z przerwami zero problemów.

Grid 2 - 2 godziny grania zero problemów

Unigine Valley 1.0 - 2 godziny zero problemów

3dmark 11 - kilka razy zero problemów

Poprostu wszystkie gry jakie mam działają bez zarzutu, brak artefaktów, karta monitorowana nie przekracza 72c po 2 godzinach grania w bf4

 

Na końcu dodam ze karta działa po podniesieniu napięcia na 1210/6900 tylko uznałem ze oc które podałem wcześniej mnie zadowala i nie muszę jej katować na maksa bo dużego przyrostu wydajności juz nie ma tylko ten nieszczęsny heaven im większe oc tym szybciej sie to dzieje - robi sie czarny ekran i po chwili benchmark pracuje dalej ale juz na stockowych zegarach - i teraz sam nie wiem czy oc jest nie stabilne czy ten heaven sprawia takie problemy. Proszę o poradę

Link to post
Share on other sites

Benchmark Unigine Heaven 4.0 to nie to samo co gry.

Nie wytrzymują sterowniki. Przywracają kartę do ustawień fabrycznych. Pomaga tylko zwiększenie napięcia karty, lub obniżenie podkręcania. Zapewne pokazuje się okienko (już nie pamiętam dokładnie treści) że sterownik odzyskał sprawność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Benchmark Unigine Heaven 4.0 to nie to samo co gry.

Nie wytrzymują sterowniki

Tak Wlasnie sprawdziłem po zwinieciu szybko do paska pojawia sie komunikat "sterownik przestał działać ale odzyskach sprawność"

Czyli jeżeli gry działają to mam sie tym nie przejmować?

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem ze napięcie mimo ustawienia na 1.212 cały czas jest maksymalnie 1.200 czy to asus gpu tweak,lub evga precision, w msi w ogóle sie nie da mimo odchaczenia odpowiedniej opcji. Co jest grane? Jak sobie z tym poradzić aby zmusić karte do 1.212

Edit: w asus gpu tweak maxymalne tdp pokazuje 88% co tez mi sie wydaje dziwne

Link to post
Share on other sites

W biosie karty masz ograniczenia do 1.2 i nic na to nie poradzisz. Musiałbyś modować bios. Tylko do twojej karty nie ma gotowych modów.

Programowo można podnieść właśnie do podanej przez Ciebie wartości i to jest max.

 

• TDP (Thermal Design Power)

Parametr określający, oszacowaną na podstawie wcześniejszych badań i pomiarów laboratoryjnych, maksymalną ilość energii jaką jest w stanie pobrać procesor GPU, wraz ze stratami w postaci generowanego przez taki układ ciepła. Oszacowane TDP wpływa nie tylko na dobór odpowiedniego dla danego modelu systemu chłodzenia (moduły radiatora wraz z wentylatorem), ale także wymusza zastosowanie odpowiedniej staranności przy projektowaniu i wdrażaniu sekcji zasilającej taki układ (wydolność, stabilność, pośrednio także możliwości O/C).

Karta graficzna – musi mieć zapewniony wydajny układ chłodzenia , w celu odprowadzenia nadmiaru energii cieplnej . Podkręcanie podnosi współczynnik TDP w skutek czego karta grzeje się bardziej niż zazwyczaj.

 

Wszystko Ok. TDP zależy od obciążenia GPU przez program, grę. Najbardziej obciążającym benchmarkiem jaki znam jest FurMark 1.10.6  Moją kartę doprowadza do 115 % TDP (Power target 115%)

 

http://i.imgur.com/fN63eQA.jpg

 

Pozostałe tylko 78%-84% TDP

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za objaśnienie. Zrobiłem tak:

 

Przeinstalowałem sterowniki bo nie wiedzieć dlaczego miałem bety:/ obniżyłem zegar core z 1172mhz do 1162mhz co o dziwo i tak suma sumarum daje taki sam boost 1254mhz , pamięci na 6408mhz i w końcu w evga zaczęło działać wyższe napięcie +12mv czyli max ile karta pozwala. 3 razy pod rząd przeszedł test Heaven 4.0 i nic nie wywaliło.

 

http://i.imgur.com/1Nn6Fjo.png

 

Jako że wcześniej tylko w tym benchmarku wywalało sterowniki i pomimo tego że przy wyższym OC 1172/6600 gry działały bezproblemowo to teraz przy troszke niższym mogę uznać takie ustawienia za stabilne których mogę używać na codzień?

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

To w nagrodę że Ci wszystko chodzi masz skurę do Precision X z napisem GTX 760

 

http://www.evga.com/precision/images/skins/official760.png

 

Pobierz rozpakuj i wstaw do C:\Program Files (x86)\EVGA Precision X\Skins

 

Lub tu

 


Po co Ci takie wysokie ustawienia na codzień , jak piszesz ;)

Pewnie chodziło Ci, w trakcie grania, to tak.

Edytowane przez Blue PiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...