Skocz do zawartości

Wyciszenie małym kosztem.


Recommended Posts

Z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złej kategorii...

Postanawiam zakupić laptopa + później xboxa a ten komputer zostawie na backup i chodzenie nocami w wiadomym celu.

Mój config

PDC E5200

G31M ES2L

1 GB RAM Samsung 533 MHz

Enlight 350W

Hitashit 320GB

Zalman ;) GF 9600GT 512 MB

chłodzenie na procesorze BOX ;)

 

Chce go wyciszyć małym kosztem... Tylko nie wiem co zrobić z kartą graficzną, bo jak zmienie chłodzenie to chyba strace gwarancje.

A no i obudowa to jakiś Enlight, w każdym razie jakieś ;) Wymienie na Apertech Venator za pkty, no chyba że w tej cenie jest coś lepszego...

Link to post
Share on other sites

ta plyta ma zintegrowana grafike... jesli nie bedziesz na tym kompie gral to po prostu wyciagnij ta 9600GT i po sprawie ;)

 

Jesli jednak chcesz ja zatrzymac w srodku, to zobacz jak dokladnie jest tam wszystko zamontowane... moze sam wentylator da sie odkrecic bez naruszania plomby na chlodzeniu (jesli w ogole taka tam jest). Jakby sie tak dalo to odkrecasz go, i montujesz jakis niskoobrotowy 120/92mm wentylator domowymi sposobami do radiatora (ja mam tak u siebie...) i powinno smigac.

 

Jesli nie ma zadnej plomby na mocowaniu radiatora na grafice to gwarancji nie stracisz zmieniajac chlodzenie, bo nawet nie bedzie widac ze sciagales... ale w tym wypadku bedziesz musial wydac kase na zmiane tego chlodzenia.

 

Co do procesora to nie bardzo da sie cokolwiek zrobic... zobacz jednak czy chodzi caly czas na max obrotach... jesli tak to w biosie powinienes miec opcje uaktywnienia "Smart Fan Control" czy jakos tak... bedzie wtedy regulowalo obroty zaleznie od temperatury procesora.

Jesli masz juz to wlaczone i dalej przeszkadza Ci halas, to bez zmiany chlodzenia sie raczej nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Aha, no tak. Rzeczywiście ta mobo ma integre ;) Ale wielkiego OC to nie zrobie ;)

No to dysk to zmienie na 2x500GB Samsung F3EG.

Zasilacz chciałem jak najtaniej ale chyba się skusze na: http://allegro.pl/item1069667206_ocz_60 ... _nowy.html

 

Pozostała kwestia chłodzenia i czego jeszcze tam nie wymyślicie:P Ma być tanie i chciałbym zrobić lekkie OC tak do 3,5 GHz.

Link to post
Share on other sites

Ee, CM TX3 raczej nie... 10 zł dołoże i mam Spartana i to bez dodatkowych kosztów przesyłki...

A części w kompie będę stopniowo zmieniał, ale to jak będą jakieś okazje ale będą to max. Athlon X4, HD5770, 4 GB ram, 3 dyski, to będzie max. Czy ta Delta to utrzyma?

Link to post
Share on other sites

Dobrze, to jaki wentylator do Spartana?

Myslę że standardowy powinie wystarczyć. Co do budy, to jeśli ma być małym kosztem to może jej nie ruszać? Po wyjęciu grafiki raczej nic tam się nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Lepiej te 150zł przezanczyć na dysk czy zasilacz
Link to post
Share on other sites

Hah, wlasnie zauwazylem, masz 2 pkt. Nie oczekuj, ze szybko dozbierasz, ja jestem tutaj conajmniej rok, i przez caly czas odpisuje w poradniku a mimo prawie 2 tys wypowiedzi zebralem 103 pkt.

Link to post
Share on other sites

Hah, wlasnie zauwazylem, masz 2 pkt. Nie oczekuj, ze szybko dozbierasz, ja jestem tutaj conajmniej rok, i przez caly czas odpisuje w poradniku a mimo prawie 2 tys wypowiedzi zebralem 103 pkt.

1 recke już napisałem, ale jeszcze wprowadzam poprawki, na dniach powinienem dostać sprzęt od bencha to będzie następna i trochę punktów będę miał, jeszcze ze 20 newsów napisze i git...

Link to post
Share on other sites

no niekoniecznie cichutkie - dobrze znosne oo to tak akurat- wiekszosci uzytkownikow nie przeszkadzja

 

ale do nocnego kompa to absolutnie nie - chyba ze potrzebna jest moc korsarza

z tego co widzialem to wogole Ci niepotrzebna - jesli chcesz i sie decydujesz to mozesz odlaczyc w nim wentylator poradzi sobie bez problemu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...