Skocz do zawartości

Instalacja Win XP na starym PC z HDD (USB/CD/DVD odpada)


Recommended Posts

Mam taki problem a mianowicie ze starym komputerem nie bootuje z dysku USB CD/DVD jest nie dostepne gdyz nie posiadam plyt ani napedu co by wypalic plyte, Kopiowanie zawartosci WinXP PRO na HDD i instalcja z HDD wywala blad missing bootmgr.. co to za roznica jakie medium czy cd/dvd czy hdd? i mam problem bo nie wiem jak zainstalowac na tym komputerze Windowsa.

Link to post
Share on other sites

To znaczy próbujesz zainstalować Windows z obrazu płyty?

Różnica jest taka, że płyta jest wypalona tak, żeby miała informacje startowe, a na dysku tych informacji nie ma - zapisują sie one podczas instalacji systemu.

Pisz po polsku bo to co napisałeś to jest jakiś chyba specjalny dialekt.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co tu jest grane widocznie USB dziala bo na moim kompie tez zbootowac nie moge "brak nosnika usun dyski i nacisnij klawisz aby zrestartowac" a pendrive przygotowany na podstawie tego: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163/strona/15788.html jak robie to z dysku hdd to brak bootmgr czarna magia zawsze przedtem ladowalem normalnie pliki bez zandych przygotowan i bootowalo

 

Patrz a dosa bootuje bez problemu czy tam console win98

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Systemu XP tym sposobem co podaje ten artykuł nie zrobisz. Tak działa tylko dla Vista / 7 / 8. 

Możesz użyć jakiegoś programu do zrobienia USB dla XP ale naruszasz tym ogólne warunki użytkowania oprogramowania Microsoft...

Użyj innej wersji systemu :) albo napędu CD/DVD na USB

 

Tutaj jeszcze alternatywa http://www.tech-recipes.com/rx/578/windows-xp-installing-from-harddrive/

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...