Skocz do zawartości

Nie mogę podkręcić 7850 asus 2gb powyżej 1080 na core 1.21v bez bsod


Recommended Posts

Jak w tytule co robić?

Mmsi afterburner nie działał od początku a teraz jeszcze bardziej się zepsuł i nie pokazuje voltage i podkręcam od początku asus gpu tweak (starą wersją bo nowe nie dają mi zmienić voltage i mam jakieś śmiesznie niske typu 1.165 max...). Jak spróbuje zmienić voltage na 1.25 i dodać 20 mhz czyli 1080 na 1100 to dostaję bsod na heavenie.

 

Trixx również nie działa - nie mogę zmienić voltage powyżej 1.165

 

Już zaczyna mnie ta karta wpieniać, nie wiem czy amd/asus wprowadza blokowania napięcia ale co karta nowa to coraz gorzej się podkręcają.

 

Na necie widzę pełno ludzi którzy bez problemu dają 1100-1150-1200-1250 na 1.25v a ja nawet 1100 nie mogę osiągnąć bez wywalenia windowsa.

Edytowane przez corinarh
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest z kartami od ASUSa i jak działa progam ASUS Twaeak ale jak miałem Sapphire 7850 to napięcie było zablokowane w MSI AB zaś w Sapphire Trixx działał jak należy i można było napięcie zwiększyć - w każdym bądź razie z tego co pamiętam max napięcie 7850 wynosiło 1,225 V. Dziwne trochę że jak ustawisz maksymalne napięcie i takty na 1080 MHz to Ci wywala BSODa - sprawdzałeś czy w grach też Ci wywala błędy? Na 1,225 udało mi się ustawić maksymalnie 1160 MHz a bez zmiany napięcia 1050 szarpał bez problemów. 

 

Sprawdzałeś w MSI AB czy masz w opcjach zaznaczone opcje odblokowania napięć? U mnie jak było to włączone to i tak napięcia była blokowane ale w Sapphire Trixx nie było z tym najmniejszych problemów - tam można było ustawić max napięcie i testować do woli. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to jest z kartami od ASUSa i jak działa progam ASUS Twaeak ale jak miałem Sapphire 7850 to napięcie było zablokowane w MSI AB zaś w Sapphire Trixx działał jak należy i można było napięcie zwiększyć - w każdym bądź razie z tego co pamiętam max napięcie 7850 wynosiło 1,225 V. Dziwne trochę że jak ustawisz maksymalne napięcie i takty na 1080 MHz to Ci wywala BSODa - sprawdzałeś czy w grach też Ci wywala błędy? Na 1,225 udało mi się ustawić maksymalnie 1160 MHz a bez zmiany napięcia 1050 szarpał bez problemów. 

 

Sprawdzałeś w MSI AB czy masz w opcjach zaznaczone opcje odblokowania napięć? U mnie jak było to włączone to i tak napięcia była blokowane ale w Sapphire Trixx nie było z tym najmniejszych problemów - tam można było ustawić max napięcie i testować do woli. 

W grach nie testowałem na 1.225 bo w sumie wierzę heavenie ale jak mówisz to zobaczę. Tak na MSI AB mam unofficial oc + opcje odblokowania napięć (wszystko patrzyłem)

 

tak wygląda http://media.bestofmicro.com/Q/H/254969/original/HIS-5870-overclock.jpg jak na tym screenie voltage

 

nie wiem dlaczego ale pamiętam jak kiedyś mogłem zmienić voltage a potem zmieniłem stery i wersje programów i du*a 

Edytowane przez corinarh
Link to post
Share on other sites

Ja Cię rozumiem - ja też próbowałem tej metody unofficial ale to nic dawało, ba - miałem z tym wiele problemów bo przez MSI AB skakały mi taktowania karty oraz pojawiały się paski różne na ekranie - dopiero wyłączenie tego trybu unofficial wracało wszystko do normy. Wszelkie próby z moim 7850 nie pomagały i być może jest to faktycznie wina sterowników które celowo uniemożliwiają kontrolę napięć. 

 

Ja bym jeszcze Ci sugerował sprawdzić tego SapphireTrixx tyle że powyłączaj i MSI AB i ASUS Tweak - tak na wszelki wypadek (u mnie SapphireTrixx i MSI gryzły się) i popróbuj na spokojnie ustawić max voltage i powoli testuj zwiększając takty - sądzę że powyżej 1100 MHz powinieneś spokojnie osiągnąć - a jeśli nie to znaczyłoby to słabszy egzemplarz karty. 

Link to post
Share on other sites

Ja Cię rozumiem - ja też próbowałem tej metody unofficial ale to nic dawało, ba - miałem z tym wiele problemów bo przez MSI AB skakały mi taktowania karty oraz pojawiały się paski różne na ekranie - dopiero wyłączenie tego trybu unofficial wracało wszystko do normy. Wszelkie próby z moim 7850 nie pomagały i być może jest to faktycznie wina sterowników które celowo uniemożliwiają kontrolę napięć. 

 

Ja bym jeszcze Ci sugerował sprawdzić tego SapphireTrixx tyle że powyłączaj i MSI AB i ASUS Tweak - tak na wszelki wypadek (u mnie SapphireTrixx i MSI gryzły się) i popróbuj na spokojnie ustawić max voltage i powoli testuj zwiększając takty - sądzę że powyżej 1100 MHz powinieneś spokojnie osiągnąć - a jeśli nie to znaczyłoby to słabszy egzemplarz karty. 

dobra potestowałem kartę z 30 min w bf4 i jak na razie trzyma core na 1150 (1225 tempy 71 max) zobaczymy jak pogram trochę dłużej

 

EDIT: i w chwili jak to pisałem amd stery crashneły 

Edytowane przez corinarh
Link to post
Share on other sites

a 1160 sterownik wywalilo > zmniejszyłem taktowanie do 1150 i po 11 minutach zacięło cały pc i musiałem go zresetować

 

mam takie wrażenie, że dali mi najgorszy możliwy egzemplarz 7850 (bo dostałem ją z gwarancji, gdyż stary asus 6850 umarł)

Edytowane przez corinarh
Link to post
Share on other sites

Rozumiem - próbuj i daj potem znać jakie taktowanie uda Ci się uzyskać jako stabilne na tym maksymalnym napięciu. 

1140 max na 1.225 dalej nie idze, trochę słabo spodziewałem się więcej (chociaż chciałem się zbliżyć do 1200) a tutaj tak mało. No nic już nigdy więcej nic od asusa raczej nie kupie, 6850 podkręcał się tragicznie (w porównianiu do 7850 to jak maluch do bugatti - czytaj nic), 7850 słabizna w porównaniu do innych osób.

Niby asic quality miał coś dawać, a to kolejny pusty numer do wyliczania który nic nie daje (niby 80,6% które mam powinno mi pozwolić kręcić do 1200mhz a tu nic ciekawe co "eksperci" by teraz powiedzieli)

 

Memory chyba zostawię na 5600 bo i tak to nic nie daje.

Edytowane przez corinarh
Link to post
Share on other sites

Bywa - nic nie zrobisz, mój były Radeon 7850 też tylko 1160 MHz a też czytało się historie gdzie luzie osiągali 1200 MHz. Z drugiej strony to i tak niezły wynik bowiem stock 860 MHz a 1140 MHz to prawie 300 MHz do przodu. Kręciłeś przy użyciu SapphireTrixx?? 

Link to post
Share on other sites

Bywa - nic nie zrobisz, mój były Radeon 7850 też tylko 1160 MHz a też czytało się historie gdzie luzie osiągali 1200 MHz. Z drugiej strony to i tak niezły wynik bowiem stock 860 MHz a 1140 MHz to prawie 300 MHz do przodu. Kręciłeś przy użyciu SapphireTrixx?? 

sapphire trixx nie pozwala zmienić napięć powyżej 1165 więc muszę podkręcać starym asus gpu tweak monitorem z 2012 roku bodajże 2.0.6 czy 2.6.0 już nie pamiętam która wersja (inne nie działają i nie pozwalają zmienić napięcia powyżej 1165)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...