Skocz do zawartości

4770 k do 4,5 easy potem schody.


Recommended Posts

Witam mam problem z podkręceniem 4770 k na 4,5 ghz   1,262 v chodzi bez problemu ale ponad 4,5 ghz niechce.  (był już stabilny ma 1,250 v ale zwiększałem żeby mieć stabilnosc przy 4,6 ghz ).

Temperatury nie są problemem idle 21/35 maks / pod obciążeniem procek 55/75 , rdzenie do 80. (temperatury z testu na 4,5 ghz bez turbo boost na 1,262 a stabilność już przy 1,250

Wyłączyłem turbo boost  ustawiłem wszystkie fazy zasilania itp ; ale za nic nie chce wejść na powyżej 4500. mhz

Na początku na 4,5 ghz na napięcie auto miałem ( wskoczyły 1,340 v ) chłodzenie też dawało sobie radę , ale wiadomo temperatury wyższe niż  na 1,262  , ale i tak  rdzenie nie przekraczały 90 , procek 80 (pod obciążeniem)

płytka Asus hero z87

zasilacz Ocz 600 w 50 a 12 v

ramy Kingston 2400 mhz xmp profile . 1.65

chlodzenie Noctua nhd14 .

 

Co robić? 5ghz mi się wydaję że na luzie tylko w czymś robię błąd .

bo na 4,5 ghz mam stabilność przy 1,250 i temp były by jakoś 50/65 pod obciążeniem , rdzenie do 75 C.

 

p.s Wentyle

 

front nawiew.  tył wywiew. zasilacz góra wywiew. na bocznej ściance na razie nie mam , ale też tam będzie na nawiew , więc temperatury spadną  o jakieś 3/5 C +/- 15% na pewno.

 

 

p.s2 Napięcię procka musi być możliwie jak najniższe? od poziomu jak już mam stabilność to nie zwiększać dla danego taktowania? czyli jak na 4,5 ghz mam stabilność na 1,250 v to powinno być tyle a nie 1,264?

 

napięcią  3.3 v jest  3.392 v

               5 v    jest  5.080 v

               12v   jest  12.188 v

               3.3v podczas wstrzymania  3.424 

Edytowane przez maxmaximus123
Link to post
Share on other sites

to w koncu jakie masz temperatury? czym ty to wg sprawdzasz?

aida 64 extreme najnowsza , obciazam procka occt albo everestem ,

wiadomo ze temp rdzeni bedzie wyzsza od procka

procek ma 55/70 stopi  rdzenie do 80 / (srednio tak 70 na pare sek wskoczy na jakies 78 potem spadek na 10 sek do 70 i znowu itp)

 

CPU Cache ustaw na max. 38 i nie podnoś wyżej.

CPU I/O Analog oraz CPU I/O Digital profilaktycznie o + 0.150V w górę.

napiecia bez oc byly na auto na boxowym chlodzeniu  90 c + na procku BEZ OC

jak zalozylem noctua odrazu wzialem sie za podkrecanie 

1# na sztywno ustawilem 4,5 ghz na napieciua auto chodzil stabilnie na 1.340 volt

2# obnizylem napiecie  do mozliwie jak najnizszego w celu obnizenia temp  1.275 zeby bylo stabilnie

ale jak podnioslem CPU I/O Analog oraz CPU I/O Digital  o 0,050 to teraz  stabilnosc na 4,5 ghz jest przy 1.30 volt chyba dobry wynik ^^ temperatury procka pod 100% obciazenia 55/60 C rdzenie  między 60 do 75 (skok na 75 jest chwilowy potem spada na  71/ 65 cos takiego )

3# Na 4.6 ghz system wstaje ale crash przy odpalania aidy albo occt albo testu czasem po 10 sek czasem po 1 min . nie zaleznie  od napiecia procka  i CPU I/O Analog oraz CPU I/O Digital  podnioslem napiecie procka do 1.3 i CPU I/O Analog oraz CPU I/O Digital  do + 0,350 i nadal nie mialem stabilnosci ( ZAWSZE WYWALA  na 4,6 ghz nie zaleznie od NAPIECIEC CZY NIZSZE CZY WYZSZE )

4# na 4.7 + wogole nie wstaje system zaczyna sie naprawa ....

 

Reasumując uważam że  4,5 ghz i 60 stopni na procku podczas 100% obciążenia to dobry wynik i napięciu 1,230  

różnica wydajności z 3,5 ghz na 4,5 ghz jest wielka pomiędzy 20/ 50 fps na bf 4 multi  na ultra 

da sie z tego procka cos wycisnac? probowalem tez zmieniac tam rozne opcje typu fazy zasilania itp  bios jest rozbudowany plyte polecam  

NOCTUA nh d 14 nawet na napieciu 1.340  temp procka ponizej 75 stopni , rdzenie na 85/90 

 

SKROTEM  4,5 ghz 1,230 v CPU I/O Analog oraz CPU I/O Digital  ( + 0,050 ) temp maks procka 60 , stabilnosc bez problemow

ale na 4.6 niezaleznie od ustawien brak stabilnosci i  bluescreen po 10/ 60 sek

4.7 ghz wogole nie wstaje system

Link to post
Share on other sites

masz jakies porabane czujniki na plycie, najwyzsza temperatura na rdzeniu sie liczy.

Najlepiej wrzuc SS po 10min occt z avx

po 1 h temp procka wacha sie 55/60  

najwyzsza na rdzeniu  (NIE PRZEKROCZY 83) ale srednio na rdzeniach 70/ 75

po wylaczeniu obciazenia temp procka 28 stopni po 2 sek DOSLOWNIE 

 

SKROTEM  4,5 ghz 1,230 v CPU I/O Analog oraz CPU I/O Digital  ( + 0,050 ) temp maks procka 60 , stabilnosc bez problemow

ale na 4.6 niezaleznie od ustawien brak stabilnosci i  bluescreen po 10/ 60 sek

4.7 ghz wogole nie wstaje system

 

TO NIE JEST PROBLEM TEMPERATUR bo nawet na 1.340 v ( na auto jak mialem to temp procka nie przekraczal 80 , rdzenie wtedy 80 , na boxowym chlodzeniu bez oc na auto napieciu bylo 90/100 na rdzeniach natomiast procek 80/90

Link to post
Share on other sites

 

 

po 1 h temp procka wacha sie 55/60 najwyzsza na rdzeniu (NIE PRZEKROCZY 83) ale srednio na rdzeniach 70/ 75

Znowu jakies glupoty wypisujesz. Liczy sie temperatura najcieplejszego rdzenia a nie jakies cpu 55/60 i rdzenie 70/75, nawet nie wiadomo co to oznacza. cep ma jeden czujnik a wypisujesz 2 wartosci, rdzenie to rozumiem ze 70-75.

Cep nagrzewa sie do 75*C z tego co tu wypisujesz jezeli wg dobrze odczytujesz temperatury dlatego prosilem o ss pulpitu z occt po 10min i HWmonitorem bo czasami occt pokazuje bledne odczyty jezeli chodzi o temperatury.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj podążać za tym tutorialem(może coś pominąłeś, jak external voltage albo po prostu słaba sztuka)

http://rog.asus.com/299122014/overclocking/5ghz-4670k-4770k-overclocking-guide-on-maximus-vi-formula/2/

Tak czy inaczej na początku napisał, że trzeba mieć szczęście, aby dobrą sztukę trafić

Some will reach 5GHz while others won’t make it anywhere between 4.5GHz upwards; this is an inevitable and random part of overclocking.

Of the processors ASUS has tested, 70% hit 4.5GHz, 30% reached 4.6GHz, and 20% made 4.7GHz. Only 10% were stable at 4.8GHz

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...