Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam. jak w temacie. ma być na system i gry. no i tez częściowo na magazyn.

 

priorytety:

- szybkość

- długowieczność

z tego co wiem na te dyski jest 5 lat gwary.

 

czy są zbyt głośne i czy trzeba je umieszczać w takich specjalnych kieszeniach wyciszających.

Dziekuję za pomoc. pozdrawiam,.

Edytowane przez Daniel Qoolik
Link to post
Share on other sites

Sam posiadam taki dysk tj. WD black 2Tb jest głośny muszę to przyznać, najgłośniejszy bo posiadam 2 dyski hdd ale jest szybki i ma 5lat gwarancji.

 

Uważaj przy reklamacji tego dysku, jak go wyślesz bezpośrednio do WD, to nie dość ze odeślą ci dysk "recertified"(bo niby nowych Black nie mają) czyli jakiś tam naprawiany, to na dodatek w obecnych Caviarach Black jest zablokowane AAM(o ile używałeś).

Edytowane przez bodeq13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o szybkość to Black'i nie mają sobie równych, ale długowieczności nikt Ci nie zagwarantuje, bo wszystko sprowadza się do konkretnego egzemplarza. 5 lat gwarancji to długo, więc jeśli nie robi Ci różnicy większa głośność (nie wspominasz nic o tym) to nie jest to głupi wybór. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam posiadam taki dysk tj. WD black 2Tb jest głośny muszę to przyznać, najgłośniejszy bo posiadam 2 dyski hdd ale jest szybki i ma 5lat gwarancji.

 

Uważaj przy reklamacji tego dysku, jak go wyślesz bezpośrednio do WD, to nie dość ze odeślą ci dysk "recertified"(bo niby nowych Black nie mają) czyli jakiś tam naprawiany, to na dodatek w obecnych Caviarach Black jest zablokowane AAM(o ile używałeś).

co to jest AAM?

czyli co mam zrobić jak się zepsuje. wysłać do sklepu w którym kupiłem. 

co do głośności to wyrażałem swoją wątpliwość czy trzeba będzie go zamykać w jakimś dodatkowym pudełeczku ze względu na głośność. Bo komp ma być głównie do gier i podłączony ma być pod TV więc w grach i tak tej głośności nie odczuję. Ale się boje tej info od kolegi odnośnie gwarancji. To co zrobić żeby w razie wpadki otrzymać nowy? Bo jest to dysk droższy od blue i ma 5 lat gwarancji tylko, że chciałbym mieć pewność że ta gwara to nie żadna ściema i jakby coś to się wywiążą należycie i dadzą nowy. A tu już nie wiem co zrobić żeby uniknąć tego problemu z otrzymaniem dysku naprawianego.

Edytowane przez Daniel Qoolik
Link to post
Share on other sites

Regulacja AAM w dyskach WD  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2039925.html

 

 

Mi głośność tego dysku już nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się poza tym nie jest już to dysk systemowy tylko magazyn, głowica tak często nie robi hałasu.

 

Co do reklamacji to poszukaj na google jest kilka większych tematów na forach o tym dysku

 

 

tutaj ciekawy temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2638410-0.html

Edytowane przez bodeq13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...