Skocz do zawartości

nowa karta nie działa


Recommended Posts

Zasilacz to nie frykas a raczej to czym jest serce dla człowieka, jak masz słabe to padniesz trupem na przejściu dla pieszych z kebabem w łapie, porządne PSU to podstawa i osobiście wolałbym zrezygnować z procka mocniejszego albo grafy na rzecz mocnego stabilnego i markowego zasilatorka

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Jest kilka wariantów:

- Spali się zasilacz

- Spali się wszystko co do niego podłączone

- Spali się wszystko co jest w promieniu 1m od obudowy.

- W najgorszym wypadku zabije Cię prąd ale o tym już nam nie napiszesz.

 

Tak zasilacz to bardzo ważna sprawa.

Być może w tym momencie pali powoli podłączone podzespoły.

 

P.s potrafi pójść płomień z zasilacza.

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktem jest że kolkwialnie mówiąc ****owy zasilacz może prowadzić nawet do pożaru i stwarza zagrożenie bezpośrednie dla życia i zdrowia użytkownika, nie ma się z czego śmiać


a miałem osobiste doświadczenie z takim wyrobem zasilaczopodobnym, i sam sie przeraziłem jak się zajarał żywym ogniem bo co robić, wodą nie ugaszę bo tylko dowale do pieca, pianki nie mam w domu, dramat, czekać aż samo sie zjara co się ma zjarać, smród i żal pozostają


natomiast nie spotkałem się osobiście z czymś z czym nie chce się spotkać bo nawet do eksplozji dochodziło, są foto na necie jak obudowę potrafiło rozerwać i to już też nie ma śmiechu bo jak tak dupnie i odłamek poleci ci na twarz albo cokolwiek no nie chciałbym być w pobliżu, prąd elektryczny to jednak siła potężna i są firmy które to rozumieja i zatrudniają inżynierów który umieją się z tym obejść albo po chińsku się to robi, byle chodziło po zakupie a potem to i tak naszego straganu nie znajdą

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dobra, wywód o bhp mamy za sobą, w rzeczywistości ten logic od biedy może i pociągnie sprzęt, miałem zasilacz megabajta 300W który do dziś działa już 12 lat i służy jako saper jaby coś miało odmówić posłuszeństwa w akompaniamencie pokazu świtlnego, ale działa mimo że to syf to jednak, więc wracając do tematu wymień na tego 7770 i podłącz, gwarancji bym nie dał właśnie ze względu na zasilacz ale raczej powinno wstać i nawet działać

Link to post
Share on other sites

Gosciu, zasilacz to podstawa. Jak wyjezdzasz z czyms a'la Logic500W, to nie chodzi tylko o to, ze on moze sfajczyc Ci nowa grafike za 3 "stuwki" i co tam sobie jeszcze po drodze wymysli, tylko takze i o to, ze po owej drodze jego skomplikowanego dzialania (skomplikowanego na zasadzie, ze nikt nie wie, czy on zadziala, czy nie - a jesli zadziala - to jak) stoi wiele znakow zapytania, jak miedzy innymi Twoj problem. Innymi slowy - jak pytasz sie nas o rozwiazanie problemu, to przynajmniej zadbaj o to, bysmy pewni, ze piszac o 500 watach masz na mysli PRAWDZIWY ZASILACZ, a nie cos, co se jaja ze wszytskiego - w tym i z nas i z CIebie - moze robic. Czyli sprawdz ten zestaw najpierw z markowym zasilaczem (pozycz, kup, nie wiem) i dopiero potem pisz, jakie sa objawy, bo na 99% przy markowym zasilaczu moze sie wszystko zmienic (o ile karta nie jest walnieta, ale zakladam, ze juz ja gdzie indziej sprawdziles i jest OK).

Link to post
Share on other sites

450zł budżet

- Weź Thermaltake litepower 400W około 130-150zł ale lepszy niż ten logic.

- Poszukaj 7770 za około 320zł powinien być jakiś egzemplarz

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Tak jak ktoś mi kiedyś powiedział:

Komputer pobiera prąd i należy zadbać aby był on jak najlepszej jakości.

Tylko od nas zależy czy kupimy odpowiedni zasilacz przez który prąd będzie płynął bez obawy o nasze bezpieczeństwo i mienie.

 

Przychodzi facet do ubezpieczyciela i pyta:

- Dzień dobry chciałem ubezpieczyć mieszkanie od spalenia. Ile to będzie kosztować?

- A jaki ma Pan zasilacz w komputerze?

- Eeee Logic 500W???

- To będzie milionpięćset dwadziewięćset miesięcznie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, to że puściłem temat luzem nie znaczy, że panuje to powszechne pozwolenie na aktywne i celowe robienie rynsztoka, bezkarne spamowanie (tak jak post który właśnie stąd zniknął) i ciągnięcie tych jaj w nieskończoność.
Bądźcie świadomi jakiejś granicy - bo faktycznie trzeba ją będzie nakreślić warnami.

Link to post
Share on other sites
proponuje nałożyć tzw laskę marszałkowską i zamknąc to w cholere

Tako rzecze król. 

 

Jak pawian zechce szukać pomocy, to założy sobie poważny temat i lepiej żebym zastał tam krystaliczny porządek, albo wszystkich spamerów pogonię na urlop (łącznie z nim samym). Dwa kpiarskie tematy wystarczą.  :zamykamy:

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...