Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybacz, ale to że nie ma "nawet" Wolfsona nie jest dla mnie żadnym argumentem. Non stop mam styczność z Galaxy S3, który posiada Wolfsona i z całym szacunkiem, ale nikt mi nie wmówi, że układ ten jest lepszy od tych w większości smartfonów. Dźwięk jest płaski (tutaj wszystko zależy od preferencji) i zwyczajnie brak kopa. Osobiście posiadam One i dźwięk jest sporo lepszy (biorąc pod uwagę to, że jest to smartfon) od Wolfsona. Może wynikać to z moich preferencji - nie mam pojęcia.

 

IPhona słuchałem tylko 3GS i dzwięk niczym specjalnym się nie wybił poza inne smartfony. Nie wiem jak sprawa wygląda teraz w nowych produktach od Apple. Nie mam zamiaru się kłócić, ale na zdrowy rozum różnica między jednym a drugim smartfonem może być, ale są to tylko smartfony, a nie urządzenia "audiofilskie".

Link to post
Share on other sites

 

Wybacz, ale to że nie ma "nawet" Wolfsona nie jest dla mnie żadnym argumentem. Non stop mam styczność z Galaxy S3, który posiada Wolfsona i z całym szacunkiem, ale nikt mi nie wmówi, że układ ten jest lepszy od tych w większości smartfonów. Dźwięk jest płaski (tutaj wszystko zależy od preferencji) i zwyczajnie brak kopa. Osobiście posiadam One i dźwięk jest sporo lepszy (biorąc pod uwagę to, że jest to smartfon) od Wolfsona. Może wynikać to z moich preferencji - nie mam pojęcia.

 

A może napiszesz, co służyło Ci za sprzęt odsłuchowy? Z mojej strony są tą CAL!, D1100 modowane, AKG K545 i Momentum On-Ear. W Twojej wypowiedzi od początku już coś nie gra, bo charakterystyka Wolfsona w żadnym wypadku nie jest płaska. Zależnie od słuchawek czy są to Superluxy, czy Shure SRH240, ale nigdy nie powiedziałbym, że jest płaski. Też nie lubię Wolfsona w SGS3, ale SGS i Wave, to jest po prostu magia. I żaden z nich nie jest płaski, może pora nauczyć się definicji lub umiejętnie opisać to, co się słyszy?

 

 

IPhona słuchałem tylko 3GS

I na tej podstawie wysuwasz tezy, że 5S to tylko Integra?

 

 

a nie urządzenia "audiofilskie".

Poziom nowych smartfonów jest już tak wysoko, że taki iPhone spokojnie poprawnie i dobrze wysteruje większość słuchawek (nie mówiąc już tutaj o rarytasach, jak He-5le czy K601, a nawet Audenze LCD-2, ale jest to świetny odtwarzacz).

 

 

Wyluzujcie trochę, nie sprowadzajcie tematu do kolejnej przepychanki iphone vs reszta świata. 

Racja, nie da się dyskutować w takich warunkach.

 

 

A gdzie lepsza kamera? G2, 5c czy n5?

Ostatnio dość dużo czytam recenzji o aparatach w telefonach i mniej więcej kształtuje się to tak: G2=N5 (ciężko do końca wybrać, N5 wydaje się być neutralniejszy)>5S>>5C. Gdybym miał wybierać, to iPhone lub dołożyć do Z1 Compact (dzięki niższej rozdzielczości bije wydajnością na głowę resztę smartfonów zostawiając nawet Z Ultra za sobą, N5 ma lepszą wydajność tylko na stockowej przeglądarce w SunSpiderze).

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Dodam do autora tematu, że G2 to lepsza wersja Nexusa. Dlatego jak najbardziej warto rozważyć tą opcję. Aparat tak jak kolega wyżej opisał. A co do głównych różnic to soft. Ale ten w G2 będzie chodzić płynnie. To nie touchwiz samsunga. W dodatku ten LG ma baterię 3000 mah. Dłuższy czas pracy na ładowaniu niż u większości konkurencji. A co do dźwięku. Nie potrzebnie ta kłótnia, każdy woli inny dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Dodam że wdług mnie w piątce spierniczyli aparat, w 5c i w 5S nie testowałem. Nie mniej jednak soczewki są chyba poukładane za blisko i podczas robienia zdjęć pod światło są straszne rozbłyski w skrajnych przypadkach fioletowe flary na pół zdjęcia. Pomaga przysłonięcie obiektywu ręką tak aby lekko skryć go w cieniu. w 4S było niebo lepiej. No a w warunkach słabego oświetlenia niestety ziarno aż bije po oczach. Oczywiście nie jest źle ale już wolałem ten aparat z 4s. 

Link to post
Share on other sites

A może napiszesz, co służyło Ci za sprzęt odsłuchowy? Z mojej strony są tą CAL!, D1100 modowane, AKG K545 i Momentum On-Ear. W Twojej wypowiedzi od początku już coś nie gra, bo charakterystyka Wolfsona w żadnym wypadku nie jest płaska. Zależnie od słuchawek czy są to Superluxy, czy Shure SRH240, ale nigdy nie powiedziałbym, że jest płaski. Też nie lubię Wolfsona w SGS3, ale SGS i Wave, to jest po prostu magia. I żaden z nich nie jest płaski, może pora nauczyć się definicji lub umiejętnie opisać to, co się słyszy?

 

Do odsłuchu używałem Ultrasone HFI 580 oraz Superlux 668B. Superluxy mają same w sobie bardzo jasny i płaski dźwięk pozbawiony głębi, ale Ultrasone to już co innego. Miałem również okazję posłuchać CAL! na Galaxy Note 8.0, który też podobno posiada Wolfsona i moje odczucia były takie same jak w przypadku S3. HTC One jest cieplejszy od Wolfsona, ma lepszą głębię, a sama głośność też jest sporo wyższa. Co do "płaskości" dźwięku to głownie różnica była odczuwalna na Superluxach. Nie biorę pod uwagę tutaj Beats Audio bo każdy ma co do tego różne zdanie i nie chcę wdawać się w kłótnie. Nie jestem żadnym fanbojem i uważam, że Wolfson gra nieźle. Nie zgadzam się jednak z tym, że One gra od niego gorzej ponieważ kupiłem ten smartfon między innymi z powodu dźwięku jaki generuje. 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Htc one i jest bardzo dobrze, brak rys, oczywiste jest to jak przechowujecie telefon z kluczami, bądź kladziecie go na papier scierny. Dźwięk ma bardzo dobry, na sluchawkach sony gra wyśmienicie.

A ile masz ten telefon? 

 

Ja bym brał iPhona. Zdecydowanie najlepiej zachowuje wartość. Myślę, że za pół roku sprzedasz go bez problemu za 1300-1400 zł.

Link to post
Share on other sites

Polecam LG G2.

 

Odkąd mam ten telefon nie muszę się martwić o to, że przed powrotem do domu rozładuje mi się bateria. iPhone'a nie polecam, fajny jest tylko na początku gdy jeszcze jaramy się, że to iPhone. Kiedy opadnie ekscytacja dostrzega się dopiero, że ten telefon nie jest wart swojej ceny i jest przereklamowany. Jeżeli chodzi o Nexusa 5 to również brałem go pod uwagę, ale przegrał właśnie przez baterie, a do tego robi gorsze zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

a ja polecam iPhone 5c sam go kupiłem miesiąc temu i jestem mega zadowolony, super płynność, bdb ekran i obudowa która jest miła w dotyku i nie potrzeba żadnych futerałów tylko sama folia na wyświetlacz bo obudowa w ogóle się nie rysuje. ja swojego kupiłem za 1800zł nowego z sieci play.

Link to post
Share on other sites

Czyli co byscie wybrali: Nexus5, Iphone 5c czy LG G2? Czy jak teraz kupie ip5c za 1400zl to za tyle tez sprzedam za pol roku(co tyle zmieniam telefony)?

 

Iphone'y tak nie tanieją obstawiam że jak dziś kupisz za 1400zł i nie zniszczysz go to sprzedaż za tyle co teraz chodzą używki na allegro, no maksymalnie 200zł taniej ale pod warunkiem  że będzie nadal zadbany

 

Takie uroki kupowania tel u operatora że masz kiepski wybór, wolał bym indywidualnie kupić iphone 5s lub starszą piątkę niż 5c 

 

Nie mówię że 5c jest tandetny bo nie miałem okazji testować go dłużej, po prostu nie mogę zdzierżyć tego cofnięcia się przez apple o dwie epoki wstecz z tą obudową. No i faktu że telefon jest tak naprawdę nieznacznie tańszy od metalowego 5s

Link to post
Share on other sites

Tak orange zakłada simlocka ale za chyba 65 zł na miejscu sciągają blokadę sim bez utraty gwarancji

 

I masz czysty telefon bez jakiej kolwiek blokady czy bandingu którego nie posiada żaden iphone z żadnej sieci 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

W IP nie ma brandingu - Zresztą nie zawsze branding możemy dostac.

Jko ciekawostkę powiem, że mieliśmy w pracy nie dawno wymianę telefonów - w Orange właśsnie - ludzie wybrali rózne : Z1, Z, SGS4, Lumie 920, L625, HTC ONE, LG G2 i o dziwo żaden nie mał SIM Lock'a i Brandingu :)

 

Konfigurowałem samych  L920 8 szt, oraz sporo pozostałych i na żadnym nie było śladu brandingu :) w Lumiach PC i wersja softu to CV, a w Z1, Z, G2 czy One nie ma nawet startowego loga, czyściutnie telefony w wersji na Europę - dokładnie takie same jak kupimy w sklepie.

 

Nie wiem od czego to zależy, ale moze skończyły im się brandowane telefony i nam dostarczyli "czyste" - jestesmy w pionie biznesowym, na rachunki firma wydaje bardzo dużo. :) i nie bardzo mozna powiedzieć, sorry, telefony będą za miesiąc :) :) bo nam się te brandowane skończyły :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Producent telefonu moze tego zabronić, by soft byl oryginalny i działał tak jak wydają telefon. Zbyt wiele osób narzekalo na branding softu. Sam oddawalem kiedyś nokie 5800xm z powodu brandingu orange, i wygrali czystego softa, i odziwo zrobił sie 2razy szybszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...