Skocz do zawartości

Recommended Posts

Raczej nie wiele osób posiada iphone 5c. Są za to forumowicze, którzy posiadali/posiadają ip5. Może napisz co Cię interesuje. Bo wiesz. Każdy posiadacz z reguły wychwala swoje, pomijając wady- itunes i inne ograniczenia. Ja osobiście iphone bym nie chciał, zbyt zamknięty system, bez jailbreaka(po którego wgraniu tracimy gwarancje)praktycznie nie ma przyjemności z korzystania. Ale to moja opinia, są ludzie dla których nie ma nic lepszego. Oczywiście rozumiem to, bo każdy woli co innego. Ale kierując się rozsądkiem, można w tej cenie mieć dużo lepszego flagowca na androidzie czy też WP. Ale tak jak mówię, nie którzy kochają iOSa.

Link to post
Share on other sites

Niektórzy kochają iOSa, ja rok temu mniej więcej dałem się namówić reklamom i na różnych forach - kupiłem ip5 64gb, czyli to samo co ip5c. 3 miesiące wytrzymałem, sporo straciłem na sprzedaży (wtedy nowy ponad 3k kosztował z polskiej dystrybucji). Bateria kiepska, system zamknięty, zdecydowanie za mały, ale za to wszystko naprawdę ładnie chodziło. Przerzuciłem się na Note 2, wg mnie dużo lepsza zabawka.

Edytowane przez dymel
Link to post
Share on other sites

Po jailbreaku nie tracisz gwarancji. Jeśli masz zamiar kupić iPhona 5c to lepiej będzie jeśli dołożysz do 5s. Mam 5s i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie zacina, reaguje natychmiast, safari chodzi znakomicie, bateria trzyma 2-3 dni. No i wykonanie, żaden inny telefon nawet się do niego nie zbliża jeśli chodzi o jakość(mowa tu o 5s). A tak z ciekawości co macie na myśli mówiąc, że system jest zamknięty? Jeśli chodzi o cenę to 5s możesz kupić na allegro, nowego za 2200 zł czyli jakieś 300 zł więcej niż 5c. Jak dla mnie odpowiedź jest prosta. Pozdrawiam :)

Edytowane przez doktorekq
Link to post
Share on other sites

Nic się nie zacina, reaguje natychmiast, safari chodzi znakomicie, bateria trzyma 2-3 dni. No i wykonanie, żaden inny telefon nawet się do niego nie zbliża jeśli chodzi o jakość(mowa tu o 5s). A tak z ciekawości co macie na myśli mówiąc, że system jest zamknięty? Jeśli chodzi o cenę to 5s możesz kupić na allegro, nowego za 2200 zł czyli jakieś 300 zł więcej niż 5c. Jak dla mnie odpowiedź jest prosta. Pozdrawiam :)

Żaden inny telefon się do niego nie zbliża? A miałeś jakiś inny telefon? A może tak mówisz bo dałeś ponad 2 tys za iPhone?

HTC One jest na takim samym poziomie wykonania jak nie lepszym. W dodatku gra lepiej i na glosnikach i na sluchawkach. No i nie ma tego problemu, że musisz muzykę przez iTunes wgrywac. Słynny tester nie pamiętam teraz jak się nazywa. Przesiadl się z iPhone na htc i mówi że dla niego nie ma porównania . Oczywiście na korzyść HTC. Ale tutaj tez zależy od osoby. Tak jak pisałem wcześniej. Jeśli ktoś si zzakochał w IP to i tak będzie go kupował. Zawsze będzie mówił że jest najlepszy.

 

Up.

 

A HTC One, Xperia Z1, LG G2 to nie ekskluzywne smartphony?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jakość wykonania w ip5S jest taka jak w ip5 to fakt - spasowanie materiałów bliskie ideałowi, ale za to jakość już nie. Plecy wykonane z tego stopu łatwiej zarysować czymkolwiek niż porządne plastikowe. 
Co do zamknięcia systemu - jak zobaczyłem w menu wyboru dzwonków przycisk 'Kup dzwonki" (czy coś w tym stylu to o mało mnie nie zatkało. Fakt, idzie jakoś tam wgrywać swoje, ale używanie do tego itunesa też do najwygodniejszych nie należy. No i na siłę narzucanie wyglądu systemu - porażka. 

@up co do ekskluzywności ip to nie zgodzę się - mają w ręku inne topowe smartfony ip5 i ip5s wyglądają słabo. Fakt faktem że nie warto kupować 5c gdy za niewiele już więcej ma się 5s.

Link to post
Share on other sites

 

 

W dodatku gra lepiej (...) na słuchawkach

Chyba sobie żartujesz, iPhone to najwyższa półka, jeżeli chodzi o dźwięk "z dziurki". Żaden inny telefon, ŻADEN nie ma tak wspaniałego balansu. Do tego jego moc...

 

 

 mają w ręku inne topowe smartfony ip5 i ip5s wyglądają słabo

Może jestem jakiś inny, ale ostatnio łażę za smartfonami i właśnie zastanawiałem się nad Z1 Compact, Nexusem 5 i iP5S. iPhone to mistrzostwo wykonania, nawet 5C, jak na plastik jest świetny (tylko te kolory arghhh).

Link to post
Share on other sites

Up. A słuchałeś One i Iphona? Ja ostatnio miałem okazję słuchać lumi 1520. I powiem tak. Dźwięk z produktów apple to nie to samo co kiedyś. Lumia gra na bardzo wysokim poziomie, ma czysty dźwięk. 

One jest uznany za najlepszy telefon grający. A ty tej opini nie zmienisz. Napisz to co tu napisałeś na forum android. Są ludzie co mają iphony i One. Pewnie by Cię wyśmiali. 

Interesuję się już dość długi czas tym tematem, zwłaszcza jak co gra, bo mi na tym w telefonie najbardziej zależy.

Nawet swojego czasu szukałem IP, ale zrezygnowałem po przesłuchaniu.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Na czym Ty słuchałeś tego iP? 

 

 

One jest uznany za najlepszy telefon grający.

Przez kogo? Przez Ciebie?

 

Powiem tak, każda para słuchawek, niezależnie czy były to ciemne Shure, czy uniwersalne K545/MOE, a nawet jasne Superluxy, grała z iPhonem co najmniej na poziomie bardzo dobrym/dobrym, a mocy ma tyle, że K701 (nie mówiąc o kwestiach barwy dźwięku) spokojnie dało się posłuchać. Żaden smartfon - ciepło grające Lumie, ciemne Wolfsony w SGS, jasny One S, a nawet wychwalany przez Ciebie One, nie stanowi pod względem dźwięku konkurencji dla iP.

 

 

Dźwięk z produktów apple to nie to samo co kiedyś.

O nie. Dźwięk z generacji na generacje nowego tabletu, ipoda, telefonu apple jest coraz lepszy.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

mym skromnym zdaniem iphone 5c niema racji bytu. Wolał bym dopłacić i wziąć 5S lub kupić starą piątkę na allegro bo apple zastąpił ją właśnie plastikowym tandetnym 5c 

 

Nie po to kupuje się telefon za 2000zł z jabłkiem na obudowie aby cofnąć się do czasów iphone 3g/ 3gs i mieć plastikową obudowę 

 

 

5C podzespoły ma takie same jak właśnie starszy iphone 5 z małym wyjątkiem którym jest owa odświeżona obudowa z tandetnego plastiku 


Up. A słuchałeś One i Iphona? Ja ostatnio miałem okazję słuchać lumi 1520. I powiem tak. Dźwięk z produktów apple to nie to samo co kiedyś. Lumia gra na bardzo wysokim poziomie, ma czysty dźwięk. 

One jest uznany za najlepszy telefon grający. A ty tej opini nie zmienisz. Napisz to co tu napisałeś na forum android. Są ludzie co mają iphony i One. Pewnie by Cię wyśmiali. 

Interesuję się już dość długi czas tym tematem, zwłaszcza jak co gra, bo mi na tym w telefonie najbardziej zależy.

Nawet swojego czasu szukałem IP, ale zrezygnowałem po przesłuchaniu.

 

 

one gra przezajebiście na wbudowanym głośniku ale na dobrych słuchawkach jednak przewagę ma iphone 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

 

 

Może jestem jakiś inny, ale ostatnio łażę za smartfonami i właśnie zastanawiałem się nad Z1 Compact, Nexusem 5 i iP5S. iPhone to mistrzostwo wykonania, nawet 5C, jak na plastik jest świetny (tylko te kolory arghhh).

 

Inny to może jesteś, może nie - nie mnie to oceniać - ale na pewno nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem wyżej że spasowanie materiałów jest niemal idealne (w moim np. przycisk 'leżał' krzywo).

Link to post
Share on other sites

Ale piszesz, że są słabe jakościowo. Słabe jakościowo iPhony - hahaha, dobre.

To, że materiał nie jest praktyczny, ma g*no do jakości. Złoto chyba jest dobrym jakościowo materiałem, co? A się rysuje, więc co, jest przez to słabe? 

Link to post
Share on other sites

Spasowanie materiałów bliskie ideałowi, materiały już nie - ta obudowa rysuje się chyba już na sam widok ziarenek piasku. Materiał jest słaby jakościowo i tyle. Poczytaj o tym na necie. I nie, złoto nie jest dobrym jakościowo materiałem - przynajmniej do produkcji obudów telefonów.

Edytowane przez dymel
Link to post
Share on other sites

Przez dobranie słabego jakościowo materiału jest niezbyt funkcjonalny - aby nie dopieprzyć go po 3 miesiącach z każdej strony trzeba mieć futerał, który ze zgrabnego, przyjemnie cienkiego i małego telefonu robi kobyłę. Ja na szczęście miałem białą wersję i nie było tego tak widać, ale użytkownikom czarnej wersji współczuję - ni cholery nie da się tego nie porysować. 

Link to post
Share on other sites

HTC one pewnie gra lepiej z wbudowanego głośnika, ale bądźmy szczerzy, kto słucha tak muzyki ? Chyba nie powiesz, że idziesz po mieście i słuchasz muzyki z głośnika, jak dla mnie to jest zwykłe buractwo. Co do wykonania HTC, wybacz, ale jak możesz powiedzieć o telefonie, że jest bardzo dobrze wykonany jeśli po 3 miesiącach, jakże szpanerski napis "beats audio" poprostu się wyciera, a po roku na aluminiowej obudowie widać przetarcia. Nie są to argumenty wyssane z palca, ponieważ mój brat ma HTC one i widziałem jak on wygląda po czasie użytkowania. Owszem spasowanie jest na wysokim poziomie, ale ogólna jakość to już nie wiem, daje się wyczuć, że ten telefon ciągle musi coś udowodnić :) W iPhonie 5s tył wykonany jest z trochę innego materiału niż w 5. Mam ten telefon od 3 miesięcy i na tylniej obudowie jeszcze nie mam żadnej rysy, a o telefon nie dbam jakoś nadzwyczajnie. Nie noszę go w jakiś obudowach ani nić w tym stylu. Inną kwestią jest też wsparcie dla nowych wersji androida. Jak kupisz 5s to masz pewność, że przez 4 lata apple Cię nie "opóści". 

Link to post
Share on other sites

Jest wiele testów. Nawet na forum myapple posiadacze One/IP5s twierdzą, że One gra conajmniej na poziomie Iphona. Oczywiście na słuchawkach. Poszukajcie sobie porównania tych 2 smartphonów. Nie mam zamiaru się kłócić z fanboyami.

Link to post
Share on other sites

 

 

 Nie mam zamiaru się kłócić z fanboyami.

Mam Androida od 4ech lat. :D Do tego sam używam HTC.

 

 

Nawet na forum myapple posiadacze One/IP5s twierdzą, że One gra conajmniej na poziomie Iphona. 

A może konkretniej? Chyba, że rozchodzi się tutaj o nauszniki, które słuchawkami nijak nazwać nie można.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, nie popadajmy w paranoję. Są to smartfony wysokiej półki i oba mają zintegrowany układ. Nie wydaje mi się żeby były jakies znaczące różnice w jakosci dzwięku. Ewentualnie w barwie wynikające z charakterystyki układu. To tylko integry.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ten dac i tak nic nie zmienia, poniewaz np ultrasonow hfi580 nie da sie sluchac na maxa zbyt dlugo. Jest po prostu glosno.

Masz racje Igoruss. Rozejm.

Niech kazdy przeslucha i sam zdecyduje co mu odpowiada.

 

Do autora:

Za 1400 zl masz G2 16 gb nowke od sklepu Suza Gsm na allegro. Telefony z polskiej dystrybucji, gwarancja producenta, bez simlocka. Na forum android wielu ludzi poleca ten sklep. W ciagu 2 dni kupiomo bodajze 8 sztuk. Na twoim miejscu szedl bym w ta strone o ile wersja 16 gb Ci statczy(do wykorzystania zostaje 11-10).

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...